Menu

Recenze a porovnání Evolveo StrongPhone Q8 LTE

Klady a zápory

  • Vysoký výkon
  • Kvalitní konstrukce
  • Rychlé vybíjení baterie
8 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Evolveo StrongPhone Q8 LTE řadící se do střední cenové třídy je parametrově slušně vybavený a díky své konstrukci se řadí mezi odolné, outdoorové kousky

Největší doménou tohoto telefonu je stupeň krytí, který splňuje normu IP68 (odolnost vůči vniknutí prachu a ponoření do vody), z toho samozřejmě vychází fakt, že je konstrukčně velmi odolný. Co se týče displeje nabízí mobil standard v podobě 4,5 palcové úhlopříčky s rozlišením 720 x 1280, určitý problém je poměrně špatné fungování automatické regulace jasu. Baterie by měla zajistit díky kapacitě 3700 mAh výdrž až 4 dny v provozu při běžném používání. Také fotoaparát s rozlišením 13 MPx by na první pohled měl přinášet slušný základ pro dobré fotografie nicméně výsledky nejsou odpovídající a rozhodně se nejedná o telefon vhodný pro fotografické účely.

Výkon a systém

Co se týče hardwarového vybavení, telefon naopak nedělá téměř žádné kompromisy a nabízí opravdu velmi slušné parametry. Osmijádrový procesor s frekvencí 1,7 GHz je výbava a operační paměť 2 GB, za kterou by se nemusely stydět i telefony určené k jiným účelům, než je odolnost v těžkých podmínkách. Tyto hodnoty bez problému postačí k provozu systému a poradí si i s náročnějšími aplikacemi a hraním her.

Za problém lze zcela jistě považovat starší verzi operačního systému Android 4.4 Kitkat, která nabízí méně funkcí a menší podporu aplikací než novější verze dostupné na konkurenčních modelech.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově lze telefon Evolveo StrongPhone Q8 považovat na svoji kategorii za nadstandardně vybavený. Za jeho nejsilnější stránku lze považovat odolnou konstrukci a slušný výkon determinovaný především výkonným osmijádrovým procesorem, díky čemuž také zaobírá místo v našem výběru. Naopak jako slabina se jeví nižší kvalita pořízených fotografií a vybavenost pouze starším operačním systémem.

8 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Evolveo StrongPhone Q8 LTE
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub působí v naší redakci déle než rok a jedním z jeho vůbec prvních témat byly právě mobily. Při výběru odolných telefonů se zaměřuje nejen na hodnocení IP (Ingress Protection), ale vyzná se také ve standardech MIL-STD-810G. Kromě telefonů se věnuje také aku- a zahradnímu nářadí všeobecně.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Evolveo StrongPhone Q8 LTE

Evolveo StrongPhone Q8 LTE

8 500 Kč Orientační cena