Menu

Recenze a porovnání Honor View 10 6GB/128GB Dual SIM

Klady

  • Celková kvalita
  • Výkon

Zápory

  • Vystouplá čočka fotoaparátu
  • Nemá optickou stabilizaci
10 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Další z telefonů mateřské značky Huawei v podobě Honoru cílí opět na zákazníky s vysokými požadavky na výkon, kteří nepoptávají produkty největších značek, ale raději cílí na skvělý poměr ceny ku výkonu.

Designově stojí za zmínku především materiál použitý pro výrobu šasi. Celokovové tělo je poměrně praktické na držení, neklouže, je odolné, a navíc působí poměrně elegantně. Na zadní straně vystupují čočky duálního fotoaparátu, což může být v některých situacích poněkud nepraktické. Naopak na praktičnost mysleli vývojáři v souvislosti s úzkými rámečky na přední straně telefonu, které ohraničují úhlopříčku 6 palců. Ta společně s rozlišením 1080 x 2160 velmi dobře zvládá zobrazení širokého spektra barev s výbornou jemností. Celkově lze displej hodnotit pouze kladně. Baterie přináší kapacitu 3750 mAh a přináší výdrž zhruba jeden a půl dne běžného používání na jedno nabití. V tomto ohledu si tedy telefon také vede spíše nadprůměrně.

Výkon a systém

Telefon je osazen osmijádrovým procesorem na frekvenci 2,4 GHz a operační pamětí 6 GB RAM. Tato varianta přináší téměř neomezené možnosti v oblasti výkonu, a díky tomu vám zprostředkuje plynulý chod systému i možnost provozu těch nejnáročnějších aplikací. Úložiště u námi vybrané varianty pak nabízí naprosto dostačující kapacitu 128 GB, ta je navíc rozšiřitelná paměťovou kartou.

Telefon je vybaven duálním fotoaparátem s rozlišením 16 a 20 Mpx. Tyto hodnoty společně s dalšími parametry znamenají velmi solidní kvalitu pořízených fotografií. Telefonu bohužel chybí optická stabilizace, což se projevuje především při natáčení videa, ale i přesto je možné konstatovat, že se jedná o zcela konkurenceschopný fotoaparát i v konkurenci dražších přístrojů

Mobil běží na operačním systému Android 8. To znamená dobrou podporu aplikací a celkovou otevřenost. S telefonem je pak systém dobře sladěn a při chodu nenarazíte na výraznější problémy.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Honor View 10 je modelem který ve vyšší cenové třídě za dobrou cenu nabídne parametry špičkového smartphonu. Jeho nejsilnější stránkou je cena, skvělý výkon a obecná kvalita téměř všech použitých komponent. Za slabinu považujeme vystouplou čočku fotoaparátu a jeho chybějící stabilizaci. Celkově doporučujeme mobil všem, kteří poptávají maximální kvalitu, ale hledí při nákupu na pořizovací cenu.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Honor View 10 6GB/128GB Dual SIM
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub působí v našem týmu více než rok a věnuje se primárně technicky zaměřeným tématům. Mobily patří mezi jeho největší témata a protože má problematiku nejen dobře nastudovanou, ale zajímá se o ni i ve volném čase, dobře jí rozumí. Vysvětlí vám například, jaký výkon očekávat od telefonů s cenou pod 15 000 Kč a proč není rychlé nabíjení vždy výhrou. Kromě mobilů najdete jeho recenze také u tabletů, notebooků a další elektroniky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Již se neprodává

Recenze Honor View 10 6GB/128GB Dual SIM

Honor View 10 6GB/128GB Dual SIM

10 000 Kč Orientační cena