Menu

Recenze a porovnání Huawei P10 64GB Dual SIM

Doporučujeme Při nákupu v kategorii do 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Výkon
  • Kvalita fotoaparátu
  • Kapacita baterie
11 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Huawei P10 64 GB nabízí cestu pro všechny uživatele, kteří cílí na uživatele hledající špičkové parametry, kteří ale chtějí platit nejvyšší částky. Telefon nijak extra neupoutává pozornost odlišnými parametry, či exkluzivním designem, ale uspokojí i náročné jedince ve slušné cenovce.

Z pohledu konstrukce bývá Huawei jak již bylo nastíněno často vyčítána nedostatečná originalita a přílišná inspirace podle vzhledu telefonů od ostatních značek. Je sice pravda, že Huawei P10 se nijak nevyjímá, na druhou stranu celokovové tělo budí poměrně honosný dojem a rozhodně není designově nevyvedené. Displej telefonu má úhlopříčku 5,1 palce a rozlišení 1920 x 1080 pixelů, což přináší slušnou jemnost obrazu. Velmi dobrá je také rychlost reakce displeje, jeho pozorovací úhly i věrné podání barev. Baterie telefonu má kapacitu 3200 mAh, což neslibuje nikterak oslnivou výdrž, ale v praxi telefon dva dny běžného používání na jedno nabití vydrží, takže ho v tomto ohledu určitě nelze podceňovat. Z pohledu konstrukčního řešení je vhodné zmínit také to, že telefon disponuje hybridním slotem pro Dual SIM, takže máte sice možnost zapojení druhé SIM karty, ale slot pro ni je sdílený se slotem pro paměťovou kartu, takže můžete zapomenout na připojení obou variant na jednou.

Výkon a systém

V ohledu výkonu telefon nabízí výborné parametry, jak už je tomu ostatně u modelové řady Huaweie P zvykem. Osmijádrový procesor s frekvencí 2,4 GHz v kombinaci s operační pamětí 4 GB RAM bez problému zajistí naprosto plynulý chod systému a nabízí prostor i pro hraní náročných her. Kapacita úložiště čítá u námi vybraného modelu 64 GB a je rozšiřitelná paměťovou kartou pomocí zmiňovaného hybridního slotu. Telefon nabízí také duální fotoaparát s rozlišením 12 Mpx a 20 Mpx, který se stará o poskládání kvalitního snímku. Světelnost se zastavila na hodnotě f/2,2, což sice nezaručuje úplně ideální fotky ve zhoršených podmínkách, ale výsledky v praxi rozhodně nejsou špatné. Proti třesení pak pomáhá optická stabilizace, která se ve výsledné kvalitě snímků také podepisuje. Sečteno a podtrženo fotoaparát nepatří mezi špičku a mobil se díky tomu neřadí vyloženě mezi fotomodely, ale dokáže rozhodně pořídit snímky ve velmi pěkné kvalitě.

Software telefon zajišťuje Android 7 s nadstavbou EMUI, což je kombinace, která umožní naprosto plynulý chod a doplňuje základní verzi některými zajímavými funkcemi navíc. Operačním systémem tak rozhodně zklamání také nebudete.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2,4
Operační paměť RAM (GB) 4
Velikost úložiště (GB) 64
Úhlopříčka (v palcích ") 5,1
Rozlišení displeje 1920x1080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 12
Operační systém Android 7.0

Závěr

Celkově lze Huawei P10 64 GB hodnotit jako model, který za velmi příznivou cenu dýchá na záda top produktům od předních značek. V našem výběru má pevné místo především proto, že je téměř marné hledat nějakou výraznější slabinu. Ačkoliv telefon naopak žádným parametrem nijak extrémně nevybočuje, díky slušné výbavě ve všech ohledech se stává velmi zajímavým univerzálním řešením.

11 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Již se neprodává

Recenze Huawei P10 64GB Dual SIM

Huawei P10 64GB Dual SIM

11 000 Kč Orientační cena