Menu

Recenze a porovnání Honor View 20 8GB/256 GB

Klady

  • Výkon
  • Fotoaparát

Zápory

  • Přední fotoaparát vně displeje
  • Chybí možnost paměťové karty
14 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefony pod hlavičkou Honor, obvykle patří k zařízením nižších cenových kategorií, které nabízejí velmi výhodný poměr ceny ku výkonu. Honor 20 View má sice podobné ambice, ale díky svému špičkovému vybavení se řadí spíše k telefonům střední, a nikoliv nejnižší cenové kategorie.

Telefon působí velmi elegantním dojmem. Skleněná záda s nádechem červené barvy a zaoblenými tvary působí majestátně. Samozřejmě tento designový prvek přináší o něco horší vlastnosti z praktického pohledu, protože telefon při držení trochu prokluzuje a na skleněných zádech se drží otisky prstů, ale vzhledem k opravdu líbivému vzhledu mu to pravděpodobně rádi odpustíte. Přední straně telefonu vévodí displej s úhlopříčkou 6,4 palce a rozlišením 1 080 x 2 310 pixelů, jeho zobrazovací vlastnosti jsou na velmi dobré úrovni a mínusem je snad jen nešťastné umístění přední kamery v ně displeje, což v některých situacích může výrazně omezit možnosti ovládání. Baterie skýtá kapacitu 4000 mAh a přinese výdrž kolem dvou až tří dnů při běžném zatížení, což řadí telefon spíše k nadprůměru.

Výkon a systém

Výkon mobilu je zajištěn osmijádrovým procesorem s frekvencí 2,6 GHz a operační pamětí 8 GB RAM. Díky tomu nebudete mít problém s chodem systému ani provozem těch nejnáročnějších dostupných aplikací. Potěšující je také kapacita úložiště, která nabídne uživatelům 256 GB. Bohužel paměť není rozšiřitelná pomocí přidané paměťové karty, což lze určitě považovat za slabinu.

Hlavní fotoaparát telefonu nabízí rozlišení úctyhodných 48 Mpx. Ačkoliv se zdaleka nejedná o jediný determinant kvality pořizovaných fotek, v kombinaci s technologií ToF si vede fotoaparát velmi dobře. Kvalita pořizovaného videa není oslnivá, ale pokud nepožadujete natáčení v profesionální kvalitě, bude jistě také dostačující.

Telefon je osazen operačním systémem Android 9 s nadstavbou EMUI. Software běží bez problémů, nezasekává se a podtrhává skvělý výkon telefonu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Přestože Honor vykročil s modelem 20 View z řady zařízení nižších cenových kategorií, nebyl to rozhodně krok vedle. Mobil stále zachovává relativně přijatelnou cenu a nabízí nad rámec svých levnějších předchůdců také některé nadstandardní prvky výbavy. Díky tomu se můžete těšit na bleskový výkon, kvalitní fotografie nebo vysokou kapacitu úložného prostoru. Za slabinu lze naopak považovat nemožnost vložení paměťové karty, méně kvalitní video nebo nešťastné konstrukční umístění přední kamery.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Honor View 20 8GB/256 GB
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub působí v našem týmu více než rok a věnuje se primárně technicky zaměřeným tématům. Mobily patří mezi jeho největší témata a protože má problematiku nejen dobře nastudovanou, ale zajímá se o ni i ve volném čase, dobře jí rozumí. Vysvětlí vám například, jaký výkon očekávat od telefonů s cenou pod 15 000 Kč a proč není rychlé nabíjení vždy výhrou. Kromě mobilů najdete jeho recenze také u tabletů, notebooků a další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Již se neprodává

Recenze Honor View 20 8GB/256 GB

Honor View 20 8GB/256 GB

14 000 Kč Orientační cena