Recenze mobilu Honor 8 64GB Premium Dual SIM | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Honor 8 64GB Premium Dual SIM

Klady a zápory

  • Výkon
  • Hybridní slot
9 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Honor 8 je telefon, který patří do vyšší střední třídy a v poměru ceny ku výkonu nabízí zajímavou nákupní možnost. Hned na začátek se sluší uvést, že mobil nabízí pouze takzvanou hybridní funkci Dual SIM, což znamená, že druhý slot na SIM kartu zároveň plní i funkci slotu pro paměťovou kartu a uživatel si tak musí zvolit, zda rozšíří interní paměť nebo zvolí Dual SIM funkci. Telefon však disponuje velikostí úložiště 64 GB, a tak by neměl být problém druhý slot osedlat SIM kartou a užívat si i přesto dostatek volné paměti.

Konstrukčně se u Honoru 8 můžete těšit na designově velmi zajímavou variantu. Přední i zadní strana je pokryta sklem a společně s kovovými rámečky se můžete těšit také na relativně odolnou variantu. Displej s úhlopříčkou 5,2 palce a rozlišením 1920 x 1080 pixelů nabízí skvělý jas a dobré pozorovací úhly. Naopak horší výsledky podává telefon v ohledu vykreslení barev, což však pro běžného uživatele neznamená žádnou katastrofu. Baterie má kapacitu 3000 mAh a znamená v podstatě průměrnou výdrž pohybující se okolo dvou dnů v pohotovostním režimu.

Výkon a systém

Telefon je vybavený procesorem s osmi jádry z toho čtyři pracují na frekvenci 2,3 GHz a čtyři na frekvenci 1,8 GHz, což společně s operační pamětí 4 GB RAM znamená možnost provozovat bez problému nejen veškeré systémové funkce, ale také ty nejnovější a nejnáročnější aplikace včetně her. Telefon je vybaven také duálním fotoaparátem, který disponuje rozlišením 12 Mpx a světelností f/2,2. Díky tomu, že fotoaparát je duální, můžete se těšit na kvalitní fotky i ve zhoršených světelných podmínkách, protože každý foťák se zaměřuje na různé situace a dohromady zprostředkovává velmi kvalitní snímek.

Telefon běží na softwaru Android 6.0, což sice není nejnovější operační sytém, ale i tak nabízí všeobecně velmi slušnou podporu aplikací a díky vylepšení výrobce na tomto modelu naleznete také spoustu praktických funkcí, které usnadní jeho ovládání.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově hodnotíme Honor 8 jako nadstandardně vybavený model, který se i přes nižší cenu řadí do kategorie top produktů, především díky tomu, že parametrově se jim téměř vyrovnává. Do našeho výběru se tedy dostal především z důvodu skvělého výkonu, dobré kvality displeje a dostatečné kapacity interního úložiště. Telefon sice disponuje pouze hybridní Dual SIM technologií, což znamená, že po připojení druhé SIM karty, již nemáte možnost vložit paměťovou kartu, ale v kombinaci s úložištěm 64 GB by to nemusel být problém. Pokud vám tedy nevadí starší verze operačního systému a hledáte špičkový Dual SIM telefon za slušnou cenu, nemůžete s koupí Honoru 8 šlápnout vedle.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Honor 8 64GB Premium Dual SIM
Jakub Gulec má v naší redakci roli technického experta. Tématu mobilních telefonů se věnuje dlouhodobě, navíc je technologickým nadšencem. Vysvětlí vám například, jak funguje eSIM a proč je tato varianta lepší, než klasická SIM karta. Na jeho recenze narazíte také například v kategorii televizí, notebooků, ale také zahradního náčiní.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Honor 8 64GB Premium Dual SIM

Honor 8 64GB Premium Dual SIM

9 000 Kč Orientační cena