Menu

Recenze a porovnání Honor 9 4GB/64GB Dual SIM

18,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší mobily roku 2024

Klady a zápory

  • Výkon
  • Kluzká konstrukce
9 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Honor 9 cílí na náročnější uživatele poptávající vysokou kvalitu vyšší střední cenové třídy. Za necelých deset tisíc nabízí velmi slušný komfort a v leckterém ohledu zdatně konkuruje i dražším telefonům.

Honor 9 na první pohled zaujme především kovovým tělem. Výrazně lesklý kovový povrch jistě zaujme uživatele, kteří si potrpí na design. Přední straně dominuje displej s úhlopříčkou 5,15 palce a rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Jeho kvalita se promítá do velmi dobré čitelnosti, věrného zobrazení barev i slušných pozorovacích úhlů. Baterie přinese kapacitu 3200 mAh. Výdrž telefonu tak pro vaši představu odpovídá zhruba 30 hodinám hovoru na jedno nabití a telefon lze v tomto ohledu zařadit spíše do průměru. Ačkoliv je totiž kapacita slušná, hardware telefonu je prostě náročný a rychle ji vybíjí.

Výkon a systém

V ohledu výkonu stojí za zmínku především osmijádrový procesor pracující na frekvenci 2,4 GHz. Dohromady s operační pamětí RAM tvoří velmi slušný celek, který zaručí naprosto plynulý chod systému a poradí si i s náročnými aplikacemi a novějšími herními kousky. Fotoaparát je duální a nabízí rozlišení 20 a 12 Mpx. V praxi si vede velmi dobře. Nemůže se sice rovnat nejlepším fotomobilům a má určité rezervy, nicméně pokud ho nepotřebujete využívat vyloženě pro umělecké účely bude jeho kvalita zcela dostačující.

Jako operační systém telefonu Honor zvolil výrobce Android verze 7.0. Ačkoliv se nejedná o nejnovější verzi nabídne slušnou podporu aplikací a na telefonu funguje naprosto bez problémů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Telefon Honor 9 je variantou zařízení s přijatelnou cenou a špičkovým výkonem. Jeho hlavní doménou je poměr ceny ku výkonu, velmi slušný fotoaparát a líbivá konstrukce. Slabinu lze hledat například v méně přilnavém povrchu konstrukce, kovové provedení může nebezpečně vykluzovat z rukou. Mezi silné stránky telefonu nepatří ani dlouhá výdrž. Pokud tedy hledáte telefon s delší výdrží baterie doporučujeme vám například alternativu v podobě Huawei P10 64GB Dual SIM.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Honor 9 4GB/64GB Dual SIM | Hodnocení: 18,4 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Honor 9 4GB/64GB Dual SIM

Honor 9 4GB/64GB Dual SIM

9 000 Kč Orientační cena