Recenze mobilu Cat S40 Dual SIM | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Cat S40 Dual SIM

Klady a zápory

  • Dlouhá výdrž baterie
  • Ochranné sklo
  • Slabší výkon
9 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Cat S40 je dalším produktem od výrobce stavebních strojů a pomůcek a opět se samozřejmě jedná o mobil z kategorie odolných.

Největší doménou tohoto modelu je samozřejmě jeho konstrukce, která splňuje normy IP68 a zajišťuje tak odolnost proti vniknutí prachu a voděodolnost. Telefon je vybaven displejem s úhlopříčkou 4,7 palců a 960 x 540 bodů, což je i na telefony zaměřené na odolnost hodně nízká hodnota, která se může podstatně projevit na kvalitě zobrazení. Baterie má kapacitu 3000 mAh a telefon navíc nemá ani nijak extrémně velkou spotřebu, takže výdrž je velice slušná a měla by přinést možnost až 18 hodin hovoru na jedno nabití. Za zmínku v ohledu konstrukce stojí zcela jistě také to, že telefon je vybaven dvěma sloty pro SIM kartu, takže se řadí modely s funkcí Dual SIM.

Výkon a systém

Co se týče hardwarového vybavení můžete se těšit na čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,1 Ghz a operační paměť 1 GB. To jsou parametry, které by měly zajistit poměrně bezproblémový chod systému, ale s provozem náročnějších aplikací byste mohli zaznamenat problémy. I fotoaparát s rozlišením 8 Mpx není nikterak oslnivě kvalitní a řadí model spíše do podprůměru.

Telefon běží na operačním systému Android, což samo o sobě znamená dobrou podporu aplikací, nicméně bohužel díky staršímu modelovému roku se jedná o verzi 5.1 Lollipop, která je dnes už méně používaná.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově hodnotíme Cat S40 jako vydařený kousek, který však nenabízí příliš možností multimediální zábavy, především proto, že jeho modelový rok je 2015 a straší komponenty již dnes nejsou nikterak oslnivé. Ačkoliv tedy nenabízí skvělý výkon a má nižší rozlišení, stále zaujímá pevné místo v našem výběru, a to především z toho důvodu, že jeho konstrukce je opravdu extrémně odolná a disponuje také skvělou výdrží baterie. Pokud tedy hledáte telefon, který bude určený pouze pro účely využití v těžkém terénu Cat S40 je pro vás zcela jistě dobrou volbou.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Cat S40 Dual SIM
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub působí v naší redakci déle než rok a jedním z jeho vůbec prvních témat byly právě mobily. Při výběru odolných telefonů se zaměřuje nejen na hodnocení IP (Ingress Protection), ale vyzná se také ve standardech MIL-STD-810G. Kromě telefonů se věnuje také aku- a zahradnímu nářadí všeobecně.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Cat S40 Dual SIM

Cat S40 Dual SIM

9 000 Kč Orientační cena