Recenze a porovnání Asus ZenFone 3 ZE520KL

Doporučujeme Při nákupu v kategorii

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Dobrý výkon
  • Kvalitní materiály
  • Starší operační systém
7 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Asus ZenFone 3 ZE520KL je telefon, který přináší velmi zdařilý design v kombinaci se slušným výkonem a dobrým poměrem ceny ku výkonu. Telefon sice nepatří mezi úplnou špičku, ale svými parametry může bez problémů konkurovat i dražším modelům.

Silnou stránkou telefonu je dozajista jeho velmi podařený design, který tvoří tělo z kovu a skla. Telefon je velmi pevný, odolný a navíc dobře drží v ruce. Displej nabídne úhlopříčku 5,2 palce a standard v podobě rozlišení 1920 x 1080. Vykreslení barev, jas i pozorovací úhly jsou velmi slušné a zobrazení tak lze hodnotit jedině kladně. Baterie telefonu má kapacitu 2650 mAh, což je zhruba průměrná hodnota, která ústí v reálnou výdrž asi jednoho a půl dne v provozu na jedno nabití.

Výkon a systém

Nelze pochybovat o tom, že výkon je spolu s designem hlavní dominantou tohoto modelu. Jak by také ne, když se o něj stará osmijádrový procesor s frekvencí 2 GHz a operační paměť 4 GB RAM. To jsou parametry, za které by se nemusel stydět leckterý model nejvyšší třídy a podle toho také výsledný výkon vypadá. Telefon vám umožní naprosto bezproblémový chod systému i náročných aplikací. Úložiště v námi testované variantě přinese 64 GB, a navíc je rozšiřitelné pomocí zapojení paměťové karty, takže se jedná o velmi slušný základ. Co se týče fotoaparátu, tak kvalita pořízených snímků vás také rozhodně nezklame. Rozlišení 16 Mpx a světelnost f/2,0 si dokáže poradit i s horšími světlenými podmínkami a celkově lze fotoaparát vzhledem k ceně telefonu považovat rozhodně za nadprůměrný.

Telefon je bohužel vybaven starším Androidem 6.0.1, nicméně díky nadstavbě od výrobce i tak nabízí poměrně velký počet různých funkcí. Podpora aplikací je samozřejmě také na dobré úrovni a sladění softwaru s hardwarem nabízí rychlý chod bez sebemenších problémů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2
Operační paměť RAM (GB) 4
Velikost úložiště (GB) 64
Úhlopříčka (v palcích ") 5,2
Rozlišení displeje 1920x1080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 16
Operační systém Android 6.0

Závěr

Asus ZenFone 3 ZE520KL si našel místo v našem hodnocení zejména díky tomu, že ačkoliv se neřadí mezi ty nejlepší přístroje na trhu, v pohodě může uspokojit i zákazníky, kteří poptávají nejvyšší kvalitu. Díky skvělému výkonu, dobrému displeji a fotoaparátu a líbivému konstrukčnímu řešení se jedná o opravdu podařený kousek.

Recenze Asus ZenFone 3 ZE520KL

Asus ZenFone 3 ZE520KL

7 500 Kč Orientační cena