Recenze a porovnání Huawei Mate X | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Huawei Mate X

Klady

  • Konstrukční řešení
  • Výkon
  • Fotoaparát

Zápory

  • Očekávaná vysoká cena
  • Vyšší hmotnost

Základní parametry

Huawei Mate X je očekávaným modelem z kategorie skládacích telefonů. Datum jeho oficiálního vydání je odhadováno na konec února 2020. Přestože tedy telefon ještě není v prodeji, již nyní známe některé jeho specifikace. V rozloženém stavu by měl telefon nabídnout úctyhodnou úhlopříčku displeje AMOLED 8 palců, která ho řadí kategoricky spíše mezi tablety a je jasné, že si na své přijdou všichni milovníci multimediální zábavy na velké zobrazovací ploše. Rozlišení displeje činí 2200 × 2480 pixelů a samotná kvalita zobrazení je na velmi dobré úrovni od vykreslení barev až po bezchybné reakce.

Výkon a systém

Mobil by měl být vybaven osmijádrovým procesorem běžícím na frekvenci 2,6 GHz, díky čemuž by v kombinaci operační pamětí 8 GB RAM neměl mít žádný problém ani s provozem nejnáročnějších aplikací nebo her.

Vnitřní paměť nabídne uživatelům 512 GB prostoru, což je velmi slušná hodnota stačící i náročným uživatelům. Těšit se můžeme také na schopnost přijímání signálu 5G. Fotky bude možné pořizovat hned trojicí objektivů s rozlišením 40, 16 a 8 Mpx, přičemž maximální světelnost bude dosahovat hodnoty f/1,8.

Jako operační systém zvolil Huawei samozřejmě Android, který u této značky běžně vídáme na všech modelech. Telefon poběží na operačním systému Android 9.0 a samozřejmostí bude možnost aktualizace na nejnovější (2020) verzi Androidu 10.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Přestože zůstává otázkou, jak se podaří všechny parametry skloubit, je jasné, že Huawei bude se svým modelem Mate X mířit do nejvyšších kvalitativních kategorií na trhu a jedná se o jeden z nejočekávanějších modelů roku 2020. Mezi jeho hlavní silné stránky bude samozřejmě patřit především nápadité konstrukční řešení, ale potěší vás i velmi dobrý výkon, či kvalita fotoaparátu. Největším záporem bude pravděpodobně velmi vysoká cena a vyšší hmotnost konstrukce, která je jistou daní za možnost rozložení displeje.

Autor: | Datum: | Produkt: Huawei Mate X
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technicky zaměřeným členem naší redakce. Mobilní telefony jsou jedním z témat, kterému se věnuje nejdéle, a to nejen v profesním životě. Ve volných chvílích sleduje nejraději videa o technologických novinkách, a tak je stále v obraze. Ohebné mobily označuje za unikátní a zajímavý typ produktů s celou řadou benefitů. Na druhou stranu varuje před snadnějším poškrábáním povrchu displeje. Mimo telefony najdete jeho recenze také u bezdrátových sluchátek či tabletů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Huawei Mate X

Huawei Mate X