Menu

Recenze a porovnání Apple iPhone XS Max 512GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii nad 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

  • Kvalita ve všech ohledech
  • Nemožnost paměťové karty
  • Velmi vysoká cena
37 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

iPhone Xs logicky budí jako nejnovější kousek (říjen 2018) z dílny světoznámého výrobce mobilních telefonů Apple spoustu pozornosti. Těžko hledat telefon, jehož uvedení na trh je více sledované, než je tomu právě u nových modelů od této značky. Povedlo se však Applu naplnit iPhonem Xs tato velká očekávání?

V ohledu konstrukčního řešení a použitých materiálů Apple nešetřil. Použil velmi kvalitní chirurgickou ocel, která budí jednak elegantní dojem a jednak je velmi odolná proti poškození. Stejně jako předchozí řada nabízí nový iPhone Xs bezrámečkový displej. To znamená poměrně specifický design, protože přední straně telefonu jasně vévodí úhlopříčka 6,5 palce, která tedy ještě zvětšuje displej, který už na iPhonu X byl považován za jasnou dominantu.

Rozlišení 1 242 × 2 688 se pak promítá do velmi dobrých zobrazovacích vlastností. V kombinaci se samozřejmostí v podobě skvělých pozorovacích úhlů, velmi věrného vykreslení barev a dalších vlastností se můžete těšit opravdu na špičkovou kvalitu. Co se týče výdrže baterie Xs si opět trochu polepšil a nabízí 3174 mAh. Tato kapacita by díky velmi dobrému sladění hardwaru měla vystačit na zhruba 10 hodin intenzivního provozu.

Výkon a systém

Od nejnovějšího iPhone samozřejmě nebudete očekávat nic jiného něž skvělý výkon a naprosto plynulý provoz. Ten vám také Xs zprostředkuje. Díky operační paměti 4 GB RAM a procesoru Apple A12 Bionic, budete mít postaráno nejen o plynulý chod systému, ale nezaskočí vás ani provoz nejnovějších aplikací nebo herních titulů. Námi vybraný model nabízí 512 GB úložiště, a kromě toho se nabízí Xs ještě ve variantách 64 a 256 GB. Jak už je tradicí iPhone bohužel nenabízí možnost rozšíření paměti pomocí vložení paměťové karty.

Za očekáváním nezůstává ani fotoaparát. Duální varianta s rozlišením 12 Mpx a světelností f/1,8, respektive f/2,4 si vede také velmi dobře. Optický stabilizátor a další vlastnosti se promítají do výsledné kvality fotek takovým způsobem, že je lze bez nadsázky srovnávat s fotkami pořízenými leckterými kompakty.

Telefon samozřejmě běží na nejnovější verzi operačního systému z dílny Apple iOS 12 (říjen 2018). Ten je jako vždy skvěle vyladěn a na telefonu funguje naprosto plynule bez vážnějších problémů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 6
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2,5
Operační paměť RAM (GB) 4
Velikost úložiště (GB) 512
Úhlopříčka (v palcích ") 6,5
Rozlišení displeje 2688x1242
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 12
Operační systém iOS 12

Závěr

Celkově nelze telefon iPhone Xs hodnotit jinak než kladně. Exceluje ve všech ohledech a těžko hledat jeho výraznější slabinu. Hardware i software celkově funguje naprosto skvěle. Jediný již tradiční nedostatek je ztělesněn v nemožnosti rozšíření úložiště pomocí paměťové karty a samozřejmě vyšší ceně. Pokud však hledáte telefon, který nedělá kompromisy a chcete si dopřát bezkonkurenční kvalitu, nemůžete koupí tohoto modelu šlápnout vedle. Hledáte-li levnější alternativu od značky Apple, ale potrpíte si na nejvyšší kvalitu, pak vám můžeme doporučit také alternativní model Apple iPhone X 256 GB.

37 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Apple iPhone XS Max 512GB

Apple iPhone XS Max 512GB

37 000 Kč Orientační cena