Recenze a porovnání Apple iPhone X 256 GB | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Apple iPhone X 256 GB

20,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Mobilní telefony

Klady a zápory

  • Výkon
  • Nemožnost paměťové karty
  • Nemá 3,5 mm jack
25 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

iPhone X je nejvyšší řadou mobilních zařízení (březen 2018) od firmy Apple která hraje prim na trhu telefonů. Ať už se řadíte mezi odpůrce nebo příznivce nakousnutého jablíčka, jistě musíte uznat, že iPhone X patří do nejužší špičky mobilních telefonů na trhu.

Z pohledu designu jistě na „Xku“ každého na první pohled zaujme displej, který zabírá 83 % přední strany telefonu. Kovový rám vyrobený z nerezové oceli pak působí elegantně a zároveň poměrně robustně, a navíc je logicky dost odolný. Úhlopříčka již zmiňovaného displeje činí 5,8 palce a spolu s rozlišením 1 436 × 1 125 pixelů přináší výborné zobrazovací vlastnosti ve všech ohledech. Můžete se tak těšit na dokonalé zobrazení kompletního barevného spektra i skvělé pozorovací úhly. Baterie přináší kapacitu 2716 mAh. To je hodnota, která možná nedává na první pohled příliš důvodů k radosti, ale díky výbornému sladění hardwaru se softwarem je schopný tento kousek přinést výdrž zhruba 9 hodin plného používání na jedno nabití.

Výkon a systém

Telefon je samozřejmě vybaven chvályhodně i z pohledu hardwaru. Operační paměť 3 GB RAM a procesor A11 Bionic zajistí naprosto plynulý chod i těch nejnáročnějších aplikací a poradí si i s několika složitými úkony najednou. Co se týče kapacity interní paměti, nabídne námi vybraná varianta iPhone X 128 GB prostoru. Již tradiční slabinou, na kterou jsme u telefonů značky Apple zvyklí je pak absence možnosti připojení paměťové karty, která by úložiště mohla rozšířit.

Velmi dobrou kvalitu nabízí také fotoaparát. Ten přináší rozlišení 12 Mpx a světelnost f/1,8. Jak bývá již zvykem téměř u každého iPhonu i „Xko“ se díky této kombinaci může pochlubit výstavními fotografiemi a hravě konkuruje nejen všem fotomobilům, ale také leckterým kompaktním fotoaparátům.

Co se týče softwaru, můžete se těšit na v době psaní recenze nejnovější iOS 11. Ten nabízí spoustu pokročilých funkcí, výborné doladění s hardwarem a naprosto plynulý chod bez sebemenších problémů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově lze konstatovat, že iPhone X se řadí k naprosté špičce na trhu mobilních telefonů. Jistě lze najít konkurenční produkty, které se s ním mohou srovnávat, ale místo mezi elitou mu patří naprosto neoddiskutovatelně. Ve všech ohledech nabízí nejvyšší kvalitu. Díky tomu se vám při jeho koupi dostane nejlepšího možného vybavení funkcemi, skvělého fotoaprátu a špičkového hardwarového vyladění. Za jedinou relativní slabinu tak lze považovat snad jen absenci možnosti rozšíření úložiště pomocí paměťové karty.

25 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apple iPhone X 256 GB | Hodnocení: 20,0 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple iPhone X 256 GB

Apple iPhone X 256 GB

25 000 Kč Orientační cena