Menu

Recenze a porovnání Doogee S80 Lite

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Odolné mobily

Datum doporučení: Srpen 2019

  • Konstrukce
  • Kapacita baterie
  • Vysoká hmotnost
7 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Doogee S80 Lite je modelem telefonu s vysokou odolností, který se snaží uspokojit všechny uživatele hledající odolnou konstrukci, ale zároveň se nespokojí s chudým výkonem a zaostávajícím parametrovým vybavením.

Konstrukční řešení je samozřejmě největší doménou tohoto modelu. Odolná konstrukce splňuje podmínky normy IP 68, což znamená odolnost proti prachu, nebezpečným dotykům a proti potopení do vody. Zároveň je telefon designově pěkný, těžko mu můžeme v tomto ohledu něco vyčítat. Jistou daní za odolnou konstrukci je snad jen vyšší hmotnost. Necelých 400 gramů by vám mohlo při dlouhém držení dělat problémy s manipulací. Na přední straně telefonu se nachází displej s úhlopříčkou 5,99 palce. Ten nabídne rozlišení 2160 × 1080 a dostatečně kvalitní zobrazovací schopnosti. Výhodou telefonu je také baterie s velmi vysokou kapacitou 10 080 mAh, která se promítá do obdivuhodné výdrže, a to více než dva dny v pohotovostním režimu na jedno nabití.

Výkon a systém

Co se týče výkonu, v konkurenci odolných telefonů si vede S80 Lite nadprůměrně. Procesor s osmi jádry a frekvencí 2,5 GHz v kombinaci s operační pamětí 4 GB RAM by si měl poradit i s náročnějšími výpočetními úkony v podobě novějších aplikací a herních titulů. Kapacita úložiště pak nabídne přijatelných 64 GB a je rozšiřitelná pomocí vložení paměťové karty.

Kvalita pořízených fotek nikterak neoslní, ale pro záznamové účely vám fotoaparát s rozlišením 13 Mpx a světelností f/2,2 postačí. Telefon běží na operačním systému Android 8.1 Oreo, který funguje bez problémů a nevykazuje žádné výraznější nedostatky.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Stupeň krytí IP68
Ovládání Dotykové
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2,5
Operační paměť RAM (GB) 4
Velikost úložiště (GB) 64
Úhlopříčka (v palcích ") 5,99
Rozlišení displeje 2160x1080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 13
Operační systém Android 8.1

Závěr

Hledáte-li mobil s odolnou konstrukcí, který zároveň nabízí slušný výkon, pak by pro vás mohl být Doogee S80 Lite dobrou volbou. Jeho hlavní výhodou je samozřejmě odolnost a dostatečná výpočetní kapacita nutná k bezproblémové realizaci i náročnějších úkonů. Potěší ale také větší displej nebo velmi vysoká kapacita baterie. Slabiny lze naopak spatřovat ve vysoké hmotnosti nebo průměrném fotoaparátu. Pokud hledáte telefon s odolnou konstrukcí, můžeme vám jako alternativu doporučit například také CAT S60.

7 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Již se neprodává

Recenze Doogee S80 Lite

Doogee S80 Lite

7 000 Kč Orientační cena