Recenze a porovnání Alcatel 1016G

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Tlačítkové mobily

Datum doporučení: Říjen 2017

Klady:

Nizká cena

Zápory:

Méně funkcí

400 Kč
orientační cena

Základní parametry

Alcatel 1016G je model, který neoplývá množstvím funkcí ani super odolnou konstrukcí, dokonce nemá ani fotoaparát nebo aplikace v podobě přehrávače. Jaká je tedy jeho doména? Jednoznačně nízká cena! Těžko budete na trhu totiž hledat telefon od větší značky s podobnou pořizovací cenou.

Ačkoliv telefon samozřejmě cílí na ty nejméně náročné uživatele a přináší tak logicky plastovou konstrukci, která neslibuje příliš velkou odolnost, zaujme vás zcela jistě jeho kompaktnost. Mobil totiž výborně drží v ruce a váží pouhých 63 gramů, což je hodnota, která nemůže nadělat problémy ani v momentě, kdy byste telefon drželi v ruce opravdu dlouhou dobu bez přestávky. Displej s úhlopříčkou 1,8 palce a rozlišením 160 x 120 pixelů nabízí nepříliš kvalitní zobrazení, avšak pro účely telefonování a odesílání SMS zpráv jistě postačí. Alcatel 1016G je vybaven poměrně velkými klávesami s dostatečnými rozestupy a jejich ovládání by nemělo nadělat problémy ani méně zručným jedincům s většími prsty.

Technické parametry

Kapacita baterie činí pouhých 400 mAh a s ní přichází asi největší problém tohoto modelu, což je relativně kratší výdrž baterie, která se v praxi pohybuje okolo dvou dnů v pohotovostním režimu. Ačkoliv telefon, jak již bylo řečeno neoplývá vybaveností funkcemi, můžete se u něj těšit na FM rádio, kalkulačku nebo LED svítilnu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Hmotnost (g) 63
Kapacita akumulátoru  400
DUAL SIM  Ano
Úhlopříčka (v palcích ") 1,8
Rozlišení displeje 160x120
Fotoaparát Ne

Závěr

Alcatel 1016G si našel své místo v žebříčku především díky bezkonkurenční ceně. Je jasné, že je určený opravdu jen pro zákazníky, kteří nehledají nic jiného než prostředek k volání a psaní textovek, ale pokud do této skupiny patříte, pak by pro vás mohla být jeho koupě dobrou volbou.

Další recenze

Kompletní porovnání