Recenze mobilu Aligator RX550 eXtremo | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Aligator RX550 eXtremo

Doporučujeme Při nákupu v kategorii odolných mobilů

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Vyšší výdrž baterie
  • Nižší výkon
  • Reativně těžký
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Aligator RX550 eXtremo je dalším kouskem z dílny značky Aligator, který je konstruovaný do těžkých podmínek. Svými parametry se neřadí mezi nejvýkonnější, ale dokáže hravě konkurovat leckterým modelům z nižších cenových tříd, které odolnou konstrukcí nedisponují.

Displej s úhlopříčkou 4,7 palců disponuje rozlišením Full HD, což lze u odolných telefonů považovat za standardní výbavu. Z pohledu konstrukčního řešení je samozřejmě nejdůležitější podotknout, že telefon disponuje stupněm krytí IP68, který znamená odolnost proti vniknutí prachu a proti ponoření do vody v hloubce až jednoho metru po dobu až 30 minut. Za jeho konstrukční výhodu lze zcela jistě považovat také to, že je vybaven slotem pro dvě paměťové karty, což není u outdoorových telefonů zrovna obvyklé. Za relativní slabinu lze naopak považovat hmotnost 240 gramů, což je opravdu vysoká hodnota a při dlouhém držení by se vám telefon mohl snadno pronést. Baterie má kapacitu 4500 mAh, což je hodnota, která by měla zabezpečovat nadstandardní výdrž.

Výkon a systém

Co se týče hardwarových komponent o bezproblémový provoz systému by se měl u modelu RX550 eXtremo starat čtyřjádrový procesor a 2 GB operační paměti. Tyto hodnoty jsou spíše průměrné, ale na chod základních funkcí systému by měly bez problému stačit. Fotoaparát nabízí rozlišení 13 Mpix, což je standard telefonních zařízení v této cenové kategorii.

Softwarově je model RX550 vybaven také podle očekávání. Android 6.0 není sice nejnovější verzí operačního systému, ale stále nabízí slušnou podporu a rozhodně ho nelze považovat za slabou stránku tohoto telefonu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkové hodnocení Aligator RX550 eXtremo je velmi kladné. Za silnou stránku telefonu lze považovat samozřejmě především jeho odolnost, ale také velice slušnou kapacitu baterie nebo slot pro dvě SIM karty, což jsou důvody, proč jsme ho i my zařadili do výběru. Jako nevýhodu lze brát v potaz vyšší hmotnost. V poměru ceny ku výkonu se jedná o zdařilý model. Samozřejmě je třeba mít na paměti, že pokud plánujete na telefonu provozovat extrémně náročné aplikace a hrát hry, měli byste se sice porozhlédnout po jiném modelu, ale outdoorové telefony jsou určeny pro jiné účely, které tento model bez diskuze splní.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Aligator RX550 eXtremo
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Aligator RX550 eXtremo

Aligator RX550 eXtremo

5 000 Kč Orientační cena