Recenze a porovnání Alcatel OT-2008G

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Mobily pro seniory

Datum doporučení: Říjen 2017

Klady:

Velká tlačítka

Silná baterie

Zápory:

Pro někoho složité ovládání

900 Kč
orientační cena

Základní parametry

Telefon Alcatel OT-2008G je telefon určený pro nenáročné uživatele, kteří od telefonu nepožadují spoustu aplikací, ale maximální praktičnost a snadné ovládání. Od toho se také odvíjí jeho určení pro seniory, pro které může být velmi vhodnou volbou.

Displej s úhlopříčkou 2,4 palce a slušným rozlišením 320 x 240 pixelů nabízí nadstandard pro zařízení podobného určení a zcela jistě zajistí bezproblémové zobrazení znaků i sofistikovanějších multimédií. Z pohledu konstrukce stojí za zmínku také velice kvalitně vybudovaná klávesnice s velkými tlačítky a dostatečnými rozestupy, které zajišťují pohodlné ovládání za každé situace. Telefon váží i s baterií 90 gramů, což je hodnota, která by při extrémně dlouhém držení mohla nadělat problémy, ale pro běžné používání by neměla být překážkou.

Technické parametry

Kapacita akumulátoru činí 1400 mAh, což je na telefon podobného určení velmi nadstandardní hodnota a znamená zhruba týden výdrže v pohotovostním režimu na jedno nabití. Vybavenost funkcemi lze také požadovat za silnou stránku telefonu. Uživatelé se můžou těšit na bluetooth, FM rádio nebo MP3 přehrávač a svítilnu. Důležité je také to, že telefon disponuje SOS tlačítkem, které po stisknutí přivolá pomoc na lokalizované místo a může tím svému uživateli i zachránit život. Co se týče fotoaparátu, telefon nabídne zařízení s rozlišením 2 Mpx, který je poměrně nadstandardním vybavením na telefon v podobné ceně a s podobnými specifikacemi. Samozřejmě nemůžete počítat s extrémně kvalitními snímky, ale pro zaznamenání běžných situací bohatě postačí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Hmotnost (g)  90
Kapacita akumulátoru  1 400
Úhlopříčka (v palcích ")  2,4
Rozlišení displeje  320x240
Fotoaparát  Ano
SOS tlačítko  Ano

Závěr

Telefon si našel místo v našem žebříčku především díky velmi kvalitnímu displeji, dobrému konstrukčnímu řešení z pohledu ovládání tlačítek a poměrně kvalitnímu fotoaparátu. Funkcemi telefon také nijak nezaostává za konkurencí, a tak ho lze hodnotit jako nadprůměrný vůči konkurenčním modelům.

Další recenze

Kompletní porovnání