Menu

Recenze a srovnání tarifu Relax mobil #Volej

Doporučujeme Při nákupu v kategorii nejlevnějších tarifů

Datum doporučení: Únor 2019

  • Paušál 25 Kč měsíčně
  • Dražší volání
25 Kč Měsíční paušální poplatek

Základní parametry

Mobilní tarif #Volej patří k variantám bez závazku. Počáteční náklady na zavedení tarifu jsou 199 Kč, tedy poměrně vysoké, měsíční paušál už je ale jen 25 Kč. Operátor Relax mobil funguje na síti T-Mobile. V tarifu nejsou žádné volné minuty ani SMS, cena za volání do všech sítí je jednotná 1,9 Kč, to samé platí i pro SMS, za jednu zprávu zaplatíte 1,5 Kč. Cena volání se v době psaní recenze (únor 2019) držela zhruba ve střední cenové kategorii, v porovnání najdete tarify s nižší i vyšší sazbou za minutu. Cena za SMS byla jedna z nejčastějších, u jiných virtuálních operátorů ale můžete najít i nižší sazbu. Tarifikace 60+1 je k zákazníkovi přívětivější než velmi častá tarifikace 60+60. V praxi zaplatíte první celou minutu hovoru a dále se vám volání počítá po vteřinách, což oceníte zejména u krátkých hovorů pod dvě minuty.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor Relax mobil
Mobilní síť T-Mobile
Zaváděcí náklady (Kč) 199
Závazek (počet měsíců) Bez závazku
Varianta bez závazku Ano
Příplatek za variantu bez závazku (Kč) 0
Volné minuty do všech sítí Nemá
Volné minuty do vlastní sítě Nemá
Volné minuty do ostatních sítí Nemá
Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min) 1,9
Tarifikace 60+1
Volné SMS do všech sítí Nemá
Volné SMS do vlastní sítě Nemá
Volné SMS do ostatních sítí Nemá
Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč) 1,5

Připojení a data

V základní verzi tarifu #Volej nejsou žádná data, ta koneckonců najdete u nejlevnějších tarifů pouze výjimečně. Na rozdíl od konkurenčních nabídek se v případě tohoto tarifu nedokupují data formou balíčků, ale zkrátka zaplatíte, co spotřebujete, se sazbou 1,5 Kč za 1 MB. Na internet se můžete připojit prostřednictvím sítě 3G, což je v současnosti pomalejší varianta, u tohoto tarifu se ale se surfováním po internetu ve větší míře nedá příliš počítat.

Parametr Tento produkt
Data (GB) 0
Připojení 3G
Datový balíček 1 1 MB/1,5 Kč
Datový balíček 2 Nemá
Datový balíček 3 Nemá
Datový balíček 4 Nemá
Datový balíček 5 Nemá
Datový balíček 6 Nemá

Závěr

Tarif #Volej od operátora Relax mobil bude vhodný pro zákazníky, kteří mají velmi malou spotřebu jednotek a chtějí zaplatit jen to, co opravdu provolají. S poměrně výhodnou tarifikací 60+1 a paušálem 25 Kč vás může tento tarif vyjít opravdu levně, doporučujeme jej ale jen uživatelům, kteří mají poměrně přesnou představu o tom, kolik toho za měsíc provolají. Pokud strávíte hovorem více než 100 minut, nebo odešlete více než 100 SMS zpráv, možná by se vám hodil spíše některý z dražších tarifů s volnými jednotkami, například tarif Levná SIM od Nordic Telecom. V podobné kategorii je potom zajímavou variantou tarif START, který nabízí neomezené volání a SMS do vlastní sítě.

25 Kč Měsíční paušální poplatek

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Relax mobil #Volej

Relax mobil #Volej

25 Kč Měsíční paušální poplatek