Recenze mobilu Huawei P10 Lite Dual SIM | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Huawei P10 Lite Dual SIM

Doporučujeme Při nákupu v kategorii mobilů do 5 tisíc Kč

Datum doporučení: Červenec 2018

  • Kvalitní konstrukce
  • Hybridní slot dual SIM
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Huawei P10 Lite navazuje na předchůdce z řady P Lite a snaží se nabídnout zákazníkům nejlepší možný poměr ceny ku výkonu v nižší střední cenové třídě. Ačkoliv se jistě nemůže rovnat nejlepším modelům od velkých značek, nabídne za přijatelnou cenu opravdu skvělé vybavení.

Konstrukčně se model velmi nápadně podobá svému předchůdci P9 Lite. Jeho základem je kovový rám, který budí honosný dojem a zároveň zajišťuje dostatečnou odolnost v kombinaci s flexibilitou. Na zadní straně nechybí čtečka otisku prstů a té přední pak logicky dominuje displej s úhlopříčkou 5,2 palce. Jeho rozlišení je 1920 x 1080 pixelů a zobrazovací vlastnosti dosahují velmi dobré úrovně. Displej nemá problémy s pozorovacími úhly, vykreslením barev ani čitelností na přímém světle. Kapacita baterie čítá 3000 mAh a lze ji označit za zcela dostačující. Ve velké zátěži telefon nabídne výdrž pohybující se okolo osmi hodin na plné nabití. Telefon disponuje také možností připojení dvou SIM karet. Bohužel druhý slot je takzvaně hybridní, takže není možné při zapojení druhé karty používat zároveň kartu paměťovou.

Výkon a systém

Telefon pohání osmijádrový procesor na frekvenci 2,4 GHz. V kombinaci s operační pamětí 3 GB RAM se můžete těšit na bezproblémový chod systému a všech jeho funkcí. Standardem by mělo být spuštění i některých náročnějších aplikací a her. Úložiště pak nabídne 32 GB kapacity, kterou lze rozšířit pomocí paměťové karty. Poměrně dobře si vede i fotoaparát. Jeho rozlišení 12 Mpx a světelnost f/2,2 přináší velmi dobrou úroveň pořízených fotografií především za ideálních světelných podmínek. Se zhoršujícím se světlem jde sice kvalita snímků poněkud dolů, nicméně stále si fotoaparát vede nadprůměrně a může konkurovat i leckterým modelům z vyšších cenových tříd.

Telefon Huawei běží na operačním systému Android 7.0, což znamená dobré možnosti v ohledu podpory aplikací i dostatečnou vybavenost funkcemi.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Telefon Huawei P10 Lite je modelem, který upoutá jistě každého, kdo se rozhoduje pro nákup ve střední cenové třídě. Má kvalitní konstrukci, dobrou výdrž baterie a slušný výkon. Za jeho slabinu lze naopak považovat například pouze hybridní slot pro připojení druhé SIM karty. Celkově je možné konstatovat, že se P10 Lite hodí pro uživatele hledající kvalitu za přijatelnou pořizovací cenu.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Huawei P10 Lite Dual SIM
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Huawei P10 Lite Dual SIM

Huawei P10 Lite Dual SIM

5 000 Kč Orientační cena