Recenze mobilu Alcatel 1016G | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Alcatel 1016G

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tlačítkových mobilů

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Nizká cena
  • Méně funkcí
400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Alcatel 1016G je model, který neoplývá množstvím funkcí ani super odolnou konstrukcí, dokonce nemá ani fotoaparát nebo aplikace v podobě přehrávače. Jaká je tedy jeho doména? Jednoznačně nízká cena! Těžko budete na trhu totiž hledat telefon od větší značky s podobnou pořizovací cenou.

Ačkoliv telefon samozřejmě cílí na ty nejméně náročné uživatele a přináší tak logicky plastovou konstrukci, která neslibuje příliš velkou odolnost, zaujme vás zcela jistě jeho kompaktnost. Mobil totiž výborně drží v ruce a váží pouhých 63 gramů, což je hodnota, která nemůže nadělat problémy ani v momentě, kdy byste telefon drželi v ruce opravdu dlouhou dobu bez přestávky. Displej s úhlopříčkou 1,8 palce a rozlišením 160 x 120 pixelů nabízí nepříliš kvalitní zobrazení, avšak pro účely telefonování a odesílání SMS zpráv jistě postačí. Alcatel 1016G je vybaven poměrně velkými klávesami s dostatečnými rozestupy a jejich ovládání by nemělo nadělat problémy ani méně zručným jedincům s většími prsty.

Technické parametry

Kapacita baterie činí pouhých 400 mAh a s ní přichází asi největší problém tohoto modelu, což je relativně kratší výdrž baterie, která se v praxi pohybuje okolo dvou dnů v pohotovostním režimu. Ačkoliv telefon, jak již bylo řečeno neoplývá vybaveností funkcemi, můžete se u něj těšit na FM rádio, kalkulačku nebo LED svítilnu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Alcatel 1016G si našel své místo v žebříčku především díky bezkonkurenční ceně. Je jasné, že je určený opravdu jen pro zákazníky, kteří nehledají nic jiného než prostředek k volání a psaní textovek, ale pokud do této skupiny patříte, pak by pro vás mohla být jeho koupě dobrou volbou.

400 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Alcatel 1016G
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Alcatel 1016G

Alcatel 1016G

400 Kč Orientační cena