Menu

Recenze a porovnání EVOLVEO StrongPhone F5

Doporučujeme Při nákupu v kategorii mobilů pro seniory

Datum doporučení: Říjen 2020

  • Velká tlačítka
  • Odolná konstrukce
  • Velká kapacita baterie
  • Nepříliš podrobný návod
  • Vyšší cena
  • Vyšší hmotnost
1 300 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

V kategorii telefonů pro seniory jen málokdy některý telefon tak nějak ční mezi ostatními. Přesně toto splňuje Evolveo StrongPhone F5, který mimo klasických specifikací předurčujících jej pro starší generace, poskytuje i přídavné vybavení v podobě zvýšené odolnosti. Se stupněm krytí IP68 je tento telefon schopen odolávat vodě a prachu a to i polití či ponoření. Díky robustní konstrukci je sice poněkud těžší, než ostatní vybrané modely, ale také odolnější a občasný pád by neměl příliš uškodit.

TFT displej má rozlišení 320 x 240 pixelů a slouží stejně jako u ostatních tlačítkových telefonů primárně jako „zobrazovadlo“. Vzhledem k účelu využití a nízkým pořizovacím nákladům však základní úroveň displeje není na škodu a přispívá k dlouhé výdrži baterie.

Technické parametry

Akumulátor má kapacitu 1 200 mAh, tedy na poměry tlačítkových telefonů poměrně vysokou. Výdrž v pohotovostním režimu není výrobcem stanovena, očekávejte ji však na úrovni deseti a více dní. Na zadní straně „véčkové“ konstrukce je umístěn notifikační displej. Ten vám i v uzavřeném stavu ukáže, jestli vám náhodou někdo nevolal a kolik je hodin. Připojení k internetu umožňuje GPRS.

Fotoaparát s rozlišením 1,3 MPx slouží spíše jako čistě záznamové zařízení a fotografie v tisknutelné kvalitě od něj neočekávejte. K dispozici je slot pro SD kartu umožňující rozšíření vnitřního úložiště. Zásadní pro umístění v kategorii telefonů pro seniory je SOS tlačítko. Ani u tohoto modelu neschází. Jeho funkcí je schopnost rychle zavolat pomoc v případě nouze.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Ovládání Tlačítkové
Úhlopříčka (v palcích ") 2,4
Technologie displeje TFT
Rozlišení displeje 320x240
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 1,3
Fotoaparát Ano
Počet fotoaparátů 1
Kapacita akumulátoru 1 200
Rychlonabíjení Ne
Bezdrátové nabíjení Ne
Krytí proti vodě a prachu IP68
DUAL SIM Ano
Čtečka otisku prstů Ne
Technologie připojení k internetu GPRS
NFC Ne
Jack 3,5 mm Ano
SOS tlačítko Ano

Závěr

Evolveo StrongPhone je určen pro starší uživatele, kteří ocení větší tlačítka a celkově odolnou konstrukci. Ta je klíčovým důvodem, proč je telefon hodnocen více než kladně. SOS tlačítko je k dispozici jako samostatná klávesa, nemusíte jej tedy hledat. Telefonu lze vyčíst pouze vyšší hmotnost, která je však způsobena větší kapacitou baterie a odolnou konstrukcí. Pokud hledáte levnější variantu a nepožadujete zvýšenou odolnost, zkuste si přečíst recenzi telefonu Nokia 105.

1 300 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze EVOLVEO StrongPhone F5

EVOLVEO StrongPhone F5

1 300 Kč Orientační cena