Menu

Recenze a srovnání tarifu Relax mobil #Volej

v kategorii Nejlevnější tarify

Klady a zápory

  • Paušál 25 Kč měsíčně
  • Dražší volání
25 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mobilní tarif #Volej patří k variantám bez závazku. Počáteční náklady na zavedení tarifu jsou 199 Kč, tedy poměrně vysoké, měsíční paušál už je ale jen 25 Kč. Operátor Relax mobil funguje na síti T-Mobile. V tarifu nejsou žádné volné minuty ani SMS, cena za volání do všech sítí je jednotná 1,9 Kč, to samé platí i pro SMS, za jednu zprávu zaplatíte 1,5 Kč. Cena volání se v době psaní recenze (únor 2019) držela zhruba ve střední cenové kategorii, v porovnání najdete tarify s nižší i vyšší sazbou za minutu. Cena za SMS byla jedna z nejčastějších, u jiných virtuálních operátorů ale můžete najít i nižší sazbu. Tarifikace 60+1 je k zákazníkovi přívětivější než velmi častá tarifikace 60+60. V praxi zaplatíte první celou minutu hovoru a dále se vám volání počítá po vteřinách, což oceníte zejména u krátkých hovorů pod dvě minuty.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor

Relax mobil

Mobilní síť

T-Mobile

Zaváděcí náklady (Kč)

199

Závazek (počet měsíců)

Bez závazku

Varianta bez závazku

Ano

Příplatek za variantu bez závazku (Kč)

0

Volné minuty do všech sítí

Nemá

Volné minuty do vlastní sítě

Nemá

Volné minuty do ostatních sítí

Nemá

Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)

1,9

Tarifikace

60+1

Volné SMS do všech sítí

Nemá

Volné SMS do vlastní sítě

Nemá

Volné SMS do ostatních sítí

Nemá

Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)

1,5

Připojení a data

V základní verzi tarifu #Volej nejsou žádná data, ta koneckonců najdete u nejlevnějších tarifů pouze výjimečně. Na rozdíl od konkurenčních nabídek se v případě tohoto tarifu nedokupují data formou balíčků, ale zkrátka zaplatíte, co spotřebujete, se sazbou 1,5 Kč za 1 MB. Na internet se můžete připojit prostřednictvím sítě 3G, což je v současnosti pomalejší varianta, u tohoto tarifu se ale se surfováním po internetu ve větší míře nedá příliš počítat.

Parametr Tento produkt
Připojení

3G

Datový balíček 1

1 MB/1,5 Kč

Datový balíček 2

Nemá

Datový balíček 3

Nemá

Datový balíček 4

Nemá

Datový balíček 5

Nemá

Datový balíček 6

Nemá

Závěr

Tarif #Volej od operátora Relax mobil bude vhodný pro zákazníky, kteří mají velmi malou spotřebu jednotek a chtějí zaplatit jen to, co opravdu provolají. S poměrně výhodnou tarifikací 60+1 a paušálem 25 Kč vás může tento tarif vyjít opravdu levně, doporučujeme jej ale jen uživatelům, kteří mají poměrně přesnou představu o tom, kolik toho za měsíc provolají. Pokud strávíte hovorem více než 100 minut, nebo odešlete více než 100 SMS zpráv, možná by se vám hodil spíše některý z dražších tarifů s volnými jednotkami, například tarif Levná SIM od Nordic Telecom. V podobné kategorii je potom zajímavou variantou tarif START, který nabízí neomezené volání a SMS do vlastní sítě.

25 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Relax mobil #Volej

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Relax mobil #Volej

Relax mobil #Volej

25 Kč Orientační cena