Menu

Recenze a porovnání Aligator A680 Senior

Klady a zápory

  • Velká tlačítka
  • Dobré vybavení funkcemi
  • Složitější ovládání pro seniory
1 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Aligator A680 je samozřejmě telefon, který již na první pohled budí dojem spíše modelu určeného pro naprosto základní účely. Pokud však nelpíte na velkém počtu funkcí, ale spíše od telefonu očekáváte bezproblémový provoz za každých okolností, může být dobrou volbou.

Telefon je vybaven displejem o úhlopříčce 2,2 palce a rozlišením 220 x 176 tato kombinace přináší ostré vykreslení písmen i jiných multimédií a poměrně slušné zobrazovací vlastnosti. Konstrukčně vás na první pohled jistě zaujmou také velká tlačítka s dostatečnými rozestupy, které zajistí snadné ovládání. Telefon včetně akumulátoru váží 85 gramů, což je hodnota, která by při standardním používaní neměla nadělat problémy ani uživatelům se slabšíma rukama.

Technické parametry

Co se týče velikosti úložiště, nabízí Aligator A680 prostor pro zhruba 100 kontaktů, ale základní paměť je rozšiřitelná paměťovou kartou. Kapacita baterie čítá 900 mAh, což v praxi znamená výdrž 360 hodin v pohotovostním režimu. Z pohledu funkcí lze telefon považovat za nadstandardně vybavený, telefon disponuje FM rádiem, svítilnou, připojením bluetooth a MP3 přehrávačem. Velkou výhodou je také SOS tlačítko, které odesílá po stisknutí notifikaci s určením polohy a může tak snadno přivolat pomoc v případě nouze. Telefon disponuje také fotoaparátem s rozlišením 0,3 Mpx, který samozřejmě nenabídne oslnivou kvalitu fotografií, ale pro pořízení snímku se základní informační hodnotou bez problému postačí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově lze telefon díky slušnému vybavení funkcemi považovat za nadstandard mezi zařízeními podobného typu. Pevné místo v našem výběru má především díky opravdu zdařilé konstrukci a poloze tlačítek, slušnému displeji a vybavením funkcemi včetně SOS tlačítka, které je pro seniory velmi vítaným bonusem.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Aligator A680 Senior
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technicky zaměřeným redaktorem, který se v našem týmu věnuje zejména elektronice. Mobily patří mezi témata, která adoptoval po starších redaktorech nejdříve. Mimo to je technologickým nadšencem, a tak parametrům dobře rozumí. V kategorii mobilů pro seniory zdůrazňuje důležitost SOS tlačítka, ale také nutnost ověření, co ono tlačítko ve skutečnosti po stisknutí umí udělat. Některé modely pouze vytočí hovor, jiné posílají souřadnice dle GPS. Kromě mobilů se věnuje také televizím, kamerám do auta a další elektronice.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Aligator A680 Senior

Aligator A680 Senior

1 000 Kč Orientační cena