Menu

Recenze a porovnání Honor 6X 3GB/32GB Dual SIM

Klady a zápory

  • Výsoký výkon
  • Hybridní slot SIM
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Honor 6X je telefonem snažícím se za cenu ze střední třídy nabídnout parametry konkurující mnohem dražším modelům. A jak je už u telefonů řady Honor z minulých let zvykem, rozhodně se mu to daří.

Konstrukčně stojí za zmínku především kovová záda, která v kombinaci s plastovými kousky na některých částech telefonu budí zajímavý a elegantní dojem. Displej má úhlopříčku 5,5 palce a disponuje rozlišením 1920 x 1080. Co se týče zobrazovacích schopností, můžete se u modelu 6X těšit na slušné pozorovací úhly, jas i zobrazení na přímém slunci. Baterie má kapacitu 3340 mAh a přináší výdrž zhruba dva dny v pohotovostním režimu na jedno nabití. V ohledu konstrukce je vhodné zmínit také to, že telefon disponuje dvěma sloty pro připojení SIM karty a řadí se tak mezi tak zvané Dual SIM telefony.

Výkon a systém

Rozhodně největší doménou Honoru 6X je jeho výkon. Osm jader procesoru s frekvencí 2,1 GHz a 3 GB operační paměti RAM znamená opravdu úctyhodné hodnoty, které umožňují naprosto bez problémový provoz nejen systému, ale i náročných aplikací a novějších mobilních her. Úložiště nabízí u této varianty slušných 32 GB interní paměti. Velmi silnou stránkou je také fotoaparát, který disponuje duální soustavou, kde hlavní fotoaparát nabídne 12 Mpx a druhý 2 Mpx. Výsledný snímek je pak tvořen kombinací obou variant, kdy se méně výkonný fotoaparát stará především o zachycení světelných scén. Výsledkem jsou fotky, které jsou na cenu telefonu vysoce nadstandardní.

Softwarově model také nezklame, protože disponuje Androidem 6.0, což sice není nejnovější kousek z dílny výrobce nejpoužívanějšího operačního systému, ale v kombinaci s nadstavbou nabízí intuitivní ovládání a slušnou podporu aplikací.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Telefon Honor 6X 3GB/32GB Dual SIM nabízí bezkonkurenční poměr ceny ku výkonu a ačkoliv se jedná o model ze střední cenové kategorie v některých ohledech se parametry vyrovná mnohem dražším telefonům. Do našeho výběru se dostal především díky dobrému výkonu, kvalitnímu fotoaparátu a dobré výdrži baterie. Pokud hledáte výborný telefon s přijatelnou cenou, jistě bude Honor 6X 3GB/32GB skvělou volbou.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Honor 6X 3GB/32GB Dual SIM
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje redakční činnosti zaměřené primárně na technologie. Téma mobilních telefonů mu není cizí, v naší redakci se mu věnuje přes rok, o problematiku tohoto odvětví se však zajímá také ve volném čase. V článku vám například popíše fotografické schopnosti telefonů do 5 000 Kč. Jeho články najdete také u bezdrátových sluchátek a powerbank.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Honor 6X 3GB/32GB Dual SIM

Honor 6X 3GB/32GB Dual SIM

5 000 Kč Orientační cena