Menu

Recenze a porovnání Apple iPhone 8 Plus 256 GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii nad 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Vysoký výkon
  • Sladění OS s HW
  • Nemožnost rozšíření interní paměti
  • Vyšší cena, absence 3,5 mm jacku
21 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Nejnovější kousek (říjen 2017) z dílny světoznámého výrobce mobilních telefonů Apple jistě budí mezi technickými nadšenci spoustu emocí. Ať už se přikláníte k zastáncům či odpůrcům tohoto modelu, jistě musíte uznat, že se se svým vybavením a parametry řadí mezi nejužší mobilní špičku.

Designovou dominantou vlajkové lodi Apple jsou určitě skleněná záda, která budí elegantní a honosný dojem a překvapivě nejsou ani příliš náchylná na viditelné stopy po otiscích prstů. Displej nabízí úhlopříčku 5,5 palců a stejné rozlišení jako jeho předchůdce, tedy 1920 x 1080 pixelů. Tato kombinace dohromady s velmi dobře fungující regulaci barevného spektra displeje, podle aktuálních světelných podmínek, ve kterých se nacházíte, přináší velmi dobré zobrazovací vlastnosti. Baterie nabídne kapacitu 2675 mAh, což není na první pohled příliš oslnivá hodnota, nicméně sladění jednotlivých komponent je u iPhonů tradičně na velmi vysoké úrovni a jejich šetrnost vůči vybíjení baterie se promítá do výdrže pohybující se okolo dvou dnů v běžném zatížení.

Výkon a systém

Hardwarově je telefon samozřejmě vybaven také špičkově. Šestijádrový procesor a 3 GB operační paměti nabízí kombinaci, která znamená naprosto bezproblémový chod systému, a navíc si poradí i s nejnáročnějšími mobilními aplikacemi. Úložiště u námi vybraného modelu vám nabídne skvělých 256 GB paměti, což uspokojí i ty nejnáročnější milovníky multimédii. Tradiční slabinou je nemožnost rozšíření této paměti pomocí paměťové karty.

Co se týče fotoaparátu, také budete hledat slabinu marně. Rozlišení 12 Mpx a světelnost f/1,8 přináší velmi zajímavou kombinaci, která se promítá do opravdu kvalitních snímků, které lze pořídit na rozdíl od některých konkurenčních modelů i za zhoršených světelných podmínek. Duální fotoaparát pak navíc zajišťuje perfektní ostrost pořízených fotek, které vypadají „živěji“.

Z pohledu softwarového vybavení je samozřejmě nutné zmínit, že telefon běží na systému iOS 11, což je nejnovější operační systém z dílny Apple. Tento systém přináší výbornou podporu aplikací a spoustu vylepšení oproti předchozím verzím, které umožňují snadnější ovládání a více funkcí. V době psaní této recenze jde také o nejnovější verzi systému iOS.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 6
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2,5
Operační paměť RAM (GB) 3
Velikost úložiště (GB) 256
Úhlopříčka (v palcích ") 5,5
Rozlišení displeje 1920x1080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 12
Operační systém iOS 11

Závěr

Celkově nelze hodnotit Apple iPhone 8 Plus 256 GB jinak než kladně. Pokud hledáte telefon s naprosto špičkovými parametry ve všech ohledech, nemůžete s výběrem nové osmičky sáhnout vedle. Díky skvělým hodnocením ve všech ohledech si drží tento telefon pevné místo na předních příčkách našeho žebříčku. Odradit může jedině cena, nebo fakt, že není vzhledově odlišný od předchozí verze.

21 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se nás, co vás zajímá, nebo poraďte ostatním zákazníkům v diskuzi. Naši redaktroři diskuzi moderují a hledají předné odpovědi, aby zůstala přehledná.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Apple iPhone 8 Plus 256 GB

Apple iPhone 8 Plus 256 GB

21 000 Kč Orientační cena