Menu

Recenze a porovnání EVOLVEO StrongPhone F5

Doporučujeme Při nákupu v kategorii mobilů pro seniory

Datum doporučení: Říjen 2020

84,7 % Celkové hodnocení
  • Velká tlačítka
  • Odolná konstrukce
  • Velká kapacita baterie
  • Nepříliš podrobný návod
  • Vyšší cena
  • Vyšší hmotnost
1 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

V kategorii telefonů pro seniory jen málokdy některý telefon tak nějak ční mezi ostatními. Přesně toto splňuje Evolveo StrongPhone F5, který mimo klasických specifikací předurčujících jej pro starší generace, poskytuje i přídavné vybavení v podobě zvýšené odolnosti. Se stupněm krytí IP68 je tento telefon schopen odolávat vodě a prachu a to i polití či ponoření. Díky robustní konstrukci je sice poněkud těžší, než ostatní vybrané modely, ale také odolnější a občasný pád by neměl příliš uškodit.

TFT displej má rozlišení 320 x 240 pixelů a slouží stejně jako u ostatních tlačítkových telefonů primárně jako „zobrazovadlo“. Vzhledem k účelu využití a nízkým pořizovacím nákladům však základní úroveň displeje není na škodu a přispívá k dlouhé výdrži baterie.

Technické parametry

Akumulátor má kapacitu 1 200 mAh, tedy na poměry tlačítkových telefonů poměrně vysokou. Výdrž v pohotovostním režimu není výrobcem stanovena, očekávejte ji však na úrovni deseti a více dní. Na zadní straně „véčkové“ konstrukce je umístěn notifikační displej. Ten vám i v uzavřeném stavu ukáže, jestli vám náhodou někdo nevolal a kolik je hodin. Připojení k internetu umožňuje GPRS.

Fotoaparát s rozlišením 1,3 MPx slouží spíše jako čistě záznamové zařízení a fotografie v tisknutelné kvalitě od něj neočekávejte. K dispozici je slot pro SD kartu umožňující rozšíření vnitřního úložiště. Zásadní pro umístění v kategorii telefonů pro seniory je SOS tlačítko. Ani u tohoto modelu neschází. Jeho funkcí je schopnost rychle zavolat pomoc v případě nouze.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Hmotnost (g) 135
Ovládání Tlačítkové
Úhlopříčka (v palcích ") 2,4
Technologie displeje TFT
Rozlišení displeje 320 x 240
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 1,3
Fotoaparát Ano
Kapacita akumulátoru 1 200
Krytí proti vodě a prachu IP68
DUAL SIM Ano
Technologie připojení k internetu GPRS
Jack 3,5 mm Ano
SOS tlačítko Ano

Závěr

Evolveo StrongPhone je určen pro starší uživatele, kteří ocení větší tlačítka a celkově odolnou konstrukci. Ta je klíčovým důvodem, proč je telefon hodnocen více než kladně. SOS tlačítko je k dispozici jako samostatná klávesa, nemusíte jej tedy hledat. Telefonu lze vyčíst pouze vyšší hmotnost, která je však způsobena větší kapacitou baterie a odolnou konstrukcí. Pokud hledáte levnější variantu a nepožadujete zvýšenou odolnost, zkuste si přečíst recenzi telefonu Nokia 105.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: EVOLVEO StrongPhone F5 | Hodnocení: 84,7 %
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, chci se zeptat, jestli má tento mobil i svítilnu?

Josef Pecina

Dobrý den,
ano, telefon svítilnou disponuje.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den,
prosím o informaci – větší tlačítka má CPA Halo 11 nebo Evolveo Strong Phone F5?
děkuji
A. H.

Alexandra Horová

Dobrý den,
z hlediska pohodlí při ovládání telefonu bude lépe vyhovovat CPA Halo 11 s většími rozestupy mezi tlačítky. Tlačítka jsou rovněž vystouplá.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, koupil jsem Evolveo Strongphone pro manželku jako náhradu za véčko LG KF 300, kde odešla nabíječka s velmi atypickým konektorem. Evolveo má údajně GPRS (2G), chci se zeptat, jak to využít ? Není tam nikde žádný klient – webový prohlížeč nebo mailový klient.
Děkuji.

Zdeněk Stehlík

Dobrý den,
telefon skutečně nedisponuje žádnou z aplikací, které by připojení k internetu používaly. Význam osazení GPRS (2G) je zde čistě z důvodu přijímání a odesílání MMS zpráv.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze EVOLVEO StrongPhone F5

EVOLVEO StrongPhone F5

1 300 Kč Orientační cena