Recenze a porovnání HTC U11

Již se neprodává Při nákupu v kategorii nad 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Kvalitní konstrukce
  • Chybí sluchátkový jack (3,5 mm)
15 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

HTC přišlo v květnu 2017 na trh se svým hlavním produktem tohoto roku a rozhodně s ním nezklamalo. Telefon disponuje těmi nejlepšími parametry a díky tomu, že jeho cena je o něco nižší, než je tomu u vlajkových lodí největších společností může jim hravě konkurovat.

Dominantou téměř všech modelů vyšších cenových tříd je dozajista jejich designové zpracování. U HTC U11 tomu není jinak. Na telefonu totiž převažují skleněné materiály, které mu dávají pravdu elegantní vzezření. Zadní část telefonu navíc odráží světelné záření a vytváří tak zajímavý pohled na odlesky a směsici barev, což je opravdu působivé. Displeji telefonu s úhlopříčkou 5,5 palce a rozlišením 1440 x 2560 pixelů lze těžko něco vyčítat. Pozorovací úhly, jas i zobrazení barev je skutečně na velmi vysoké úrovni, díky softwarovému vybavení lze navíc využít spoustu možností regulace zobrazení, které fungují také na výbornou. Baterie s kapacitou 3000 mAh znamená u telefonu s tak náročnými komponenty jaké HTC U11 nabízí spíše podprůměrnou výdrž pohybující se okolo jednoho dne v běžném provozu na jedno nabití.

Výkon a systém

Z pohledu výkonu musíme zmínit především osmijádrový procesor, který disponuje čtyřmi jádry taktovanými na 2,45 GHz a čtyři jádra na 1,9 GHz a také operační paměť 4 GB RAM. Tato kombinace samozřejmě zabezpečí naprosto bezproblémový chod systému i těch nejnáročnějších aplikací či her. Velikost úložiště čítá 64 GB a nabízí možnost rozšíření paměťovou kartou. Fotoaparát s rozlišením 12 Mpx a světelností f/1,7 nabízí velmi dobré výsledky, které patří k tomu opravdu nejlepšímu na trhu. Fotoaparát exceluje v dobrých světelných podmínkách, ale poradí si i se šerem nebo horšími světelnými podmínkami. Softwarové rozhraní fotoaparátu je také velmi zdařilé a nabízí nespočet režimů a funkcí pro různé situace.

Mobil běží na operačním systému Android 7.1.1 s nástavbou Sense od výrobce. Tato kombinace nabízí intuitivní ovládání, naprosto bezproblémový chod a dobrou podporu aplikací.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 4
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2,45
Operační paměť RAM (GB) 4
Velikost úložiště (GB) 64
Úhlopříčka (v palcích ") 5,5
Rozlišení displeje 1440x2560
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 12
Operační systém Android 7.1

Závěr

Celkově lze konstatovat, že model HTC U11 patří mezi naprostou špičku na trhu a díky o něco nižší ceně, než můžeme najít u vlajkových lodí velkých společností nabízí velmi zajímavou alternativu. Do našeho výběru se tak dostal především díky tomu, že kromě relativně slabší výdrže baterie nemá žádnou podstatnou slabinu a je k pořízení za slušnou cenu.

15 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze HTC U11

HTC U11

15 000 Kč Orientační cena