Menu

Recenze a porovnání Honor 20 Lite 4GB/128GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii do 5 tisíc Kč

Datum doporučení: Listopad 2019

  • Velká kapacita úložiště
  • Kvalitní fotoaparát
  • Operační systém
  • Plastová konstrukce
  • Starší verze procesoru
  • Průměrná baterie
5 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Honor 20 Lite je cenově dostupnou variantou smartphonu. Snaží se nabídnout maximální komfort zákazníkům, kteří nechtějí za pořízení utratit vysoké částky. Jestli se výrobci podařilo tento vzácný poměr ceny ku výkonu skloubit si rozebereme v následující recenzi.

Co se týče konstrukce, telefon vsadil na již poněkud méně používanou variantu plastového těla. Díky tomu působí designově poněkud obyčejně, na druhou stranu je kompaktní a dobře se drží v ruce. Úhlopříčka displeje má 6,21 palců a nabídne rozlišení 2 340 × 1 080 px. To stačí pro dobré vykreslení a přináší průměrné zobrazovací vlastnosti. O něco horší je to s čitelností na slunci, ale vzhledem k cenové kategorii jsou tyto parametry pochopitelné. Baterie skýtá kapacitu 3400 mAh ,při běžném využití znamená výdrž zhruba jeden a půl dne na plné nabití. To telefon řadí do průměru trhu.

Výkon a systém

Výkon u telefonu zajišťuje procesor s osmi jádry na frekvenci až 2,2 GHz. Přestože se jedná o starší verzi Kirin 710, v kombinaci s operační pamětí 4 GB RAM samozřejmě můžete očekávat plynulý chod systému a zprostředkuje vám i možnost multimediální zábavy, protože vystačí i na provoz běžně náročných her. Velmi potěší také kapacita úložiště, 128 GB prostoru je hodnota, která uspokojí i velmi náročné uživatele a v podobné cenovce je něčím výjimečným. Navíc můžete úložiště rozšířit vložením paměťové karty s kapacitou až 512 GB.

Telefon nabízí v poměru k ceně také velmi kvalitní fotoaparát. Tři snímače v ceně do 5 tisíc jsou zajímavým počinem. Jednotlivé objektivy 24, 8 a 2 Mpx a dohromady tvoří kompaktní celek, který je běžný i u mobilů z podstatně vyšších cenových tříd. Kvalita snímků se sice trochu snižuje se zhoršenými světelnými podmínkami, ale pořád jde jednoznačně o nadprůměr.

Dobře funguje i Android 9.0 s nadstavbou EMUI. Telefon běží bez záseků a plynule a je nutné konstatovat, že vše je dobře optimalizováno.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2,2
Operační paměť RAM (GB) 4
Velikost úložiště (GB) 128
Úhlopříčka (v palcích ") 6,21
Rozlišení displeje 2340x1080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 24
Operační systém Android 9

Závěr

Honor 20 Lite nabízí v nejnižší cenové kategorii parametry, které uspokojí zákazníky poptávající základní kvalitu. V některých ohledech jako například kapacitě interního úložiště nebo kvalitě fotoaparátu předčí konkurenci. Na druhou stranu má i své výrazné slabiny ztělesněné například plastovou konstrukcí nebo starší verzí procesoru. Sečteno a podtrženo, mobil doporučujeme, pokud hledáte co možná nejdostupnější kousek, který si poradí se základními výpočetními úkony, dokáže vyfotit hezké fotky a nabídne velké úložiště. Pokud je vaší preferencí například vyšší výkon, zaměřte se raději na Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/128GB.

5 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Honor 20 Lite 4GB/128GB

Honor 20 Lite 4GB/128GB

5 000 Kč Orientační cena