Menu

Recenze a porovnání Huawei Mate X

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Ohebné mobily

Datum doporučení: Leden 2020

  • Konstrukční řešení
  • Výkon
  • Fotoaparát
  • Očekávaná vysoká cena
  • Vyšší hmotnost

Základní parametry

Huawei Mate X je očekávaným modelem z kategorie skládacích telefonů. Datum jeho oficiálního vydání je odhadováno na konec února 2020. Přestože tedy telefon ještě není v prodeji, již nyní známe některé jeho specifikace. V rozloženém stavu by měl telefon nabídnout úctyhodnou úhlopříčku displeje AMOLED 8 palců, která ho řadí kategoricky spíše mezi tablety a je jasné, že si na své přijdou všichni milovníci multimediální zábavy na velké zobrazovací ploše. Rozlišení displeje činí 2200 × 2480 pixelů a samotná kvalita zobrazení je na velmi dobré úrovni od vykreslení barev až po bezchybné reakce.

Výkon a systém

Mobil by měl být vybaven osmijádrovým procesorem běžícím na frekvenci 2,6 GHz, díky čemuž by v kombinaci operační pamětí 8 GB RAM neměl mít žádný problém ani s provozem nejnáročnějších aplikací nebo her.

Vnitřní paměť nabídne uživatelům 512 GB prostoru, což je velmi slušná hodnota stačící i náročným uživatelům. Těšit se můžeme také na schopnost přijímání signálu 5G. Fotky bude možné pořizovat hned trojicí objektivů s rozlišením 40, 16 a 8 Mpx, přičemž maximální světelnost bude dosahovat hodnoty f/1,8.

Jako operační systém zvolil Huawei samozřejmě Android, který u této značky běžně vídáme na všech modelech. Telefon poběží na operačním systému Android 9.0 a samozřejmostí bude možnost aktualizace na nejnovější (2020) verzi Androidu 10.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2,6
Operační paměť RAM (GB) 8
Velikost úložiště (GB) 512
Úhlopříčka (v palcích ") 8
Rozlišení displeje 2200x2480
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 40
Operační systém Android

Závěr

Přestože zůstává otázkou, jak se podaří všechny parametry skloubit, je jasné, že Huawei bude se svým modelem Mate X mířit do nejvyšších kvalitativních kategorií na trhu a jedná se o jeden z nejočekávanějších modelů roku 2020. Mezi jeho hlavní silné stránky bude samozřejmě patřit především nápadité konstrukční řešení, ale potěší vás i velmi dobrý výkon, či kvalita fotoaparátu. Největším záporem bude pravděpodobně velmi vysoká cena a vyšší hmotnost konstrukce, která je jistou daní za možnost rozložení displeje.

Recenze Huawei Mate X

Huawei Mate X