Recenze mobilu Huawei P20 Pro 6GB/128GB Dual SIM | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Huawei P20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Klady

  • Vysoký výkon
  • Kvalitní fotoaparát

Zápory

  • Vyšší cena
  • Nemožnost použití SD karty
14 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Huawei P20 Pro je vlajkovou lodí známé čínské společnosti vyrábějící elektroniku pro rok 2018. Ačkoliv i tento model má samozřejmě své mouchy, řadí se logicky mezi nejlépe vybavené na trhu mobilních zařízení.

Design telefonu je samozřejmě velmi subjektivní záležitostí a názory na vzhled provedení se mohou výrazně lišit, přesto je za jednu z hlavních domén řady Huawei P20 považována velmi elegantní konstrukce. Zadní stranu telefonu pokrývá tvrzené sklo a přední části dominuje displej, který po vzoru nejnovějších modelů pokrývá podstatnou část plochy. Díky úhlopříčce 6,1 palce a vysokému rozlišení 2240 x 1080 pixelů se můžete těšit na vynikající zobrazovací vlastnosti, které řadí telefon v ohledu obrazových parametrů mezi naprostou špičku. Baterie nabídne kapacitu úctyhodných 4000 mAh a díky ní si vede telefon velmi dobře i z pohledu výdrže. Na jedno nabití telefon vydrží zhruba dva dny běžného provozu, díky čemuž se jednoznačně řadí do nadprůměru.

Výkon, fotoaparát a systém

Huawei P20 Pro dominuje samozřejmě také v ohledu výkonu. Na trh je uváděn s hardwarovou kombinací pro nejnáročnější uživatele, determinovanou především osmijádrovým procesorem na frekvenci 2,4 GHz a operační pamětí 6 GB RAM. Díky těmto parametrům telefon nabídne naprosto bezproblémový chod systému, ale také možnost používání těch nejnáročnějších aplikací a nových herních kousků s vysokými nároky. Naprosto dostačující je také kapacita interního úložiště, která svým uživatelům nabídne u námi vybrané verze hned 128 GB prostoru. Bohužel paměť není možné rozšířit přidáním paměťové karty.

Velmi silnou stránkou je také fotoaparát telefonu. Již na první pohled na papírové kvality je jasné, že foťák se díky rozlišení 40 Mpx bude řadit mezi naprostou špičku. Kromě hlavního objektivu má pak telefon ještě další dva doplňující s rozlišeními 24 a 20 Mpx. Díky variabilitě všech tří objektivů a neskutečným možnostem přizpůsobení je tak možné pořídit kvalitní snímky za každých okolností a kvalita výsledných fotografií je na velmi vysoké úrovni.

Protože se jedná o nejnovější kousek z dílny známého výrobce, telefon běží na novém operačním systému Android 8.1. Díky tomu je zajištěna velmi dobrá podpora aplikací a vybavenost velkým počtem funkcí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Telefon Huawei P20 Pro je exkluzivním kouskem ve všech ohledech. Nabízí za relativně přijatelnou cenu parametry těch nejvyšších kvalit a bez problémů je možné ho zařadit mezi nejužší špičku mobilních zařízení na trhu. Jeho největší doménou je samozřejmě výkon, velmi kvalitní fotoaparát nebo například perfektní displej. Za slabinu naopak považujeme nemožnost rozšíření kapacity úložiště pomocí paměťové karty. Pokud hledáte model srovnatelných kvalit s možností rozšíření paměti pomocí paměťové karty, doporučujeme vám například Samsung Galaxy S8+ G955F 64GB.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Huawei P20 Pro 6GB/128GB Dual SIM
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub působí v našem týmu více než rok a věnuje se primárně technicky zaměřeným tématům. Mobily patří mezi jeho největší témata a protože má problematiku nejen dobře nastudovanou, ale zajímá se o ni i ve volném čase, dobře jí rozumí. Vysvětlí vám například, jaký výkon očekávat od telefonů s cenou pod 15 000 Kč a proč není rychlé nabíjení vždy výhrou. Kromě mobilů najdete jeho recenze také u tabletů, notebooků a další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Již se neprodává

Recenze Huawei P20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Huawei P20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

14 000 Kč Orientační cena