Menu

Recenze a porovnání Apple iPhone SE (2020) 64GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii do 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Červenec 2020

  • Cenově dostupný iPhone
  • Fotoaparát
  • Konstrukce
  • Nemožnost paměťové karty
  • Průměrná kvalita displeje
13 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

U telefonů od značky Apple jsme dlouhodobě zvyklí na nekompromisní kvalitu, která je však spojena s velmi vysokou cenou. Z tohoto trendu udělal výrobce modelem SE jistý ústupek, protože se zaměřil výjimečně spíše na poměr ceny ku výkonu, což by mohlo pro některé příznivce světoznámé značky přinést zajímavou variaci.

Konstrukční zpracování modelu je na velmi vysoké úrovni. Apple použil sklo Gorilla Glass a hliníkový rámeček. Vše působí zdařilým dojmem a zároveň i kompaktně a odolně. Telefon disponuje menší úhlopříčkou než většina dnešních smartphonů ve stejné cenové kategorii. Rozlišení se zastavilo na hodnotě 1334 x 750. Kvalita zobrazení je pak spíše průměrná, ale pokud neplánujete využívat telefon k ryze multimediálním účelům, měla by být dostačující.

Baterie má kapacitu na první pohled nedostačujících 1821 mAh. V realitě však naštěstí telefon nemá problém vydržet na jedno nabití celý den střídmějšího využívání v provozu, takže se řadí do průměru.

Výkon a systém

Výkon je zprostředkován kombinací šestijádrového procesoru na frekvenci 2,65 GHz a operační pamětí 3 GB RAM. Nejedná se tedy o žádné výkonné dělo, ale i tak mobil zvládá zcela bez problému všechny běžné úkony a nemá problém ani s hrami a náročnějšími aplikacemi. Kapacita úložiště u námi zvoleného modelu vám nabídne 64 GB prostoru a bohužel není možné ji dále rozšířit paměťovou kartou.

Výrobce vsadil na fotoaparát pouze s jedním snímačem, který je ale schopný zprostředkovat velmi dobré výsledky a bez problémů tak model můžeme řadit také do kategorie fotomobilů. Foťák si poradí i se zhoršenými světelnými podmínkami a ocenit lze také kvalitu pořizovaného videa. Apple samozřejmě osadil iPhone SE svým vlastním operačním systémem iOS 13, který běží zcela bez problémů a je dobře vyladěn.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 6
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2,65
Operační paměť RAM (GB) 3
Velikost úložiště (GB) 64
Úhlopříčka (v palcích ") 4,7
Rozlišení displeje 1334x750
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 12
Operační systém iOS 13

Závěr

Applu se podařilo po dlouhé době kromě nejnáročnějších uživatelů zacílit také na zákazníky poptávající kvalitu střední třídy. iPhone SE vám za přijatelnou cenu nabídne velmi kvalitní a kompaktní konstrukci, dostatečný výkon nebo velmi dobrý fotoaparát. Zklamaní byste mohli být snad jen z nemožnosti rozšíření paměti kartou nebo z nepříliš oslnivé kvality displeje. Celkově iPhone SE můžeme doporučit všem zájemcům o kvalitu ověřené značky s kompaktními rozměry a dobrou cenou. Pokud hledáte jiný telefon od značky Apple a nedělá vám problém vyšší pořizovací cena, můžete si přečíst také recenzi mobilu Apple iPhone 8 Plus 256 GB.

13 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Apple iPhone SE (2020) 64GB

Apple iPhone SE (2020) 64GB

13 000 Kč Orientační cena