Recenze a srovnání tarifu T-Mobile Student

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii studentských tarifů

Datum doporučení: Únor 2019

Klady:

Neomezené SMS

Zápory:

Pouze 100 volných minut

Není varianta bez závazku

399 Kč
měsíční paušální poplatek

Základní parametry

Nabídka studentských tarifů od T-Mobile patřila v době psaní recenze (únor 2019) spíše k těm slabším. První nevýhodou tarifu Student je dvouletý závazek, variantu bez závazku operátor nenabízí. U konkurence byla většinou možná, i když třeba s příplatkem. Na telefonování vám bude muset stačit 100 minut měsíčně, u jiných studentských tarifů se setkáte s o něco větším počtem minut nebo dokonce neomezeným voláním do všech sítí. Za každou další provolanou minutu zaplatíte 3,5 Kč, tarifikace je v tomto případě 60+60. Obojí bylo pro studentské tarify běžné, i když ne zrovna výhodné pro zákazníka. Tarif Student potěší alespoň neomezeným počtem SMS do všech sítí, u ostatních operátorů si často textovky do cizích sítí musíte zaplatit.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor T-Mobile
Mobilní síť  T-Mobile
Zaváděcí náklady (Kč)  0
Závazek (počet měsíců)  24
Varianta bez závazku  Ne
Příplatek za variantu bez závazku (Kč)  0
Volné minuty do vlastní sítě  Nemá
Volné minuty do ostatních sítí  Nemá
Volné minuty do všech sítí  100
Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)  3,5
Tarifikace  60+60
Volné SMS do vlastní sítě  Nemá
Volné SMS do ostatních sítí  Nemá
Volné SMS do všech sítí  Neomezené

Připojení a data

Nabídka dat je v případě tarifu Student vhodná spíše pro méně náročné zákazníky, spokojit se musíte se 2 GB na měsíc, u konkurence přitom najdete i 5 GB za stejnou cenu. Data je také možné přikoupit po balíčcích 300 MB za 129 Kč nebo 1 200 MB za 229 Kč. Ani jedno se ale nevyplatí přikupovat pravidelně, pokud plánujete každodenní využití dat, doporučujeme zvolit některý z nabitějších tarifů, například [:kůl:] 5 GB. Surfovat můžete s maximální rychlostí 42/6 Mbit/s na síti LTE. Maximální rychlost je oproti konkurenčním operátorům výrazně nižší, jde ale pouze o orientační hodnotu a na běžné použití by měla být zcela dostačující.

Parametr Tento produkt
Data (MB)  2 000
Připojení  4G/LTE
Maximální rychlost připojení (Mbit/s)  42/6
Datový balíček 1  300 MB/129 Kč
Datový balíček 2 1 200 MB/229 Kč
Datový balíček 3 Nemá
Datový balíček 4 Nemá
Datový balíček 5 Nemá
Datový balíček 6 Nemá

Závěr

Prakticky jedinou výhodou tarifu Student od T-Mobile je neomezený počet SMS do všech sítí. V ostatních směrech jej konkurence vcelku válcuje. Na volání vám bude muset stačit 100 minut měsíčně, pro náročnější uživatele může být omezující také 2GB zásoba dat. Tuto variantu bychom proto doporučili primárně uživatelům, kteří hledají tarif přímo u operátora T-Mobile a nejsou velcí fandové surfování po internetu. Jako datově štědřejší varianta od stejného operátora se potom nabízí tarif Student DATA, který je sice o 100 Kč levnější, ale balíček dat je navýšený na bezkonkurenčních 10 GB.

Další recenze

Kompletní porovnání