Menu

Recenze a porovnání Google Pixel XL 128GB

Již se neprodává Při nákupu v kategorii nad 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Vysoká kapacita interní paměti
  • Dobrý výkon
  • Vyšší cena
25 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Společnost Google přišla v roce 2016 s náhradou svých Nexus modelů řadou Pixel, která se snaží konkurovat svojí vybaveností konkurentům od značky Samsung a Apple, a ačkoliv možná v některých ohledech stále zaostává, jedná se o naprosto špičkový model, který je vysoce nadprůměrný.

Samozřejmostí je u modelu Pixel XL kvalitní hliníková konstrukce, která znamená vysokou odolnost proti poškození, a navíc je designově velmi povedeně navržená. Co se týče displeje, můžete se těšit na úhlopříčku 5,5 palců a úžasné rozlišení 2560 x 1440 pixelů. Displej nabízí perfektní pozorovací úhly, jas a stejně tak vykreslení barev je na špičkové úrovni. Baterie má kapacitu má kapacitu 3450 mAh, což v praxi znamená velmi slušnou výdrž pohybující se v pohotovostním režimu okolo dvou dnů.

Výkon, fotoaparát a systém

Hardwarově se telefon samozřejmě také snaží šlapat na paty té nejlepší konkurenci a nutno říct, že se mu to daří. Čtyřjádrový procesor, u něhož dvě jádra mají frekvenci 2,0 GHz a dvě 1,5 GHz společně s operační pamětí 4 GB RAM zajišťuje samozřejmě naprosto bezproblémový a bleskový chod systémových funkcí, ale zvládne provoz i velmi náročných aplikací a nových her. Co se týče velikosti úložiště můžete volit ze dvou velikostí 32 GB a 128 GB, přičemž jak už tomu u podobných modelů bývá je rozhodně mnohem lepší volbou se díky velikosti aplikací, fotek a všeobecně multimédií zaměřit na verzi s vyšší kapacitou.

Fotoaparát je kapitolou sám o sobě. Disponuje rozlišením 12,3 Mpx, světelností f/2,0 a ačkoliv nemá optickou stabilizaci, poměrně slušně její absenci vynahrazuje stabilizací elektronickou a nabízí tak velmi dobré výsledky i ve zhoršených podmínkách, a to ať už světelných nebo v pohybu. Samozřejmostí je i přední kamera s rozlišením 8 Mpx a světelností f/2,4 a i ta má velmi ocenitelnou schopnost podávat slušné výsledky ve variabilních podmínkách.

Telefon běží na operačním systému Android 7.1, což je nejnovější kousek z dílny výrobce známého operačního systému. Tento fakt s sebou přináší výbornou podporu aplikací i spousty užitečných funkcí v základní výbavě. Systém se navíc bezchybně doplňuje s hardwarem a běží naprosto plynule.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 4
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2
Operační paměť RAM (GB) 4
Velikost úložiště (GB) 128
Úhlopříčka (v palcích ") 5,5
Rozlišení displeje 2560x1440
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 12,3
Operační systém Android 7.1

Závěr

Celkově hodnotíme Pixel XL velice kladně. Do našeho výběru se dostal především díky kvalitnímu fotoaparátu, nejnovějšímu operačnímu systému a dobrému výkonu. Pokud pro vás není překážkou vysoká cena a hledáte špičkový Android s nejlepšími parametry, nemůžete koupí tohoto modelu šlápnout vedle.

25 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Google Pixel XL 128GB

Google Pixel XL 128GB

25 000 Kč Orientační cena