Menu

Recenze a porovnání Huawei P10 Plus Dual SIM

Klady a zápory

  • Výkon
  • Fotoparát
  • Hybridní slot
11 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Huawei P10 Plus Dual SIM je bezesporu jedním z nejlépe vybavených mobilů současnosti, a ačkoliv mu bývá často vyčítána vysoká cena, která téměř dosahuje cen vlajkových lodí větších mobilních společností, zcela jistě má mezi mobily s funkcí Dual SIM své místo. Předem se sluší uvést, že sice disponuje pouze hybridním slotem, což znamená že slot pro druhou SIM kartu lze využít bud pro doplnění paměti nebo právě pro příjem signálu druhou SIM. Nicméně Huawei P10 Plus Dual SIM disponuje vnitřní pamětí 128 GB, což by mělo zajistit dostatečný prostor a umožnit do hybridního slotu vložit druhou SIM na místo paměťové karty.

Co se týče konstrukce, nabízí Huawei P10 Plus líbivou kovovou variantu s plastovými předěly, která nabízí pěkný design i pevnou a odolnou konstrukci zároveň. Displej má úhlopříčku 5,5 palce a rozlišení 1440 x 2560 pixelů a nabízí perfektní pozorovací úhly, kontrast i vybarvení odstínů. Baterie s kapacitou 3750 mAh zajišťuje v kombinaci s relativně úspornými komponenty velmi dobrou výdrž a v praxi může znamenat výdrž až dva dny v provozu.

Výkon a systém

Z pohledu hardwarového vybavení budeme výraznější slabinu také hledat jen těžko. Osmijádrový procesor, u kterého čtyři jádra běží na frekvenci 2,4 GHz a čtyři na frekvenci 1,8 GHz slibují v kombinaci s bezkonkurenční operační pamětí RAM 6 GB naprosto bezproblémový chod nejen systému, ale i extrémně náročných aplikací a nejnovějších her. Co se týče fotoaparátu, můžete od P10 plus očekávat vysoký nadstandard který zajišťuje hned dvojice zadních fotoaparátů, ta pořizuje snímek zároveň a poté skládá ze dvou částí do jednoho kvalitního celku. Rozlišení fotoaparátu je 20 a 12 Mpx a v kombinaci se světelností f/1,8 (zajišťuje kvalitu fotek za horších světelných podmínek) se můžete těšit na snímky se špičkovou kvalitou. Pro různé situace využijete jistě také spoustu přednastavených režimů, které usnadní v různých podmínkách zachycení objektu.

Huawei P10 Plus Dual SIM je vybaven novým operačním systémem Android 7.0 Nougat, který si společnost Huawei obohatila o vlastní nadstavbu EMUI. Ta umožňuje nové funkce přizpůsobení a ovládání ještě více podle představ uživatele. Plusem je jako u každého telefonu osazeného Androidem samozřejmě také výborná podpora aplikací.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Ačkoliv je telefon díky své ceně považován často za nevýhodný z pohledu ceny ku výkonu, na rozdíl od vlajkových modelů konkurenčních značek nabízí funkci Dual SIM, a proto si našel místo v našem žebříčku. Samozřejmě je nutné mít na paměti, jak již bylo zmíněno, že Dual SIM technologie je v tomto případě hybridní a dává uživateli na výběr, zda bude využívat druhý slot pro paměťovou kartu či SIM kartu, ale pokud vezmeme v potaz velmi štědrou interní paměť, telefon své místo v našem hodnocení drží pevně.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Huawei P10 Plus Dual SIM
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci roli technického experta. Tématu mobilních telefonů se věnuje dlouhodobě, navíc je technologickým nadšencem. Vysvětlí vám například, jak funguje eSIM a proč je tato varianta lepší, než klasická SIM karta. Na jeho recenze narazíte také například v kategorii televizí, notebooků, ale také zahradního náčiní.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Huawei P10 Plus Dual SIM

Huawei P10 Plus Dual SIM

11 000 Kč Orientační cena