Recenze a porovnání Doogee X5 Max Pro

Doporučujeme Při nákupu v kategorii

  • Výdrž baterie
  • Slabší kvalita fotografií
2 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

V České republice poněkud méně známý výrobce Doogee nabízí v modelu Doogee X5 Max Pro nadstandard nižší cenové kategorie. Telefon je samozřejmě určen pro zákazníky s minimálními požadavky, na druhou stranu nabízí díky poměru ceny ku výkonu rozhodně výhodnou nákupní variantu.

Na první pohled vás při pohledu na Doogee X5 Max Pro zaujme tělo, které nabízí kombinaci kovového a plastového materiálu, díky čemuž budí honosný dojem a zároveň nabízí slušnou odolnost. Slušná je také kvalita displeje s úhlopříčkou 5 palců a standardním rozlišením 720 x 1280 pixelů. Displej nabízí dobré pozorovací úhly, vykreslení barev i jas a vzhledem k cenové relaci mu není téměř co vyčítat. Kapacita baterie čítá až neuvěřitelných 4000 mAh a znamená výdrž která při běžném používaní dosahuje zhruba tří dnů na jedno nabití.

Výkon a systém

Výkon telefonu je zajištěn čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 1,3 GHz a operační pamětí 2 GB RAM. Tyto hodnoty přinášejí plynulý chod systému i některých středně náročných aplikací. Fotoaparát nabízí také parametrově velice slušné hodnoty, protože rozlišení 8 Mpx a dobrá světelnost f/1,8, (která by měla zajistit kvalitní snímky i za zhoršených světelných podmínek) slibují poměrně hodně. Výsledek není špatný, ale zůstává trochu za očekáváním. Mobil se těžko pere s tmavším prostředím a má problémy se zaostřením objektů. Foťák tak lze hodnotit spíše jako základ sloužící pro pořízení snímků s nikterak oslnivou kvalitou.

Telefon je softwarově vybaven Androidem 6.0, což sice není nejnovější verze známého operačního systému, ale nabízí slušný základ v podobě rozličných funkcí a dobré podpory aplikací. Ocenit lze také to, že výrobce do systému nepřidával žádné své rozšíření a dostane se vám tak čistého operačního systému bez výraznějších zásahů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 4
Maximální frekvence procesoru (GHz) 1,3
Operační paměť RAM (GB) 2
Velikost úložiště (GB) 16
Úhlopříčka (v palcích ") 5
Rozlišení displeje 1280x720
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 8
Operační systém Android 6.0

Závěr

Celkově hodnotíme model Doogee X5 Max Pro velice pozitivně a s přihlédnutím na cenu lze konstatovat, že v podobné cenovce budete hledat stejně parametrově vybavený telefon jen těžko. Svoje místo v našem žebříčku si našel především díky výborné kapacitě baterie, dobrému displeji a slušnému výkonu stačícímu pro bezproblémový chod základních funkcí.

Recenze Doogee X5 Max Pro

Doogee X5 Max Pro

2 300 Kč Orientační cena