Menu

Recenze a porovnání Evolveo StrongPhone G4

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Odolné mobily

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Kvalitní konstrukce
  • Slabší fotoaparát
  • Nízká výdrž baterie
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

EVOLVEO StrongPhone G4 je telefon, který se snaží co možná nejvíce skloubit odolnost konstrukce a výkon a zároveň zachovat relativně příznivou cenu.

Největší doménou tohoto modelu je samozřejmě jeho odolná konstrukce, která je doložena formou IP68, což znamená odolnost proti vniknutí prachu i vody. Pětipalcový displej s rozlišením 1280 x 720 nabízí určitý standard na který jsme od odolných telefonů zvyklí. Fotoaparát s rozlišením 8 Mpx podává průměrné až lehce nadprůměrné výsledky a pokud nevyžadujete model určený přímo pro pořizování fotografií, jistě nebudete zklamáni. Kapacita baterie činí 3000 mAh a v praxi znamená zhruba průměrnou výdrž pohybující se okolo dvou dnů.

Výkon a systém

Hardwarově můžeme také od telefonu očekávat slušné výsledky. Procesor s frekvencí 1,4 GHz a čtyřmi jádry společně s operační pamětí 3 GB zvládne zajistit bezproblémový chod systému i provoz náročnější aplikací či her.

Co se týče softwaru telefon EVOLVEO StrongPhone G4 je vybaven Androidem 6.0 Marshmallow, který sice není nejnovější verzí tohoto operačního systému, ale nabízí slušnou podporu aplikací i spoustu užitečných funkcí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Stupeň krytí IP68
Ovládání Dotykové
Počet jader procesoru 4
Maximální frekvence procesoru (GHz) 1,4
Operační paměť RAM (GB) 3
Velikost úložiště (GB) 32
Úhlopříčka (v palcích ") 5
Rozlišení displeje 1280x720
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 8
Operační systém Android 6.0

Závěr

Celkově lze hodnotit tento telefon jako velmi dobře vybavený a ve své cenové kategorii patřící ke špičce. Za největší výhody lze považovat samozřejmě vysokou odolnost, slušné fotografie i přes horší papírové parametry fotoaparátu, což jsou také důvody, proč se objevil v našem výběru. Za relativní nevýhodu lze považovat nižší frekvenci procesoru, ale ta v konečném důsledku neznamená nikterak velký problém, protože výkon telefonu je i tak slušný. Pokud nehledáte extrémně dobře vybavený telefon, ale spíše odolnou verzi s obstojnými parametry, zcela jistě koupí EVOLVEO StrongPhone G4 neprohloupíte.

5 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Evolveo StrongPhone G4

Evolveo StrongPhone G4

5 000 Kč Orientační cena