Menu

Recenze a porovnání Honor View 10 6GB/128GB Dual SIM

Doporučujeme Při nákupu v kategorii do 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

  • Celková kvalita
  • Výkon
  • Vystouplá čočka fotoaparátu
  • Nemá optickou stabilizaci
10 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Další z telefonů mateřské značky Huawei v podobě Honoru cílí opět na zákazníky s vysokými požadavky na výkon, kteří nepoptávají produkty největších značek, ale raději cílí na skvělý poměr ceny ku výkonu.

Designově stojí za zmínku především materiál použitý pro výrobu šasi. Celokovové tělo je poměrně praktické na držení, neklouže, je odolné, a navíc působí poměrně elegantně. Na zadní straně vystupují čočky duálního fotoaparátu, což může být v některých situacích poněkud nepraktické. Naopak na praktičnost mysleli vývojáři v souvislosti s úzkými rámečky na přední straně telefonu, které ohraničují úhlopříčku 6 palců. Ta společně s rozlišením 1080 x 2160 velmi dobře zvládá zobrazení širokého spektra barev s výbornou jemností. Celkově lze displej hodnotit pouze kladně. Baterie přináší kapacitu 3750 mAh a přináší výdrž zhruba jeden a půl dne běžného používání na jedno nabití. V tomto ohledu si tedy telefon také vede spíše nadprůměrně.

Výkon a systém

Telefon je osazen osmijádrovým procesorem na frekvenci 2,4 GHz a operační pamětí 6 GB RAM. Tato varianta přináší téměř neomezené možnosti v oblasti výkonu, a díky tomu vám zprostředkuje plynulý chod systému i možnost provozu těch nejnáročnějších aplikací. Úložiště u námi vybrané varianty pak nabízí naprosto dostačující kapacitu 128 GB, ta je navíc rozšiřitelná paměťovou kartou.

Telefon je vybaven duálním fotoaparátem s rozlišením 16 a 20 Mpx. Tyto hodnoty společně s dalšími parametry znamenají velmi solidní kvalitu pořízených fotografií. Telefonu bohužel chybí optická stabilizace, což se projevuje především při natáčení videa, ale i přesto je možné konstatovat, že se jedná o zcela konkurenceschopný fotoaparát i v konkurenci dražších přístrojů

Mobil běží na operačním systému Android 8. To znamená dobrou podporu aplikací a celkovou otevřenost. S telefonem je pak systém dobře sladěn a při chodu nenarazíte na výraznější problémy.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2,4
Operační paměť RAM (GB) 6
Velikost úložiště (GB) 128
Úhlopříčka (v palcích ") 6
Rozlišení displeje 2160x1080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 20
Operační systém Android 8.0

Závěr

Honor View 10 je modelem který ve vyšší cenové třídě za dobrou cenu nabídne parametry špičkového smartphonu. Jeho nejsilnější stránkou je cena, skvělý výkon a obecná kvalita téměř všech použitých komponent. Za slabinu považujeme vystouplou čočku fotoaparátu a jeho chybějící stabilizaci. Celkově doporučujeme mobil všem, kteří poptávají maximální kvalitu, ale hledí při nákupu na pořizovací cenu.

10 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Honor View 10 6GB/128GB Dual SIM

Honor View 10 6GB/128GB Dual SIM

10 000 Kč Orientační cena