Menu

Recenze a porovnání Apple iPhone 11 128GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii nad 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Září 2019

  • Konstrukční řešení
  • Výkon
  • Fotoaparát
  • Výrazný rámeček displeje
  • Nepodporuje paměťové karty
22 500 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

iPhone 11 má ve své základní verzi ambice nabídnout zákazníkům kvalitu na kterou jsme od firmy Apple tradičně zvyklí za uživatelsky přijatelnější cenu, než současně prodávané, ale podstatně dražší modely 11 Pro a 11 Pro Max. Jak se tedy daří skloubit Applu poměr ceny a výkonu se podíváme v následující recenzi.

Telefon je stejně jako zmiňované současně vydané modely od firmy Apple vychvalován díky svému konstrukčnímu řešení. Elegantní skleněná záda působí opravdu honosně. Mobil je navíc relativně odolný a jeho držení je příjemné a jeví se v celku bezpečně. Na přední straně telefonu je rámeček poněkud výraznější než u dražších modelů, což může být považováno za relativní slabinu. Nejedná se však o žádnou katastrofu a vše bohatě vynahrazuje kvalita displeje. Rozlišení 1792 x 828 pixelů sice nepůsobí na první pohled nikterak oslnivě, ale v kombinaci s úhlopříčkou 6,1 palce postačí pro velmi kvalitní zobrazovací schopnosti a bez problémů uspokojí i náročné uživatele.

Co se týče výdrže baterie, výrazně se projevila snaha výrobce o její zlepšení oproti starším modelům. Baterie s kapacitou 3046 mAh postačí k výdrži i tři dny na jedno nabití. To je však samozřejmě extrémní a těžko dosažitelná hodnota. Reálnější je konstatování, že při opravdu velmi intenzivním používání by iPhone 11 měl vydržet bez nabíjení celý den.

Výkon a systém

O výkon je postaráno díky šestijádrovému procesoru A13 Bionic a operační paměti 4 GB RAM. Operační paměť je nižší než v případě obou prémiových modelů iPhonů, ale i tak si naprosto bez problémů poradí s veškerými aktivitami, které budete chtít na telefonu provozovat. Sebemenší problém nenastane ani u těch nejnáročnějších aplikací. Recenzovaný model pak nabízí 128 GB prostoru v úložišti a tradičně není možné ho rozšířit paměťovou kartou.

Nezklame také fotoaparát. Dvojice objektivů s rozlišením 12 Mpx a světelností f/1,8 a f/2,4 si vede nad míru dobře a v podobné cenovce těžko můžete dostat lepší kvalitu pořizovaných snímků.

Mobil je také výborně sladěn s operačním systémem iOS 13, který samozřejmě nedělá při provozu žádné problémy a běží zcela plynule a bez záseků.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 6
Operační paměť RAM (GB) 4
Velikost úložiště (GB) 128
Úhlopříčka (v palcích ") 6,5
Rozlišení displeje 1792x828
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 12
Operační systém iOS 13

Závěr

Telefon iPhone 11 ve své základní verzi nabízí opravdu velmi přívětivý poměr ceny ku výkonu. Fanoušci značky Apple si tak mohou dopřát nový kousek plný nekompromisní kvality za relativně přijatelnou cenu. Pokud telefonu odpustíte tradiční nedostatky v podobě absence možnosti rozšíření úložiště nebo širší rámeček na přední straně, budete pravděpodobně plní pozitivních dojmů. iPhone 11 vám nabídne kvalitní konstrukci, dobrý výkon nebo třeba velmi pozitivní výdrž baterie. Celkově je možné konstatovat, že telefon se hodí pro všechny zákazníky poptávající kvalitu vyšší střední třídy. Ať už potřebujete pořizovat kvalitní fotky, spouštět náročné aplikace nebo využívat všech nových funkcí, iPhone 11 vás nezklame.

22 500 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Apple iPhone 11 128GB

Apple iPhone 11 128GB

22 500 Kč Orientační cena