Menu

Recenze a porovnání Alcatel OT-2008G

Klady a zápory

  • Velká tlačítka
  • Silná baterie
  • Pro někoho složité ovládání
1 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Alcatel OT-2008G je telefon určený pro nenáročné uživatele, kteří od telefonu nepožadují spoustu aplikací, ale maximální praktičnost a snadné ovládání. Od toho se také odvíjí jeho určení pro seniory, pro které může být velmi vhodnou volbou.

Displej s úhlopříčkou 2,4 palce a slušným rozlišením 320 x 240 pixelů nabízí nadstandard pro zařízení podobného určení a zcela jistě zajistí bezproblémové zobrazení znaků i sofistikovanějších multimédií. Z pohledu konstrukce stojí za zmínku také velice kvalitně vybudovaná klávesnice s velkými tlačítky a dostatečnými rozestupy, které zajišťují pohodlné ovládání za každé situace. Telefon váží i s baterií 90 gramů, což je hodnota, která by při extrémně dlouhém držení mohla nadělat problémy, ale pro běžné používání by neměla být překážkou.

Technické parametry

Kapacita akumulátoru činí 1400 mAh, což je na telefon podobného určení velmi nadstandardní hodnota a znamená zhruba týden výdrže v pohotovostním režimu na jedno nabití. Vybavenost funkcemi lze také požadovat za silnou stránku telefonu. Uživatelé se můžou těšit na bluetooth, FM rádio nebo MP3 přehrávač a svítilnu. Důležité je také to, že telefon disponuje SOS tlačítkem, které po stisknutí přivolá pomoc na lokalizované místo a může tím svému uživateli i zachránit život. Co se týče fotoaparátu, telefon nabídne zařízení s rozlišením 2 Mpx, který je poměrně nadstandardním vybavením na telefon v podobné ceně a s podobnými specifikacemi. Samozřejmě nemůžete počítat s extrémně kvalitními snímky, ale pro zaznamenání běžných situací bohatě postačí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Telefon si našel místo v našem žebříčku především díky velmi kvalitnímu displeji, dobrému konstrukčnímu řešení z pohledu ovládání tlačítek a poměrně kvalitnímu fotoaparátu. Funkcemi telefon také nijak nezaostává za konkurencí, a tak ho lze hodnotit jako nadprůměrný vůči konkurenčním modelům.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Alcatel OT-2008G
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technicky zaměřeným redaktorem, který se v našem týmu věnuje zejména elektronice. Mobily patří mezi témata, která adoptoval po starších redaktorech nejdříve. Mimo to je technologickým nadšencem, a tak parametrům dobře rozumí. V kategorii mobilů pro seniory zdůrazňuje důležitost SOS tlačítka, ale také nutnost ověření, co ono tlačítko ve skutečnosti po stisknutí umí udělat. Některé modely pouze vytočí hovor, jiné posílají souřadnice dle GPS. Kromě mobilů se věnuje také televizím, kamerám do auta a další elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Alcatel OT-2008G

Alcatel OT-2008G

1 000 Kč Orientační cena