Recenze a porovnání HP Elite x3

Již se neprodává Při nákupu v kategorii nad 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Vyladěný operační systém
  • Velký displej
  • Vyšší cena
  • Obtížnější manipulace
23 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

HP Elite x3 má na trhu mobilních telefonů specifické postavení. Jedná se totiž o model, který má být určený k využívání na kancelářské práce, což znamená, že se snaží nahradit počítač, notebook či pracovní tablet. A až na některé drobné mouchy se mu to daří.

Samozřejmě že telefon díky svým účelům poněkud trpí po designové stránce. Úhlopříčka 5,96 palců nezajišťuje příliš komfortní držení. Na druhou stranu konec telefonu je vybaven pěknou stříbrnou částí s reproduktorem, která dojem poněkud vylepšuje. Je jasné, že u modelu HP Elite x3 je hlavní jeho výkon a funkce, nikoliv jeho design, který trpí obrovskou univerzalitou přístroje, a proto není příliš vhodné ho odsuzovat. Jak bylo již řečeno displej disponuje úhlopříčkou bezmála šesti palců a rozlišením 2560 x 1440 pixelů. Zobrazovacím schopnostem displeje není téměř co vyčítat. Nabízí dobrý jas, čitelnost na slunci i pozorovací úhly. Baterie má kapacitu 4150 mAh, nicméně velký displej a raketový výkon si vezme svoje a reálná výdrž se tak pohybuje pouze okolo jednoho dne běžného používaní.

Výkon a systém

Pokud se zaměříme na výkon, budeme těžko hledat nějaké mínus. Chod telefonu totiž zajišťuje čtyřjádrový procesor, u kterého dvě jádra pracují na frekvenci 2,15 GHz a dvě na frekvenci 1,6 GHz. Dohromady s operační pamětí 4 GB RAM tak stroj vytváří ideální podmínky nejen pro chod kancelářských programů, ale i nových aplikací a náročných her. Kapacita úložiště pak nabízí velmi slušných 64 GB, a navíc je rozšiřitelná paměťovou kartou. Podobně je na tom telefon i z pohledu fotoaparátu, který nabízí rozlišení 16 Mpx a světelnost f/2,2 a přináší opravdu kvalitní snímky. Ačkoliv se nejedná vyloženě o fotomobil, dokáže si poradit i se zhoršenými světelnými podmínkami a nabízí dobré podání barev.

Telefon běží na operačním systému Windows 10 Mobile. Ať už jste příznivci tohoto mobilního softwaru od společnosti Microsoft či nikoliv, v případě, že se rozhodnete pro koupi tohoto kancelářského zařízení zcela jistě musíte ocenit výživnou nástavbu určenou právě pro administrativní práce, která v mnoha ohledech může nejednomu manažerovi podstatně usnadnit život.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 4
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2,15
Operační paměť RAM (GB) 4
Velikost úložiště (GB) 64
Úhlopříčka (v palcích ") 5,96
Rozlišení displeje 2560x1440
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 16
Operační systém Windows 10 mobile

Závěr

Pokud hledáte telefon s naprosto špičkovými parametry a zajímá vás operační systém Windows, pak je HP Elite x3 pravděpodobně nejlepší volbou, kterou můžete učinit. Mobil se podle našeho názoru až tak nesnaží konkurovat vlajkovým lodím největších firem, ale spíše přijít na trh s něčím, co je poněkud odlišné. Do našeho výběru se dostal především díky svému bleskovému výkonu, kvalitnímu a velkému displeji, či skvělé podpoře specializovaných aplikací.

23 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze HP Elite x3

HP Elite x3

23 000 Kč Orientační cena