Recenze mobilu Evolveo StrongPhone F5 | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Evolveo StrongPhone F5

Nejlepší produkt v kategorii Nejlepší telefony pro seniory

Klady

  • Velká tlačítka
  • Odolná konstrukce
  • Velká kapacita baterie

Zápory

  • Nepříliš podrobný návod
  • Vyšší cena
  • Vyšší hmotnost
1 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

V kategorii telefonů pro seniory jen málokdy některý telefon tak nějak ční mezi ostatními. Přesně toto splňuje Evolveo StrongPhone F5, který mimo klasických specifikací předurčujících jej pro starší generace, poskytuje i přídavné vybavení v podobě zvýšené odolnosti. Se stupněm krytí IP68 je tento telefon schopen odolávat vodě a prachu a to i polití či ponoření. Díky robustní konstrukci je sice poněkud těžší, než ostatní vybrané modely, ale také odolnější a občasný pád by neměl příliš uškodit.

TFT displej má rozlišení 320 x 240 pixelů a slouží stejně jako u ostatních tlačítkových telefonů primárně jako „zobrazovadlo“. Vzhledem k účelu využití a nízkým pořizovacím nákladům však základní úroveň displeje není na škodu a přispívá k dlouhé výdrži baterie.

Technické parametry

Akumulátor má kapacitu 1 200 mAh, tedy na poměry tlačítkových telefonů poměrně vysokou. Výdrž v pohotovostním režimu není výrobcem stanovena, očekávejte ji však na úrovni deseti a více dní. Na zadní straně „véčkové“ konstrukce je umístěn notifikační displej. Ten vám i v uzavřeném stavu ukáže, jestli vám náhodou někdo nevolal a kolik je hodin. Připojení k internetu umožňuje GPRS.

Fotoaparát s rozlišením 1,3 MPx slouží spíše jako čistě záznamové zařízení a fotografie v tisknutelné kvalitě od něj neočekávejte. K dispozici je slot pro SD kartu umožňující rozšíření vnitřního úložiště. Zásadní pro umístění v kategorii telefonů pro seniory je SOS tlačítko. Ani u tohoto modelu neschází. Jeho funkcí je schopnost rychle zavolat pomoc v případě nouze.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Ovládání

Tlačítkové

Slot pro SD kartu

Ano (neuvedeno)

Úhlopříčka hlavního displeje (v palcích ")

2,4

Technologie displeje

TFT

Rozlišení hlavního displeje

320 x 240

Rozlišení hlavního fotoaparátu (Mpx)

1,3

Kapacita akumulátoru

1 200

Krytí proti vodě a prachu

IP68

DUAL SIM

Ano

Technologie připojení k internetu

GPRS

Jack 3,5 mm

Ano

Armádní standard odolnosti

Ne

Závěr

Evolveo StrongPhone je určen pro starší uživatele, kteří ocení větší tlačítka a celkově odolnou konstrukci. Ta je klíčovým důvodem, proč je telefon hodnocen více než kladně. SOS tlačítko je k dispozici jako samostatná klávesa, nemusíte jej tedy hledat. Telefonu lze vyčíst pouze vyšší hmotnost, která je však způsobena větší kapacitou baterie a odolnou konstrukcí. Pokud hledáte levnější variantu a nepožadujete zvýšenou odolnost, zkuste si přečíst recenzi telefonu Nokia 105.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Evolveo StrongPhone F5
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technicky zaměřeným redaktorem, který se v našem týmu věnuje zejména elektronice. Mobily patří mezi témata, která adoptoval po starších redaktorech nejdříve. Mimo to je technologickým nadšencem, a tak parametrům dobře rozumí. V kategorii mobilů pro seniory zdůrazňuje důležitost SOS tlačítka, ale také nutnost ověření, co ono tlačítko ve skutečnosti po stisknutí umí udělat. Některé modely pouze vytočí hovor, jiné posílají souřadnice dle GPS. Kromě mobilů se věnuje také televizím, kamerám do auta a další elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, chci se zeptat, jestli má tento mobil i svítilnu?

Josef Pecina

Dobrý den,
ano, telefon svítilnou disponuje.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den,
prosím o informaci – větší tlačítka má CPA Halo 11 nebo Evolveo Strong Phone F5?
děkuji
A. H.

Alexandra Horová

Dobrý den,
z hlediska pohodlí při ovládání telefonu bude lépe vyhovovat CPA Halo 11 s většími rozestupy mezi tlačítky. Tlačítka jsou rovněž vystouplá.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, koupil jsem Evolveo Strongphone pro manželku jako náhradu za véčko LG KF 300, kde odešla nabíječka s velmi atypickým konektorem. Evolveo má údajně GPRS (2G), chci se zeptat, jak to využít ? Není tam nikde žádný klient – webový prohlížeč nebo mailový klient.
Děkuji.

Zdeněk Stehlík

Dobrý den,
telefon skutečně nedisponuje žádnou z aplikací, které by připojení k internetu používaly. Význam osazení GPRS (2G) je zde čistě z důvodu přijímání a odesílání MMS zpráv.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, prosím, můžete doporučit nějaký telefon?
Pro babičku (64) – tlačítkový, ale aby mohla na Wi-Fi volat přes WhatsApp případně Messenger. Je taková varianta, prosím?
Děkuji.

Martina Dočekalová

Dobrý den,
jednou z mála dostupných variant je Nokia 2720 Flip, která požadované funkce splňuje a navíc je její ovládání poměrně jednoduché.

Jakub Gulec, redaktor

Dobry den, můžete mi poradit pro moji 81 letou maminku vhodný telefon?
Z mého vyhledávání a recenzí se pro moji maminku hodí CPA HALO 11, ale nejsem si jista.
Měl by mít velké klávesy, hlasité vyzvánění, dobrou výdrž baterie a přitom být lehčí do ruky. Líbí se mi na tomto telefonu, že místo telefonního čísla může zobrazovat fotky nás volajících. Předem děkuji.

Jitka Jurenova

Dobrý den,
doporučil bych vám přesně telefon, jež jste si vybrala, tedy model CPA HALO 11.

Jakub Gulec, redaktor

Manželka si koupila mobil pro důchodce ALIGATOR 890. Tento mobil umožňuje mít v paměti jen 50 SMS i když má zakoupenou paměťovou kartu, ale na ní se nedá uložit SMS z vnitřní paměti. Existuje mobil pro důchodce s klávesnicí, který má větší paměť, aby bylo možné uložit víc SMS?

František Bruna

Dobrý den,
velké oblibě se těší například model Nokia 105 Dual SIM s opravdu jednoduchým ovládáním. Ten sice nedisponuje SOS tlačítkem, ale do vnitřní paměti uloží až 500 SMS. Recenzi tohoto modelu si můžete přečíst zde.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, má výše doporučovaná Nokia 2720 Flip SOS tlačítko? Děkuji.

Jana M.

Dobrý den,
ano, tlačítko na pravé straně podporuje funkci SOS hovoru. Tuto funkci může být potřeba aktivovat v nastavení Přístupnosti v menu telefonu.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Evolveo StrongPhone F5

Evolveo StrongPhone F5

1 500 Kč Orientační cena