Recenze mobilu Doogee X5 Max Pro | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Doogee X5 Max Pro

Doporučujeme Při nákupu v kategorii

  • Výdrž baterie
  • Slabší kvalita fotografií
2 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

V České republice poněkud méně známý výrobce Doogee nabízí v modelu Doogee X5 Max Pro nadstandard nižší cenové kategorie. Telefon je samozřejmě určen pro zákazníky s minimálními požadavky, na druhou stranu nabízí díky poměru ceny ku výkonu rozhodně výhodnou nákupní variantu.

Na první pohled vás při pohledu na Doogee X5 Max Pro zaujme tělo, které nabízí kombinaci kovového a plastového materiálu, díky čemuž budí honosný dojem a zároveň nabízí slušnou odolnost. Slušná je také kvalita displeje s úhlopříčkou 5 palců a standardním rozlišením 720 x 1280 pixelů. Displej nabízí dobré pozorovací úhly, vykreslení barev i jas a vzhledem k cenové relaci mu není téměř co vyčítat. Kapacita baterie čítá až neuvěřitelných 4000 mAh a znamená výdrž která při běžném používaní dosahuje zhruba tří dnů na jedno nabití.

Výkon a systém

Výkon telefonu je zajištěn čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 1,3 GHz a operační pamětí 2 GB RAM. Tyto hodnoty přinášejí plynulý chod systému i některých středně náročných aplikací. Fotoaparát nabízí také parametrově velice slušné hodnoty, protože rozlišení 8 Mpx a dobrá světelnost f/1,8, (která by měla zajistit kvalitní snímky i za zhoršených světelných podmínek) slibují poměrně hodně. Výsledek není špatný, ale zůstává trochu za očekáváním. Mobil se těžko pere s tmavším prostředím a má problémy se zaostřením objektů. Foťák tak lze hodnotit spíše jako základ sloužící pro pořízení snímků s nikterak oslnivou kvalitou.

Telefon je softwarově vybaven Androidem 6.0, což sice není nejnovější verze známého operačního systému, ale nabízí slušný základ v podobě rozličných funkcí a dobré podpory aplikací. Ocenit lze také to, že výrobce do systému nepřidával žádné své rozšíření a dostane se vám tak čistého operačního systému bez výraznějších zásahů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově hodnotíme model Doogee X5 Max Pro velice pozitivně a s přihlédnutím na cenu lze konstatovat, že v podobné cenovce budete hledat stejně parametrově vybavený telefon jen těžko. Svoje místo v našem žebříčku si našel především díky výborné kapacitě baterie, dobrému displeji a slušnému výkonu stačícímu pro bezproblémový chod základních funkcí.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Doogee X5 Max Pro
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Zamrzá mi telefon. Něco na něm hledám a zamrzne. Poraďte mi co s tím. Děkuji.

Tomáš Peterka

Dobrý den,
v tomto případě doporučujeme telefon reklamovat. Pokud je již telefon po záruce, pak je možné, že pomůže restart do továrních nastavení. Před jeho provedením ovšem důrazně doporučujeme provést zálohu dat a zejména kontaktů.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Doogee X5 Max Pro

Doogee X5 Max Pro

2 300 Kč Orientační cena