Menu

Recenze a srovnání tarifu Telestica Tarif 100

Další na zvážení v kategorii Nejlevnější tarify

Klady a zápory

  • 50 volných minut
  • Vyšší paušál
  • Tarifikace 60+60
100 Kč Orientační cena

Základní parametry

U Tarifu 100 od společnosti Telestica se vyplatí pořídit si jej zároveň se svými blízkými. Jako jeden z mála recenzovaných tarifů má totiž rozdílnou sazbu pro volání a SMS do vlastní a do cizí sítě. Minuta volání či jedna SMS zpráva v rámci vlastní sítě vás vyjde jen na 0,5 Kč, což byla v době vzniku recenze (únor 2019) nejnižší sazba v této kategorii, pokud nepočítáme tarify s neomezeným voláním. Kromě toho máte do vlastní sítě 50 volných minut, více už jich nabízí jen výrazně dražší Levná SIM od Nordic Telecom. Do cizích sítí vás potom minuta nebo SMS vyjde na 1,5 Kč, což byl cenově zhruba střed. Co nemůžeme pochválit, je tarifikace. Operátor zvolil tarifikaci 60+60, která je pro zákazníka nejméně výhodná a nejrychleji při ní naskakují provolané minuty. Každou započatou minutu totiž účtuje jako celou. U levných tarifů je častější přívětivější tarifikace 60+1, kde se po první minutě hovor účtuje po sekundách.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor

Telestica

Mobilní síť

T-Mobile

Zaváděcí náklady (Kč)

199

Závazek (počet měsíců)

Bez závazku

Varianta bez závazku

Ano

Příplatek za variantu bez závazku (Kč)

0

Volné minuty do všech sítí

50

Volné minuty do vlastní sítě

Nemá

Volné minuty do ostatních sítí

Nemá

Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)

0,5/1,5

Tarifikace

60+60

Volné SMS do všech sítí

Nemá

Volné SMS do vlastní sítě

Nemá

Volné SMS do ostatních sítí

Nemá

Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)

0,5/1,5

Připojení a data

Pokud toužíte i po zásobě mobilních dat, Tarif 100 potěší relativně dobrou cenou za 1 GB, ten vás vyjde na 200 Kč. V této kategorii jej překonává už jen tarif START, který vám za 200 Kč nabídne 1,5 GB. Pokud si děláte zálusk na větší porce dat, například 5 a více GB, slibný balíček najdete třeba u tarifu fayn TINY, který nabízí 5 GB za 440 Kč. Zároveň doporučujeme zvážit výběr datového nebo neomezeného tarifu, které se za těchto podmínek často vyplatí.

Parametr Tento produkt
Data (GB)

0

Datový balíček 1

300 MB/100 Kč

Datový balíček 2

1 GB/200 Kč

Datový balíček 3

2 GB/300 Kč

Datový balíček 4

Nemá

Datový balíček 5

Nemá

Datový balíček 6

Nemá

Závěr

Tarif 100 od společnosti Telestica potěší 50 volnými minutami a levným voláním a smskováním v rámci vlastní sítě. Nabízí také relativně nízkou cenu za 1 GB dat. Jeho nevýhodou je tarifikace 60+60, která nemilosrdně ukrajuje volné minuty. Alternativou se stále poměrně nízkou sazbou může být například Šťastný tarif 47, ve kterém stojí minuta či SMS 0,9 Kč a drží se výhodnější tarifikace 60+1.

100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Telestica Tarif 100

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Telestica Tarif 100

Telestica Tarif 100

100 Kč Orientační cena