Recenze mobilu Huawei Mate 10 Pro Dual SIM | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Huawei Mate 10 Pro Dual SIM

Klady

  • Celková kvalita
  • Výdrž baterie

Zápory

  • Chybí 3,5 mm jack
  • Chybí možnost paměťové karty
15 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Díky intenzivní marketingové kampani se dostal telefon Huawei Mate 10 Pro do povědomí snad každého milovníka techniky a mobilních zařízení. Podařilo se mu však vysoká očekávání naplnit v praxi a prokázat dobré parametrové vybavení?

Co se týče designového provedení, vsadil Huawei na kombinaci kovového těla telefonu a skleněných zad. Tato varianta působí na poměrně honosně a zároveň je relativně odolná proti poškození. Přední straně telefonu logicky dominuje displej. Ten díky protažení determinuje tvar telefonu, který snadno padne do ruky a jeví se jako poměrně dobře mobilní. Úhlopříčka se zastavila na hodnotě 6 palců a rozlišení nabídne 1080 × 2160 pixelů. V praxi to znamená dostatečnou jemnost, dobré vykreslení barev i slušné pozorovací úhly. Velmi vás pak potěší výdrž baterie, která díky kapacitě 4000 mAh a špičkově vyladěnému hardwaru se softwarem nabídne výdrž až dva dny intenzivního provozu na jedno nabití, díky čemuž se telefon řadí k naprosté špičce.

Výkon a systém

O výkon telefonu se stará osmijádrový procesor na frekvenci 2,4 GHz. Společně s operační pamětí 6 GB RAM nabídne komfortní kombinaci stačící nejen pro plynulý chod systému, ale také náročnějších aplikací a herních titulů. Lichotivá je také hodnota velikosti interního úložiště, která přináší 128 GB a bohužel není rozšiřitelná pomocí paměťové karty.

Huawei se řadí svými novými modely mezi špičku i co se týče mobilních fotoaparátů. Nejinak je tomu u modelu Mate 10. Duální fotoaparát s rozlišením 20 a 12 Mpx a světelností F/1,6 přináší opravdu velmi dobré výsledky. Telefon nikterak nezaostává za konkurencí a bez problému ho lze řadit do kategorie fotomobilů.

Mate 10 Pro je vybaven operačním systémem Android 8.0 Oreo s nadstavbou EMUI 8.0. Software je slušně vyladěn a na telefonu běží bez větších problémů velmi plynule.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Telefon Huawei Mate 10 Pro hodnotíme celkově pozitivně. Jeho doménou jsou špičkové parametry za stále relativně přijatelnou cenu. Díky tomu se model jeví jako vhodná volba pro všechny, kteří poptávají špičkovou kvalitu, ale nechtějí utrácet za vlajkové lodi nejznámějších značek na trhu obrovské finanční částky. Jako slabou stránku telefonu lze označit chybějící 3,5 mm jack nebo slot pro připojení paměťové karty. Naopak silnou stránkou je především impozantní výdrž a celková kvalita za přijatelnou cenu. Pokud hledáte telefon, který vám umožní připojení paměťové karty, můžeme vám doporučit alternativu v podobě Samsung Galaxy S9.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Huawei Mate 10 Pro Dual SIM
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub působí v našem týmu více než rok a věnuje se primárně technicky zaměřeným tématům. Mobily patří mezi jeho největší témata a protože má problematiku nejen dobře nastudovanou, ale zajímá se o ni i ve volném čase, dobře jí rozumí. Vysvětlí vám například, jaký výkon očekávat od telefonů s cenou pod 15 000 Kč a proč není rychlé nabíjení vždy výhrou. Kromě mobilů najdete jeho recenze také u tabletů, notebooků a další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Již se neprodává

Recenze Huawei Mate 10 Pro Dual SIM

Huawei Mate 10 Pro Dual SIM

15 000 Kč Orientační cena