Menu

Recenze a porovnání CAT S60

Klady a zápory

  • Termokamera
  • Vyšší cena
12 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon CAT S60 je odolným telefonem, který díky svým specifikacím ale poněkud vyniká nad ostatními konkurenčními zařízeními. Ačkoliv za jeho nevýhodu lze považovat relativně vyšší cenu, nabídne zájemcům o outdoorové telefony zajímavou kombinaci extrémně odolné konstrukce v kombinaci s velmi slušnými parametry výkonu.

Největší doménou telefonu je samozřejmě jeho konstrukce, jejíž odolnost je deklarovaná normou IP68, která zaručuje odolnost proti vniknutí prachu a ponoření do vody. Velkým plusem z pohledu konstrukčního řešení je také to, že CAT S60 je prvním telefonem, který přišel na trh se zabudovanou termokamerou. Co se týče baterie, 3800 mAh nabízí slušný základ, který je v kombinaci s úsporností jednotlivých komponent také silnou stránkou tohoto mobilu (telefon na jedno nabití vydrží zhruba dva dny v běžném provozu). Za pozitivum lze z pohledu konstrukčního řešení zcela jistě považovat také to, že telefon je vybaven dvěma sloty pro SIM karty a řadí se tak do skupiny dual SIM zařízení. S těmito specifikacemi jde bohužel ruku v ruce a vyšší hmotnost zařízení 225 gramů, která znamená, že při dlouhém držení se může telefon v ruce opravdu pronést.

Výkon a systém

Co se týče fotoaparátu i náročnější uživatele zcela jistě neurazí zadní kamera s rozlišením 13 Mpx, která je schopna pořizovat velmi kvalitní snímky. Pokud pomineme problémy se zaostřováním, rozhodně lze považovat foťák za nadstandardní.

Z pohledu hardwarového vybavení telefon nikterak nezaostává za dobře vybavenými modely určené k jiným účelům než odolnost. Osmijádrový procesor s frekvenci čtyř jader 1,5 GHz a čtyř 1,2 GHz a operační paměť RAM s kapacitou 3 GB. Tyto parametry by měly bez problémů postačit pro bezproblémový provoz nejen systému, ale i náročných aplikací a her.

Telefon běží na softwaru Android 6.0.1 Marshmallow, což sice není nejnovější verze operačního systému, ale pro chod nových aplikací a doplňkových funkcí je dobrou volbou.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Mobil CAT S60 je velmi specifickým kouskem, který dává dohromady maximální odolnost a opravdu slušné vybavení. Telefon nemá na trhu téměř žádnou konkurenci, protože srovnatelné modely jsou vyráběny s podstatně nižšími cenami a logicky tak i s horšími parametry, což je také důvod proč má výsadní postavení v našem hodnocení. Pokud vám nevadí vyšší cena a hmotnost, zcela jistě oceníte dobrý výkon, kvalitu pořízených fotografií a odolnou konstrukci se zabudovanou termokamerou.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: CAT S60
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub působí v naší redakci déle než rok a jedním z jeho vůbec prvních témat byly právě mobily. Při výběru odolných telefonů se zaměřuje nejen na hodnocení IP (Ingress Protection), ale vyzná se také ve standardech MIL-STD-810G. Kromě telefonů se věnuje také aku- a zahradnímu nářadí všeobecně.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze CAT S60

CAT S60

12 000 Kč Orientační cena