Menu

Recenze a porovnání Honor 9A

Doporučujeme Při nákupu v kategorii do 5 tisíc Kč

Datum doporučení: Červenec 2020

  • Dobrý výkon za slušnou cenu
  • Baterie
  • Konstrukční řešení
  • Absence Google Play
  • Horší kvalita zobrazení
4 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Honor 9A patří do kategorie v ceně do 5000 Kč. Kvůli tomu byste u něj mohli očekávat horší konstrukční zpracování, nicméně designově se řadí mezi velmi povedené a moderní kousky. Mobil disponuje displejem s úhlopříčkou 5,45 palce. Jeho rozlišení čítá 720 x 1600 a zobrazovací vlastnosti jsou spíše průměrné. Skvělá je naopak baterie s kapacitou 5000 mAh. V podobné cenové kategorii se jedná o úctyhodné číslo, které stačí k provozu dva dny na jedno nabití při běžném zatížení.

Výkon a systém

Co se týče výkonu, osadil výrobce model osmijádrovým procesorem MediaTek Helio P22 běžícím na frekvenci 2 GHz. Dohromady s operační pamětí 3 GB RAM se jedná o hodnotu, která je dostačující pro plynulý chod systému. Poradí si i s náročnějšími aplikacemi, i když například na hraní nejnovějších her myslet nemůžete. Kapacita úložiště pak činí 64 GB, což řadí mobil ve své ceně k průměru.

Snímky pořizuje na telefonu trojitý fotoaparát s rozlišením 13 Mpx, 5 Mpx a 2 Mpx. Výsledná kvalita fotografií je průměrná, a přestože mobil nemůže konkurovat v tomto ohledu dražším modelům, nejedná se o žádný zásadní nedostatek.

Honor 9A běží na operačním systému Android 10, ale bohužel u něj absentuje přítomnost Google Play, který je nahrazen Huawei AppGallery a díky tomu je logicky podpora využitelných aplikací menší.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2
Operační paměť RAM (GB) 3
Velikost úložiště (GB) 64
Úhlopříčka (v palcích ") 5,45
Rozlišení displeje 1600x720
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 13
Operační systém Android 9

Závěr

Telefon nikterak zásadně nevyčnívá a v mnoha ohledech je spíše průměrný. Na druhou stranu patří k opravdu těm nejlevnějším použitelným zařízením, které jsou na trhu k dispozici, a přitom je schopen zprostředkovat přijatelný výkon, kvalitní konstrukci nebo velmi solidní výdrž baterie. Zklamat by vás naopak mohla nepřítomnost Google Play nebo jen průměrná kvalita displeje. Další alternativou v podobné cenové relaci může být například Xiaomi Redmi Note 8T 4GB/128GB.

4 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Honor 9A

Honor 9A

4 000 Kč Orientační cena