Menu

Recenze a srovnání tarifu T-Mobile Student DATA

Doporučujeme Při nákupu v kategorii studentských tarifů

Datum doporučení: Únor 2019

  • 10 GB dat
  • Není varianta bez závazku
  • Pouze 100 minut a 100 SMS
499 Kč Měsíční paušální poplatek

Základní parametry

Co se týče volání a SMS, budete se muset s tarifem Student DATA trochu krotit, na rozdíl od konkurenčních tarifů totiž nezahrnuje neomezené volání ani SMS, na měsíc vám nabídne 100 volných minut a 100 volných SMS do všech sítí. Při jejich vyčerpání zaplatíte 3,5 Kč za minutu a 1,5 Kč za textovku, což se může prodražit, zejména s tarifikací 60+60, tedy účtováním hovoru po celých minutách. Pokud vám naopak volné jednotky zbudou, do dalšího měsíce je operátor nepřevádí, ani přílišné šetření se tak nevyplatí. Nevýhodou pro řadu uživatelů může být nutnost dvouletého závazku. Přejít k jinému operátorovi samozřejmě můžete i tak, porušení závazku je ale spojené s pokutou. Variantu bez závazku v tomto případě operátor nenabízí, a to ani za poplatek, jak bývá běžné u jiných operátorů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor T-Mobile
Mobilní síť T-Mobile
Zaváděcí náklady (Kč) 0
Závazek (počet měsíců) 24
Varianta bez závazku Ne
Příplatek za variantu bez závazku (Kč) 0
Volné minuty do všech sítí 100
Volné minuty do vlastní sítě Nemá
Volné minuty do ostatních sítí Nemá
Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min) 3,5
Tarifikace 60+60
Volné SMS do všech sítí 100
Volné SMS do vlastní sítě Nemá
Volné SMS do ostatních sítí Nemá
Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč) 1,5

Připojení a data

V nabídce dat měl v době psaní recenze (únor 2019) tarif Student DATA pouze jednoho konkurenta v kategorii studentských tarifů, a to tarif #jetovtobě. Oba jsou cenově shodné, oba nabízejí 10 GB na měsíc, pouze tarif #jetovtobě k balíčku dat přidává také neomezené volání a smskování do všech sítí. Co se datového limitu týče, 10 GB vystačí na měsíc i náročnějším uživatelům a pro lepší nabídku budete muset sáhnout po některém z neomezených, a také výrazně dražších, tarifů. Případně můžete další data přikoupit, nejde ale o zrovna levnou záležitost, za balíček 300 MB dáte 129 Kč, za 1 200 MB 229 Kč. Maximální rychlost 42/6 Mbit/s je oproti konkurenci poměrně nízká, toto číslo ale není zcela vypovídající a pro běžné uživatele by mělo být surfování po internetu dostatečně komfortní.

Parametr Tento produkt
Připojení 4G/LTE
Maximální rychlost připojení (Mbit/s) 42/6
Datový balíček 1 300 MB/129 Kč
Datový balíček 2 1 200 MB/229 Kč
Datový balíček 3 Nemá
Datový balíček 4 Nemá
Datový balíček 5 Nemá
Datový balíček 6 Nemá

Závěr

Mobilní tarif Student DATA můžeme doporučit zejména uživatelům, kteří chtějí zůstat věrní operátoru T-Mobile, například kvůli rodině, a vyžadují slušnou porci dat. Těch totiž máte na měsíc 10 GB a v tomto směru opravdu nemáme tarifu co vytknout. Na velké volání a textování jej ovšem příliš neužijete, minuty i SMS jsou měsíčně omezené a překročení limitu nemusí být zrovna levné. Doporučujeme proto pečlivě zvážit, zda je pro vás 100 minut a 100 SMS měsíčně dostačující.

499 Kč Měsíční paušální poplatek

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze T-Mobile Student DATA

T-Mobile Student DATA

499 Kč Měsíční paušální poplatek