Recenze mobilu EVOLVEO StrongPhone F5 | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání EVOLVEO StrongPhone F5

Doporučujeme Při nákupu v kategorii mobilů pro seniory

Datum doporučení: Říjen 2020

84,7 % Celkové hodnocení
  • Velká tlačítka
  • Odolná konstrukce
  • Velká kapacita baterie
  • Nepříliš podrobný návod
  • Vyšší cena
  • Vyšší hmotnost
1 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

V kategorii telefonů pro seniory jen málokdy některý telefon tak nějak ční mezi ostatními. Přesně toto splňuje Evolveo StrongPhone F5, který mimo klasických specifikací předurčujících jej pro starší generace, poskytuje i přídavné vybavení v podobě zvýšené odolnosti. Se stupněm krytí IP68 je tento telefon schopen odolávat vodě a prachu a to i polití či ponoření. Díky robustní konstrukci je sice poněkud těžší, než ostatní vybrané modely, ale také odolnější a občasný pád by neměl příliš uškodit.

TFT displej má rozlišení 320 x 240 pixelů a slouží stejně jako u ostatních tlačítkových telefonů primárně jako „zobrazovadlo“. Vzhledem k účelu využití a nízkým pořizovacím nákladům však základní úroveň displeje není na škodu a přispívá k dlouhé výdrži baterie.

Technické parametry

Akumulátor má kapacitu 1 200 mAh, tedy na poměry tlačítkových telefonů poměrně vysokou. Výdrž v pohotovostním režimu není výrobcem stanovena, očekávejte ji však na úrovni deseti a více dní. Na zadní straně „véčkové“ konstrukce je umístěn notifikační displej. Ten vám i v uzavřeném stavu ukáže, jestli vám náhodou někdo nevolal a kolik je hodin. Připojení k internetu umožňuje GPRS.

Fotoaparát s rozlišením 1,3 MPx slouží spíše jako čistě záznamové zařízení a fotografie v tisknutelné kvalitě od něj neočekávejte. K dispozici je slot pro SD kartu umožňující rozšíření vnitřního úložiště. Zásadní pro umístění v kategorii telefonů pro seniory je SOS tlačítko. Ani u tohoto modelu neschází. Jeho funkcí je schopnost rychle zavolat pomoc v případě nouze.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Hmotnost (g)

135

Ovládání

Tlačítkové

Úhlopříčka (v palcích ")

2,4

Technologie displeje

TFT

Rozlišení displeje

320 x 240

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

1,3

Fotoaparát

Ano

Kapacita akumulátoru

1 200

Krytí proti vodě a prachu

IP68

DUAL SIM

Ano

Technologie připojení k internetu

GPRS

Jack 3,5 mm

Ano

SOS tlačítko

Ano

Závěr

Evolveo StrongPhone je určen pro starší uživatele, kteří ocení větší tlačítka a celkově odolnou konstrukci. Ta je klíčovým důvodem, proč je telefon hodnocen více než kladně. SOS tlačítko je k dispozici jako samostatná klávesa, nemusíte jej tedy hledat. Telefonu lze vyčíst pouze vyšší hmotnost, která je však způsobena větší kapacitou baterie a odolnou konstrukcí. Pokud hledáte levnější variantu a nepožadujete zvýšenou odolnost, zkuste si přečíst recenzi telefonu Nokia 105.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: EVOLVEO StrongPhone F5 | Hodnocení: 84,7 %
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, chci se zeptat, jestli má tento mobil i svítilnu?

Josef Pecina

Dobrý den,
ano, telefon svítilnou disponuje.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den,
prosím o informaci – větší tlačítka má CPA Halo 11 nebo Evolveo Strong Phone F5?
děkuji
A. H.

Alexandra Horová

Dobrý den,
z hlediska pohodlí při ovládání telefonu bude lépe vyhovovat CPA Halo 11 s většími rozestupy mezi tlačítky. Tlačítka jsou rovněž vystouplá.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, koupil jsem Evolveo Strongphone pro manželku jako náhradu za véčko LG KF 300, kde odešla nabíječka s velmi atypickým konektorem. Evolveo má údajně GPRS (2G), chci se zeptat, jak to využít ? Není tam nikde žádný klient – webový prohlížeč nebo mailový klient.
Děkuji.

Zdeněk Stehlík

Dobrý den,
telefon skutečně nedisponuje žádnou z aplikací, které by připojení k internetu používaly. Význam osazení GPRS (2G) je zde čistě z důvodu přijímání a odesílání MMS zpráv.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, prosím, můžete doporučit nějaký telefon?
Pro babičku (64) – tlačítkový, ale aby mohla na Wi-Fi volat přes WhatsApp případně Messenger. Je taková varianta, prosím?
Děkuji.

Martina Dočekalová

Dobrý den,
jednou z mála dostupných variant je Nokia 2720 Flip, která požadované funkce splňuje a navíc je její ovládání poměrně jednoduché.

Jakub Gulec, redaktor

Dobry den, můžete mi poradit pro moji 81 letou maminku vhodný telefon?
Z mého vyhledávání a recenzí se pro moji maminku hodí CPA HALO 11, ale nejsem si jista.
Měl by mít velké klávesy, hlasité vyzvánění, dobrou výdrž baterie a přitom být lehčí do ruky. Líbí se mi na tomto telefonu, že místo telefonního čísla může zobrazovat fotky nás volajících. Předem děkuji.

Jitka Jurenova

Dobrý den,
doporučil bych vám přesně telefon, jež jste si vybrala, tedy model CPA HALO 11.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze EVOLVEO StrongPhone F5

EVOLVEO StrongPhone F5

1 300 Kč Orientační cena