Recenze a srovnání mobilního tarifu T-Mobile Student | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání tarifu T-Mobile Student

v kategorii Studentské tarify

Klady a zápory

  • Neomezené SMS
  • Pouze 100 volných minut
  • Není varianta bez závazku
399 Kč Orientační cena

Základní parametry

Nabídka studentských tarifů od T-Mobile patřila v době psaní recenze (únor 2019) spíše k těm slabším. První nevýhodou tarifu Student je dvouletý závazek, variantu bez závazku operátor nenabízí. U konkurence byla většinou možná, i když třeba s příplatkem. Na telefonování vám bude muset stačit 100 minut měsíčně, u jiných studentských tarifů se setkáte s o něco větším počtem minut nebo dokonce neomezeným voláním do všech sítí. Za každou další provolanou minutu zaplatíte 3,5 Kč, tarifikace je v tomto případě 60+60. Obojí bylo pro studentské tarify běžné, i když ne zrovna výhodné pro zákazníka. Tarif Student potěší alespoň neomezeným počtem SMS do všech sítí, u ostatních operátorů si často textovky do cizích sítí musíte zaplatit.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor

T-Mobile

Mobilní síť

T-Mobile

Zaváděcí náklady (Kč)

0

Závazek (počet měsíců)

24

Varianta bez závazku

Ne

Příplatek za variantu bez závazku (Kč)

0

Volné minuty do všech sítí

100

Volné minuty do vlastní sítě

Nemá

Volné minuty do ostatních sítí

Nemá

Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)

3,5

Tarifikace

60+60

Volné SMS do všech sítí

Neomezené

Volné SMS do vlastní sítě

Nemá

Volné SMS do ostatních sítí

Nemá

Připojení a data

Nabídka dat je v případě tarifu Student vhodná spíše pro méně náročné zákazníky, spokojit se musíte se 2 GB na měsíc, u konkurence přitom najdete i 5 GB za stejnou cenu. Data je také možné přikoupit po balíčcích 300 MB za 129 Kč nebo 1 200 MB za 229 Kč. Ani jedno se ale nevyplatí přikupovat pravidelně, pokud plánujete každodenní využití dat, doporučujeme zvolit některý z nabitějších tarifů, například [:kůl:] 5 GB. Surfovat můžete s maximální rychlostí 42/6 Mbit/s na síti LTE. Maximální rychlost je oproti konkurenčním operátorům výrazně nižší, jde ale pouze o orientační hodnotu a na běžné použití by měla být zcela dostačující.

Parametr Tento produkt
Připojení

4G/LTE

Maximální rychlost připojení (Mbit/s)

42/6

Datový balíček 1

300 MB/129 Kč

Datový balíček 2

1 200 MB/229 Kč

Datový balíček 3

Nemá

Datový balíček 4

Nemá

Datový balíček 5

Nemá

Datový balíček 6

Nemá

Závěr

Prakticky jedinou výhodou tarifu Student od T-Mobile je neomezený počet SMS do všech sítí. V ostatních směrech jej konkurence vcelku válcuje. Na volání vám bude muset stačit 100 minut měsíčně, pro náročnější uživatele může být omezující také 2GB zásoba dat. Tuto variantu bychom proto doporučili primárně uživatelům, kteří hledají tarif přímo u operátora T-Mobile a nejsou velcí fandové surfování po internetu. Jako datově štědřejší varianta od stejného operátora se potom nabízí tarif Student DATA, který je sice o 100 Kč levnější, ale balíček dat je navýšený na bezkonkurenčních 10 GB.

399 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: T-Mobile Student

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze T-Mobile Student

T-Mobile Student

399 Kč Orientační cena