Menu

Recenze a porovnání HTC U11

Doporučujeme Při nákupu v kategorii mobilů nad 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Kvalitní konstrukce
  • Chybí sluchátkový jack (3,5 mm)
15 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

HTC přišlo v květnu 2017 na trh se svým hlavním produktem tohoto roku a rozhodně s ním nezklamalo. Telefon disponuje těmi nejlepšími parametry a díky tomu, že jeho cena je o něco nižší, než je tomu u vlajkových lodí největších společností může jim hravě konkurovat.

Dominantou téměř všech modelů vyšších cenových tříd je dozajista jejich designové zpracování. U HTC U11 tomu není jinak. Na telefonu totiž převažují skleněné materiály, které mu dávají pravdu elegantní vzezření. Zadní část telefonu navíc odráží světelné záření a vytváří tak zajímavý pohled na odlesky a směsici barev, což je opravdu působivé. Displeji telefonu s úhlopříčkou 5,5 palce a rozlišením 1440 x 2560 pixelů lze těžko něco vyčítat. Pozorovací úhly, jas i zobrazení barev je skutečně na velmi vysoké úrovni, díky softwarovému vybavení lze navíc využít spoustu možností regulace zobrazení, které fungují také na výbornou. Baterie s kapacitou 3000 mAh znamená u telefonu s tak náročnými komponenty jaké HTC U11 nabízí spíše podprůměrnou výdrž pohybující se okolo jednoho dne v běžném provozu na jedno nabití.

Výkon a systém

Z pohledu výkonu musíme zmínit především osmijádrový procesor, který disponuje čtyřmi jádry taktovanými na 2,45 GHz a čtyři jádra na 1,9 GHz a také operační paměť 4 GB RAM. Tato kombinace samozřejmě zabezpečí naprosto bezproblémový chod systému i těch nejnáročnějších aplikací či her. Velikost úložiště čítá 64 GB a nabízí možnost rozšíření paměťovou kartou. Fotoaparát s rozlišením 12 Mpx a světelností f/1,7 nabízí velmi dobré výsledky, které patří k tomu opravdu nejlepšímu na trhu. Fotoaparát exceluje v dobrých světelných podmínkách, ale poradí si i se šerem nebo horšími světelnými podmínkami. Softwarové rozhraní fotoaparátu je také velmi zdařilé a nabízí nespočet režimů a funkcí pro různé situace.

Mobil běží na operačním systému Android 7.1.1 s nástavbou Sense od výrobce. Tato kombinace nabízí intuitivní ovládání, naprosto bezproblémový chod a dobrou podporu aplikací.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově lze konstatovat, že model HTC U11 patří mezi naprostou špičku na trhu a díky o něco nižší ceně, než můžeme najít u vlajkových lodí velkých společností nabízí velmi zajímavou alternativu. Do našeho výběru se tak dostal především díky tomu, že kromě relativně slabší výdrže baterie nemá žádnou podstatnou slabinu a je k pořízení za slušnou cenu.

15 000 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze HTC U11

HTC U11

15 000 Kč Orientační cena