Menu

Recenze a porovnání Honor 8 Pro Dual SIM

Klady a zápory

  • Kvalitní fotoaparát
  • Výkon
  • Hybridní slot SIM
14 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Honor 8 Pro Dual SIM na rozdíl od předchozích modelů necílí na zákazníky se zájmem o modely střední cenové třídy, ale nabízí produkt, který se spíše blíží vyšší úrovni. Otázkou však zůstává, zda vybavenost lepšími parametry a s tím i zvýšená cena byly kroky správným směrem.

Co se týče designu, telefon určitě kritéria vyšší cenové třídy splňuje. Jeho kovové tělo budí poměrně pěkný dojem a rozhodně nevypadá lacině. Přední straně telefonu pak samozřejmě vévodí displej s úhlopříčkou 5,7 palce a rozlišením 2560 x 1440 pixelů. Kvalita zobrazení je velmi slušná a díky dobrým pozorovacím úhlům, věrnému vykreslení barev a dostatečnému jasu se můžete těšit na prvotřídní kvalitu. Kapacita baterie čítá 4000 mAh a znamená v praxi výdrž pohybující se okolo dvou dnů na jedno nabití. Z pohledu konstrukčního řešení se ještě hodí uvést, že telefon disponuje hybridním slotem, který lze využít buď pro připojení druhé SIM karty nebo paměťové karty.

Výkon a systém

Telefon je poháněn osmijádrovým procesorem, jehož čtyři jádra pracují na frekvenci 2,4 GHz a další čtyři jádra na frekvenci 1,8 GHz v kombinaci s operační pamětí RAM o úctyhodné kapacitě 4 GB. Tyto parametry na první pohled vytváří velmi solidní možnosti pro naprosto plynulý chod systému, ale i hodně náročných aplikací a her. Mobil disponuje také duálním fotoaparátem, kdy jeden je klasický barvený a druhý černobílý. Výsledkem je složení fotografie z obou senzorů, která by měla podávat detailnější vykreslení snímku (oba přináší rozlišení 12 Mpx). Telefon si vede dobře zejména za nezhoršených světelných podmínek, ale za šera poněkud pokulhává. Celkově je rozhodně fotoaparát stále nadprůměrný, ale dnešním fotomobilům může konkurovat jen stěží.

Honor 8 Pro běží na nové operačním systému Android 7.0 s nástavbou EMUI, tato kombinace znamená u Honoru 8 Pro špičkové spojení, které dává dohromady bleskové reakce systému, dobrou podporu aplikací a spoustu užitečných funkcí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově mobil hodnotíme velice kladně, a ačkoliv se řada Honor pohnula produkcí dražšího a kvalitnějšího mobilu poněkud ze své předchozí pozice se snahou vyrobit co nejlepší produkt, za co nejnižší cenu, rozhodně to podle nás nebyl krok dozadu. Mobil se do našeho výběru dostal především díky velmi dobrému spojení kvalitního displeje, běžné výdrže, velmi dobrému výkonu a plynulému chodu nového operačního systému.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Honor 8 Pro Dual SIM
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub působí v našem týmu více než rok a věnuje se primárně technicky zaměřeným tématům. Mobily patří mezi jeho největší témata a protože má problematiku nejen dobře nastudovanou, ale zajímá se o ni i ve volném čase, dobře jí rozumí. Vysvětlí vám například, jaký výkon očekávat od telefonů s cenou pod 15 000 Kč a proč není rychlé nabíjení vždy výhrou. Kromě mobilů najdete jeho recenze také u tabletů, notebooků a další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Již se neprodává

Recenze Honor 8 Pro Dual SIM

Honor 8 Pro Dual SIM

14 000 Kč Orientační cena