Recenze a porovnání Evolveo StrongPhone Q8 LTE

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Odolné mobily

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Vysoký výkon
  • Kvalitní konstrukce
  • Rychlé vybíjení baterie
8 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Evolveo StrongPhone Q8 LTE řadící se do střední cenové třídy je parametrově slušně vybavený a díky své konstrukci se řadí mezi odolné, outdoorové kousky

Největší doménou tohoto telefonu je stupeň krytí, který splňuje normu IP68 (odolnost vůči vniknutí prachu a ponoření do vody), z toho samozřejmě vychází fakt, že je konstrukčně velmi odolný. Co se týče displeje nabízí mobil standard v podobě 4,5 palcové úhlopříčky s rozlišením 720 x 1280, určitý problém je poměrně špatné fungování automatické regulace jasu. Baterie by měla zajistit díky kapacitě 3700 mAh výdrž až 4 dny v provozu při běžném používání. Také fotoaparát s rozlišením 13 MPx by na první pohled měl přinášet slušný základ pro dobré fotografie nicméně výsledky nejsou odpovídající a rozhodně se nejedná o telefon vhodný pro fotografické účely.

Výkon a systém

Co se týče hardwarového vybavení, telefon naopak nedělá téměř žádné kompromisy a nabízí opravdu velmi slušné parametry. Osmijádrový procesor s frekvencí 1,7 GHz je výbava a operační paměť 2 GB, za kterou by se nemusely stydět i telefony určené k jiným účelům, než je odolnost v těžkých podmínkách. Tyto hodnoty bez problému postačí k provozu systému a poradí si i s náročnějšími aplikacemi a hraním her.

Za problém lze zcela jistě považovat starší verzi operačního systému Android 4.4 Kitkat, která nabízí méně funkcí a menší podporu aplikací než novější verze dostupné na konkurenčních modelech.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Stupeň krytí IP68
Ovládání Dotykové
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 1,7
Operační paměť RAM (GB) 2
Velikost úložiště (GB) 16
Úhlopříčka (v palcích ") 4,5
Rozlišení displeje 1280x720
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 13
Operační systém Android 4.4

Závěr

Celkově lze telefon Evolveo StrongPhone Q8 považovat na svoji kategorii za nadstandardně vybavený. Za jeho nejsilnější stránku lze považovat odolnou konstrukci a slušný výkon determinovaný především výkonným osmijádrovým procesorem, díky čemuž také zaobírá místo v našem výběru. Naopak jako slabina se jeví nižší kvalita pořízených fotografií a vybavenost pouze starším operačním systémem.

8 500 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Evolveo StrongPhone Q8 LTE

Evolveo StrongPhone Q8 LTE

8 500 Kč Orientační cena