Recenze mobilu Huawei Mate 10 Lite Dual SIM | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Huawei Mate 10 Lite Dual SIM

Doporučujeme Při nákupu v kategorii

Datum doporučení: Červenec 2018

  • Kvalitní konstrukce
  • Skvělý displej
  • Kratší výdrž
7 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Huawei Mate 10 Lite je telefon vyšší střední cenové třídy, který cílí na zákazníky s vysokými požadavky na kvalitu a dobrý výkon, ale snaží se zachovat příznivý cenový poměr. Výsledkem je zařízení, které nabídne vše, co běžný uživatel telefonu potřebuje, za velmi slušnou cenu.

Konstrukční řešení telefonu Huawei je specifické především díky rozměrné obrazovce s úhlopříčkou 5,9 palce. Ta pokrývá téměř celou přední stranu telefonu. Konstrukčně je telefon vcelku kompaktní. Drží pevně a konstrukce by neměla mít při běžné manipulaci větší slabiny. Kvalita zobrazovacích vlastností displeje je také velmi vysoká. Samozřejmě velkým bonusem jsou jeho rozměry, které poslouží k pohodlnému sledování multimédií, hraní her nebo i jiným úkonům. Nezaostává ani ve věrnosti podání barev, pozorovacích úhlů nebo čitelnosti na slunci. Baterie nabízí kapacitu 3340 mAh a ačkoliv jde o kapacitu srovnatelnou s většinou zařízení v podobných cenách, výdrž baterie není příliš vysoká. Za to může samozřejmě především displej s velkou úhlopříčkou, který ji velmi rychle vybíjí, a tak lze počítat s výdrží okolo jednoho dne při relativně intenzivním používání.

Výkon a systém

V oblasti hardwaru telefon 10 Lite nabídne 8 jader procesoru na frekvenci 2,4 GHz. V kombinaci s operační pamětí 4 GB RAM to samozřejmě znamená naprosto plynulý chod systému a problémy nenastávají ani při využití aplikací. Mobil zvládne i novější hry, nicméně v případě naprosto nových a velmi náročných titulů by mohl mít problém. Duální fotoaparát s rozlišením 16 a 2 Mpx se stará o nadprůměrnou kvalitu fotek. Je pravda, že se za stejné peníze dají pořídit i lepší mobilní foťáky, ale pokud není pořizovaní multimédií hlavním účelem vaší koupě, bude pro vás dostačující. Kapacita úložiště činí nadprůměrných 64 GB a měla by bez problému postačit pro běžné využití.

Co se softwaru týče, telefon využívá Android 7.0. To sice není nejnovější kousek z dílny nejznámějšího výrobce telefonních softwarů, ale nabídne slušnou podporu aplikací i vybavenost funkcemi.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Telefon Huawei Mate 10 Lite hodnotíme celkově samozřejmě kladně. Jeho hlavními doménami jsou obrovský displej, kovová konstrukce i slušná kapacita úložiště. Za slabinu lze naopak považovat spíše podprůměrnou výdrž, způsobenou mimo jiné právě rozměry displeje, a fotoaparát, který poněkud pokulhává za řadou konkurenčních modelů v podobné cenové kategorii. Pokud poptáváte špičkovou kvalitu fotoaparátu, můžeme vám doporučit alternativu například v podobě Samsung Galaxy A8.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Huawei Mate 10 Lite Dual SIM

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Huawei Mate 10 Lite Dual SIM

Huawei Mate 10 Lite Dual SIM

7 000 Kč Orientační cena