Recenze a srovnání tarifu Skyfone Sky Simple

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii nejlevnějších tarifů

Datum doporučení: Únor 2019

Klady:

Tarifikace 60+1

Zápory:

Vyšší zaváděcí náklady

45 Kč
měsíční paušální poplatek

Základní parametry

Nejvíce peněz zaplatíte při zřizování tarifu Sky Simple za přenos čísla, ten vás vyjde na 250 Kč. Měsíční paušál už je ale velmi nízký, za vedení služby zaplatíte jen 45 Kč. V rámci tarifu nejsou žádné volné minuty ani SMS, zkrátka platíte, co provoláte. Cena za jednu minutu i SMS je shodná, 1,5 Kč. V době psaní recenze (únor 2019) byla tato sazba zhruba průměrná, v našem srovnání najdete dražší, ale i levnější varianty. Sky Simple potěší tarifikací 60+1, se kterou vám nebudou minuty naskakovat závodním tempem. První minutu hovoru totiž sice platíte celou, zbytek už se vám ale počítá po vteřinách. Operátor Skyfone tento tarif zřizuje bez závazku a k provozování využívá síť Vodafone.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor Skyfone
Mobilní síť  Vodafone
Zaváděcí náklady (Kč)  250
Závazek (počet měsíců)  Bez závazku
Varianta bez závazku  Ano
Příplatek za variantu bez závazku (Kč)  0
Volné minuty do vlastní sítě  Nemá
Volné minuty do ostatních sítí  Nemá
Volné minuty do všech sítí  Nemá
Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)  1,5
Tarifikace  60+1
Volné SMS do vlastní sítě  Nemá
Volné SMS do ostatních sítí  Nemá
Volné SMS do všech sítí  Nemá
Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)  1,5

Připojení a data

Pokud si chcete tarif Sky Simple obohatit o nějaká ta data, budete si muset připlatit. Nejlevnější datový balíček stojí 69 Kč a najdete v něm 150 MB, což je zásoba vhodná pro velmi nenáročné zákazníky. Přikoupit si můžete klidně i 1,2 GB dat, za ta už ale zaplatíte 320 Kč a spolu s platbou za volání a SMS už se vám možná vyplatí zvážit některý z tarifů, které mají data v ceně. Například Start neomezeně od Vodafonu zahrnuje neomezené volání, neomezené SMS a 1,5 GB dat za 549 Kč měsíčně.

Parametr Tento produkt
Data (MB)  0
Datový balíček 1  150 MB/69 Kč
Datový balíček 2 300 MB/129 Kč
Datový balíček 3 600 MB/220 Kč
Datový balíček 4 1 200 MB/320 Kč
Datový balíček 5 Nemá
Datový balíček 6 Nemá

Závěr

Výhodou tarifu Sky Simple je zákaznicky přívětivá tarifikace 60+1, výtku si naopak zaslouží za vysoký poplatek za převod čísla. Cenou za volání a SMS se tarif drží zhruba středu, nejde o nejdražší ani nejlevnější možnost z našeho srovnání. Doporučit jej můžeme nenáročným zákazníkům, kterým vyhovuje nízký měsíční paušál a doplácení provolaných minut. Jako alternativa se potom nabízí Šťastný tarif 47, se kterým oproti Sky Simple ušetříte 60 haléřů za každou minutu či SMS.

Další recenze

Kompletní porovnání