Menu

Recenze a porovnání Honor 9 Lite Dual SIM

Doporučujeme Při nákupu v kategorii mobilů do 5 tisíc Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

  • Výsoký výkon
  • Kvalita zpracování
  • Průměrná výdrž baterie
4 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Honor 9 Lite je telefon nižší cenové kategorie, který však v této skupině zaujímá poměrně výsadní postavení a nabízí i přes přijatelnou cenu využitelné parametry. Pokud hledáte mobil s perfektním výkonem v ceně do 5000 Kč, bude Honor tou správnou volbou. Pojďme se na něj ale podívat trochu více zblízka.

Pevná konstrukce, protáhlý displej a malé okraje jsou rysy, které bývají typické pro telefony střední cenové třídy. Honor 9 Lite tyto vlastnosti nabízí i v nižší cenovce a lze ho tak považovat za designově velmi zdařilý. Na zadní straně je umístěn duální fotoaparát, který sice lehce vyčuhuje z konstrukce, ale nejedná se o výraznější slabinu. Přední strana je naopak téměř celá pokryta displejem s úhlopříčkou 5,7 palců. Jeho rozlišení je 1080 x 2160 pixelů. Kvalita je zcela dostačující a promítá se do věrného vykreslení barev, jemnosti i pozorovacích úhlů. Baterie s kapacitou 3000 mAh pak nenabízí nikterak oslnivou výdrž a při velmi intenzivní zatížení můžete počítat zhruba s jedním dnem v provozu na plné nabití.

Výkon a systém

O výkon telefonu se stará osmijádrový procesor na frekvenci 2,4 GHz. Ten v kombinaci s operační pamětí 3 GB přináší široké spektrum možností. Poradí si totiž naprosto bez problémů s chodem systému a také spouštěním náročných aplikací. Samozřejmě pokud chcete na telefonu spustit nejnovější herní tituly, můžete narazit na problémy, nicméně výkon telefonu je rozhodně vzhledem k jeho pořizovací ceně nadprůměrný. Velikost úložiště 32 GB není oslnivá, ale naštěstí je možné ji rozšířit pomocí paměťové karty.

Duální fotoaparát telefonu Honor 9 Lite nabízí na svých snímačích 13 a 2 Mpx. Celková kvalita pořízených snímků je v podobné ceně nadprůměrná, ale za slabinu lze považovat méně ostré vykreslení barev, které ubírá snímkům jistou živost.

​Naopak výhodou telefonu je jeho vybavenost novým operačním systémem Android 8. Ten běží plynule a je dobře vyladěn. Nabídne dobrou podporu aplikací a vybavenost pokročilými funkcemi.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2,36
Operační paměť RAM (GB) 3
Velikost úložiště (GB) 32
Úhlopříčka (v palcích ") 5,65
Rozlišení displeje 2 160 x 1 080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 13
Operační systém Android 8.0

Závěr

Telefon hodnotíme velmi pozitivně. S cenou do 5 tisíc korun nadělá skutečně hodně parády a hodí se pro všechny jedince, kteří poptávají kvalitu za málo peněz. Jeho silnou stránkou je výkon bez kompromisů a celková kvalita zpracování. Naopak za slabinu lze považovat průměrnější výdrž baterie. Především díky jeho poměru ceny ku kvalitě je možné konstatovat, že se jedná o velmi výhodnou volbu s ohledem na pořizovací náklady. Ačkoliv telefon neuspokojí nejnáročnější zákazníky a svým zaměřením cílí spíše mezi „low end“ modely, může se jeho pořízení stát velmi výhodným nákupem.

4 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Honor 9 Lite Dual SIM

Honor 9 Lite Dual SIM

4 000 Kč Orientační cena