Menu

Recenze a porovnání Huawei P10 Lite Dual SIM

Klady a zápory

  • Kvalitní konstrukce
  • Hybridní slot dual SIM
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Huawei P10 Lite navazuje na předchůdce z řady P Lite a snaží se nabídnout zákazníkům nejlepší možný poměr ceny ku výkonu v nižší střední cenové třídě. Ačkoliv se jistě nemůže rovnat nejlepším modelům od velkých značek, nabídne za přijatelnou cenu opravdu skvělé vybavení.

Konstrukčně se model velmi nápadně podobá svému předchůdci P9 Lite. Jeho základem je kovový rám, který budí honosný dojem a zároveň zajišťuje dostatečnou odolnost v kombinaci s flexibilitou. Na zadní straně nechybí čtečka otisku prstů a té přední pak logicky dominuje displej s úhlopříčkou 5,2 palce. Jeho rozlišení je 1920 x 1080 pixelů a zobrazovací vlastnosti dosahují velmi dobré úrovně. Displej nemá problémy s pozorovacími úhly, vykreslením barev ani čitelností na přímém světle. Kapacita baterie čítá 3000 mAh a lze ji označit za zcela dostačující. Ve velké zátěži telefon nabídne výdrž pohybující se okolo osmi hodin na plné nabití. Telefon disponuje také možností připojení dvou SIM karet. Bohužel druhý slot je takzvaně hybridní, takže není možné při zapojení druhé karty používat zároveň kartu paměťovou.

Výkon a systém

Telefon pohání osmijádrový procesor na frekvenci 2,4 GHz. V kombinaci s operační pamětí 3 GB RAM se můžete těšit na bezproblémový chod systému a všech jeho funkcí. Standardem by mělo být spuštění i některých náročnějších aplikací a her. Úložiště pak nabídne 32 GB kapacity, kterou lze rozšířit pomocí paměťové karty. Poměrně dobře si vede i fotoaparát. Jeho rozlišení 12 Mpx a světelnost f/2,2 přináší velmi dobrou úroveň pořízených fotografií především za ideálních světelných podmínek. Se zhoršujícím se světlem jde sice kvalita snímků poněkud dolů, nicméně stále si fotoaparát vede nadprůměrně a může konkurovat i leckterým modelům z vyšších cenových tříd.

Telefon Huawei běží na operačním systému Android 7.0, což znamená dobré možnosti v ohledu podpory aplikací i dostatečnou vybavenost funkcemi.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Telefon Huawei P10 Lite je modelem, který upoutá jistě každého, kdo se rozhoduje pro nákup ve střední cenové třídě. Má kvalitní konstrukci, dobrou výdrž baterie a slušný výkon. Za jeho slabinu lze naopak považovat například pouze hybridní slot pro připojení druhé SIM karty. Celkově je možné konstatovat, že se P10 Lite hodí pro uživatele hledající kvalitu za přijatelnou pořizovací cenu.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Huawei P10 Lite Dual SIM
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje redakční činnosti zaměřené primárně na technologie. Téma mobilních telefonů mu není cizí, v naší redakci se mu věnuje přes rok, o problematiku tohoto odvětví se však zajímá také ve volném čase. V článku vám například popíše fotografické schopnosti telefonů do 5 000 Kč. Jeho články najdete také u bezdrátových sluchátek a powerbank.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Huawei P10 Lite Dual SIM

Huawei P10 Lite Dual SIM

5 000 Kč Orientační cena