Menu

Recenze a porovnání Aligator RX550 eXtremo

Klady a zápory

  • Vyšší výdrž baterie
  • Nižší výkon
  • Reativně těžký
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Aligator RX550 eXtremo je dalším kouskem z dílny značky Aligator, který je konstruovaný do těžkých podmínek. Svými parametry se neřadí mezi nejvýkonnější, ale dokáže hravě konkurovat leckterým modelům z nižších cenových tříd, které odolnou konstrukcí nedisponují.

Displej s úhlopříčkou 4,7 palců disponuje rozlišením Full HD, což lze u odolných telefonů považovat za standardní výbavu. Z pohledu konstrukčního řešení je samozřejmě nejdůležitější podotknout, že telefon disponuje stupněm krytí IP68, který znamená odolnost proti vniknutí prachu a proti ponoření do vody v hloubce až jednoho metru po dobu až 30 minut. Za jeho konstrukční výhodu lze zcela jistě považovat také to, že je vybaven slotem pro dvě paměťové karty, což není u outdoorových telefonů zrovna obvyklé. Za relativní slabinu lze naopak považovat hmotnost 240 gramů, což je opravdu vysoká hodnota a při dlouhém držení by se vám telefon mohl snadno pronést. Baterie má kapacitu 4500 mAh, což je hodnota, která by měla zabezpečovat nadstandardní výdrž.

Výkon a systém

Co se týče hardwarových komponent o bezproblémový provoz systému by se měl u modelu RX550 eXtremo starat čtyřjádrový procesor a 2 GB operační paměti. Tyto hodnoty jsou spíše průměrné, ale na chod základních funkcí systému by měly bez problému stačit. Fotoaparát nabízí rozlišení 13 Mpix, což je standard telefonních zařízení v této cenové kategorii.

Softwarově je model RX550 vybaven také podle očekávání. Android 6.0 není sice nejnovější verzí operačního systému, ale stále nabízí slušnou podporu a rozhodně ho nelze považovat za slabou stránku tohoto telefonu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkové hodnocení Aligator RX550 eXtremo je velmi kladné. Za silnou stránku telefonu lze považovat samozřejmě především jeho odolnost, ale také velice slušnou kapacitu baterie nebo slot pro dvě SIM karty, což jsou důvody, proč jsme ho i my zařadili do výběru. Jako nevýhodu lze brát v potaz vyšší hmotnost. V poměru ceny ku výkonu se jedná o zdařilý model. Samozřejmě je třeba mít na paměti, že pokud plánujete na telefonu provozovat extrémně náročné aplikace a hrát hry, měli byste se sice porozhlédnout po jiném modelu, ale outdoorové telefony jsou určeny pro jiné účely, které tento model bez diskuze splní.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Aligator RX550 eXtremo
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub působí v naší redakci déle než rok a jedním z jeho vůbec prvních témat byly právě mobily. Při výběru odolných telefonů se zaměřuje nejen na hodnocení IP (Ingress Protection), ale vyzná se také ve standardech MIL-STD-810G. Kromě telefonů se věnuje také aku- a zahradnímu nářadí všeobecně.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Aligator RX550 eXtremo

Aligator RX550 eXtremo

5 000 Kč Orientační cena