Menu

Recenze a porovnání Apple iPhone SE 32 GB

18,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší mobily roku 2024

Klady a zápory

  • Fotoaprát
  • Kvalitní materiály
  • Horší přední kamera
8 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Apple se svým modelem iPhone SE 32 cílí především na středně náročné uživatele, kteří poptávají model se špičkovými parametry, ale nechtějí platit vysokou cenu za vlajkové lodi velkých společností, navíc nabízí unikátní souhrn čtyřpalcové úhlopříčky a výborných parametrů, takže je vhodný pro zájemce o špičkový mobil s menšími rozměry.

Co se týká konstrukce, jedná se, jak tomu bývá u produktů značky Apple zvykem o opravdu velmi elegantní provedení bez jediné chybičky, které se téměř neliší od konstrukčního provedení iPhonu 5S. Samozřejmě že každého zaujme na dnešní poměry menší displej se čtyřpalcovou úhlopříčkou, který však dělá z mobilu velmi kompaktní zařízení. Rozlišení 1136 x 640 pixelů sice neslibuje na první pohled žádné oslnivé výsledky, ale v kombinaci s menší úhlopříčkou je plně dostačující. Můžete se tak těšit na dobré pozorovací úhly, věrné zobrazení barev i jas. Baterie telefonu disponuje kapacitou pouze 1624 mAh, nicméně s přihlédnutím k velmi dobrému sladění hardwarových komponent má výdrž okolo jednoho a půl dne v pohotovostním režimu na jedno nabití.

Výkon a systém

Výkon telefonu zajišťuje dvoujádrový procesor s frekvencí 1,85 GHz a operační paměť 2 GB RAM. Na první pohled jsou tyto parametry spíše průměrné, nicméně procesory, kterými firma Apple osazuje svoje telefony dosahují na stejných frekvencích mnohem lepší výsledky než jiné modely. Proto se můžete těšit na provoz těch nejnáročnějších aplikací a her. Co se týče velikosti úložiště nabízí námi recenzovaná varianta 32 GB a jak je u telefonu od značky Apple zvykem, neumožňuje rozšíření pomocí paměťové karty. Fotoaparát také nijak nevybočuje z klasiky, na kterou jsme u iPhone zvyklí. Dvanáct megapixelů a světelnost f/2,2 znamená velmi kvalitní snímky, které řadí telefon v tomto ohledu k naprosté špičce.

Telefon samozřejmě běží na operačním systému iOS, konkrétně na jeho verzi 9.3. Ačkoliv bývá tento operační systém někdy předmětem kritiky, jeho nespornou výhodou je dokonalé sladění s hardwarem telefonu, díky čemuž se zasekávání systému stává téměř nemožným jevem. Nejinak tomu tedy je i u iPhone SE 32 GB.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Telefon hodnotíme velice kladně, Apple dal výrobou tohoto modelu šanci uživatelům, kteří mají zájem o jeho nové produkty, ale nechtějí platit velké částky za vlajkové lodi a zároveň nechtějí ani pořizovat starší modely. Telefon se dostal do našeho výběru především díky dobrému výkonu, skvělému sladění operačního systému s hardwarem a vysoké kvalitě fotoaparátu.

8 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apple iPhone SE 32 GB | Hodnocení: 18,4 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple iPhone SE 32 GB

Apple iPhone SE 32 GB

8 500 Kč Orientační cena