Menu

Recenze a porovnání Apple iPhone 7 Plus 128 GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii mobilů nad 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Vysoký výkon
  • Sladění OS s HW
  • Nemožnost rozšíření paměti
  • Chybí sluhátkový jack (3,5 mm)
22 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Ať už patříte k zastáncům či odpůrcům firmy Apple, fakt, že telefony iPhone mají na trhu mobilních telefonů jasné a neoddiskutovatelné místo a že kvalita jejich konstrukcí a všeobecné hardwarové i softwarové vybavení je u těchto modelů na velmi vysoké úrovni nelze popřít. V následující recenzi se podíváme zatím na to nejlepší, co nám značka Apple nabídla. iPhone 7 plus je nejdražším, ale také nejlépe vybaveným modelem poslední řady.

Začněme tedy konstrukcí, která všeobecně bývá považována za velmi silnou stránku telefonů od Apple. Nejinak tomu bude u 7 plus, protože odolná hliníková konstrukce certifikovaná normou IP 67, která by měla zajistit odolnost proti vniknutí prachu a ponoření do vody až na dobu 30 minut. Co se týče baterie, je samozřejmě jak je u iPhonů zvykem nevyměnitelná a disponuje kapacitou 2900 mAh, to je sice zlepšení a vyšší hodnota, než na kterou jsme byli u posledních modelů zvyklí, ale stále se nejedná o nikterak oslnivé hodnoty. Na obranu se však sluší říct, že sladěnost jednotlivých komponent iPhone 7 plus jednoznačně přispívá k šetření spotřeby a ve finále má tak baterie obstojnou výdrž srovnatelnou s průměrem (zhruba dva dny běžného provozu na jedno nabití). Co se týče displeje, máte se u tohoto kousku opravdu na co těšit, úhlopříčka 5,5 palce a 1920 x 1080 bodů sice na první pohled neukazuje na bezkonkurenční výsledky, ale pozorovací úhly, zobrazení barev i čitelnost ve zhoršených podmínkách jsou na nejvyšší úrovni a těžko budete v tomto ohledu hledat na trhu lepší mobil.

Výkon, fotoaparát a systém

I u hardwaru budete těžko hledat výraznější slabinu. Procesor A10 Fusion v kombinaci s operační pamětí 3 GB RAM nabízí naprosto dokonalou kombinaci s velmi dobrým výkonem, který řadí telefon do absolutní špičky bez výraznější konkurence, chod systému je samozřejmě naprosto plynulý a zvládne spouštět všechny náročné aplikace i nejnovější hry. Klasickým nešvarem je samozřejmě nemožnost rozšíření uživatelské paměti kartou, a proto jednoznačně doporučujeme volit verzi minimálně s 128 GB interní paměti.

A teď se pusťme do rozboru toho, proč jsme zařadili nejnovější iPhone do výběru fotomobilů. Své místo mezi nimi bezesporu má, a to především díky přítomnosti dvou objektivů. Ten hlavní má rozlišení standardních 12 Mpx, výbornou světelnost f/1,8 a nechybí mu ani optický stabilizátor obrazu. Tyto specifikace zajistí velice kvalitní výstupy i za zhoršených podmínek. Druhá soustava má stejné rozlišení, světelnost f/2,8 a nedisponuje optickou stabilizací, i tak se tento doplněk hravě vyrovná primárním fotoaparátům některých modelů ze středních a vyšších cenových tříd. Milovníky fotografie pak jistě potěší také velké množství režimů pro různé situace, které mají na kvalitu také svůj vliv.

Softwarově nelze iPhonu 7 plus také vyčítat téměř nic. Těžko se bude skálopevným zastáncům Androidu vysvětlovat, že iOS nabízí lepší možnosti, ale vybavení novým iOS 10 je s optimalizací přímo na míru pro telefony od Apple prostě tím nejlepším, co je na trhu v současnosti k dostání.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 4
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2,34
Operační paměť RAM (GB) 3
Velikost úložiště (GB) 128
Úhlopříčka (v palcích ") 5,5
Rozlišení displeje 1920x1080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 12
Operační systém iOS 10

Závěr

Není snad nutné spekulovat o tom, zda si nejnovější iPhone 7 plus zaslouží místo v našem výběru nejlepších fotomobilů. Nejen svým fotoaparátem, ale i dalšími specifikacemi je krom mála vybraných konkurentů daleko před běžnými modely. Samozřejmě nevýhodou je vyšší cena, ale je známo, že u firmy Apple se prostě platí za kvalitu.

22 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple iPhone 7 Plus 128 GB

Apple iPhone 7 Plus 128 GB

22 000 Kč Orientační cena