Menu

Recenze a porovnání Google Pixel XL 128GB

18,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší mobily roku 2024

Klady a zápory

  • Vysoká kapacita interní paměti
  • Dobrý výkon
  • Vyšší cena
25 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Společnost Google přišla v roce 2016 s náhradou svých Nexus modelů řadou Pixel, která se snaží konkurovat svojí vybaveností konkurentům od značky Samsung a Apple, a ačkoliv možná v některých ohledech stále zaostává, jedná se o naprosto špičkový model, který je vysoce nadprůměrný.

Samozřejmostí je u modelu Pixel XL kvalitní hliníková konstrukce, která znamená vysokou odolnost proti poškození, a navíc je designově velmi povedeně navržená. Co se týče displeje, můžete se těšit na úhlopříčku 5,5 palců a úžasné rozlišení 2560 x 1440 pixelů. Displej nabízí perfektní pozorovací úhly, jas a stejně tak vykreslení barev je na špičkové úrovni. Baterie má kapacitu má kapacitu 3450 mAh, což v praxi znamená velmi slušnou výdrž pohybující se v pohotovostním režimu okolo dvou dnů.

Výkon, fotoaparát a systém

Hardwarově se telefon samozřejmě také snaží šlapat na paty té nejlepší konkurenci a nutno říct, že se mu to daří. Čtyřjádrový procesor, u něhož dvě jádra mají frekvenci 2,0 GHz a dvě 1,5 GHz společně s operační pamětí 4 GB RAM zajišťuje samozřejmě naprosto bezproblémový a bleskový chod systémových funkcí, ale zvládne provoz i velmi náročných aplikací a nových her. Co se týče velikosti úložiště můžete volit ze dvou velikostí 32 GB a 128 GB, přičemž jak už tomu u podobných modelů bývá je rozhodně mnohem lepší volbou se díky velikosti aplikací, fotek a všeobecně multimédií zaměřit na verzi s vyšší kapacitou.

Fotoaparát je kapitolou sám o sobě. Disponuje rozlišením 12,3 Mpx, světelností f/2,0 a ačkoliv nemá optickou stabilizaci, poměrně slušně její absenci vynahrazuje stabilizací elektronickou a nabízí tak velmi dobré výsledky i ve zhoršených podmínkách, a to ať už světelných nebo v pohybu. Samozřejmostí je i přední kamera s rozlišením 8 Mpx a světelností f/2,4 a i ta má velmi ocenitelnou schopnost podávat slušné výsledky ve variabilních podmínkách.

Telefon běží na operačním systému Android 7.1, což je nejnovější kousek z dílny výrobce známého operačního systému. Tento fakt s sebou přináší výbornou podporu aplikací i spousty užitečných funkcí v základní výbavě. Systém se navíc bezchybně doplňuje s hardwarem a běží naprosto plynule.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově hodnotíme Pixel XL velice kladně. Do našeho výběru se dostal především díky kvalitnímu fotoaparátu, nejnovějšímu operačnímu systému a dobrému výkonu. Pokud pro vás není překážkou vysoká cena a hledáte špičkový Android s nejlepšími parametry, nemůžete koupí tohoto modelu šlápnout vedle.

25 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Google Pixel XL 128GB | Hodnocení: 18,4 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Google Pixel XL 128GB

Google Pixel XL 128GB

25 000 Kč Orientační cena