Menu

Recenze a porovnání Alcatel 1016G

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tlačítkových mobilů

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Nizká cena
  • Méně funkcí
400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Alcatel 1016G je model, který neoplývá množstvím funkcí ani super odolnou konstrukcí, dokonce nemá ani fotoaparát nebo aplikace v podobě přehrávače. Jaká je tedy jeho doména? Jednoznačně nízká cena! Těžko budete na trhu totiž hledat telefon od větší značky s podobnou pořizovací cenou.

Ačkoliv telefon samozřejmě cílí na ty nejméně náročné uživatele a přináší tak logicky plastovou konstrukci, která neslibuje příliš velkou odolnost, zaujme vás zcela jistě jeho kompaktnost. Mobil totiž výborně drží v ruce a váží pouhých 63 gramů, což je hodnota, která nemůže nadělat problémy ani v momentě, kdy byste telefon drželi v ruce opravdu dlouhou dobu bez přestávky. Displej s úhlopříčkou 1,8 palce a rozlišením 160 x 120 pixelů nabízí nepříliš kvalitní zobrazení, avšak pro účely telefonování a odesílání SMS zpráv jistě postačí. Alcatel 1016G je vybaven poměrně velkými klávesami s dostatečnými rozestupy a jejich ovládání by nemělo nadělat problémy ani méně zručným jedincům s většími prsty.

Technické parametry

Kapacita baterie činí pouhých 400 mAh a s ní přichází asi největší problém tohoto modelu, což je relativně kratší výdrž baterie, která se v praxi pohybuje okolo dvou dnů v pohotovostním režimu. Ačkoliv telefon, jak již bylo řečeno neoplývá vybaveností funkcemi, můžete se u něj těšit na FM rádio, kalkulačku nebo LED svítilnu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Hmotnost (g) 63
Kapacita akumulátoru 400
DUAL SIM Ano
Úhlopříčka (v palcích ") 1,8
Rozlišení displeje 160 x 120
Fotoaparát Ne

Závěr

Alcatel 1016G si našel své místo v žebříčku především díky bezkonkurenční ceně. Je jasné, že je určený opravdu jen pro zákazníky, kteří nehledají nic jiného než prostředek k volání a psaní textovek, ale pokud do této skupiny patříte, pak by pro vás mohla být jeho koupě dobrou volbou.

400 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Alcatel 1016G

Alcatel 1016G

400 Kč Orientační cena