Menu

Recenze a porovnání Evolveo StrongPhone Q8 LTE

Doporučujeme Při nákupu v kategorii odolných mobilů

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Vysoký výkon
  • Kvalitní konstrukce
  • Rychlé vybíjení baterie
8 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Evolveo StrongPhone Q8 LTE řadící se do střední cenové třídy je parametrově slušně vybavený a díky své konstrukci se řadí mezi odolné, outdoorové kousky

Největší doménou tohoto telefonu je stupeň krytí, který splňuje normu IP68 (odolnost vůči vniknutí prachu a ponoření do vody), z toho samozřejmě vychází fakt, že je konstrukčně velmi odolný. Co se týče displeje nabízí mobil standard v podobě 4,5 palcové úhlopříčky s rozlišením 720 x 1280, určitý problém je poměrně špatné fungování automatické regulace jasu. Baterie by měla zajistit díky kapacitě 3700 mAh výdrž až 4 dny v provozu při běžném používání. Také fotoaparát s rozlišením 13 MPx by na první pohled měl přinášet slušný základ pro dobré fotografie nicméně výsledky nejsou odpovídající a rozhodně se nejedná o telefon vhodný pro fotografické účely.

Výkon a systém

Co se týče hardwarového vybavení, telefon naopak nedělá téměř žádné kompromisy a nabízí opravdu velmi slušné parametry. Osmijádrový procesor s frekvencí 1,7 GHz je výbava a operační paměť 2 GB, za kterou by se nemusely stydět i telefony určené k jiným účelům, než je odolnost v těžkých podmínkách. Tyto hodnoty bez problému postačí k provozu systému a poradí si i s náročnějšími aplikacemi a hraním her.

Za problém lze zcela jistě považovat starší verzi operačního systému Android 4.4 Kitkat, která nabízí méně funkcí a menší podporu aplikací než novější verze dostupné na konkurenčních modelech.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově lze telefon Evolveo StrongPhone Q8 považovat na svoji kategorii za nadstandardně vybavený. Za jeho nejsilnější stránku lze považovat odolnou konstrukci a slušný výkon determinovaný především výkonným osmijádrovým procesorem, díky čemuž také zaobírá místo v našem výběru. Naopak jako slabina se jeví nižší kvalita pořízených fotografií a vybavenost pouze starším operačním systémem.

8 500 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Evolveo StrongPhone Q8 LTE

Evolveo StrongPhone Q8 LTE

8 500 Kč Orientační cena