Recenze a porovnání Huawei P30 6GB/128GB Dual SIM

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii do 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Červen 2019

Klady:

Výkon

Kvalitní fotoaparát

Zápory:

Netradiční druh paměťové karty

Nižší stupeň odolnosti konstrukce

14 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

S mobilem Huawei P30 v základní verzi se snaží výrobce zaujmout zákazníky, kteří loví ve středních cenových kategoriích, a nabídnout jim tradičně dobrý poměr ceny ku výkonu, na který jsme u téhle značky zvyklí. Jestli se mu to podařilo si rozebereme v následující recenzi.

Z pohledu konstrukčního řešení vsadil výrobce na inovativní kvalitu a vzhled, díky čemuž si telefon designově příliš nezadá s aktuálně nejdražšími modely na trhu. Celkem slušně drží v ruce, takže se jeví také jako kompaktní. Jeho odolnost je zajištěna certifikací odolnosti I53, která svědčí o ochraně proti prachu a jen omezené odolnosti proti vniku stříkající vody. Hodí se uvést, že většina cenově srovnatelných modelů je zajištěna certifikacemi vyššího stupně, takže se zde řadí mobil spíše k podprůměru. Na jeho přední straně najdeme samozřejmě displej. Ten má velmi tenké rámečky a zaobírá tak se svojí úhlopříčkou 6,1 palce téměř celou plochu. Rozlišení 1080 x 2340 pixelů se promítá do velmi dobrých zobrazovacích vlastností a telefon nabídne špičkové věrné zobrazení nejvyšší kvality. Baterie skýtá kapacitu 3650 mAh a v praxi se její výdrž pohybuje mezi jedním a dvěma dny na jedno nabití při běžném používání, což řadí mobil mezi průměr.

Výkon, fotoaparát a systém

Pozadu nezůstává P30 ani co se týče výkonových vlastností. Osmijádrový procesor na frekvenci 2,6 GHz a operační paměť 6 GB RAM stačí ke všem možným úkonům, na které si vzpomenete, a to včetně provozu náročných aplikací. Stejně pozitivní je i kapacita úložiště nabízející 128 GB prostoru. Bohužel stejně jako u Huawei P30 Pro platí, že rozšíření je možné pouze paměťovou kartou nanoSD, která je podstatně hůře dostupná a dražší než běžné varianty MicroSD.

Velmi dobře lze naopak hodnotit fotoaparát. Kvalita pořizovaných fotek patří k nejlepším v podobné cenové kategorii. K dispozici jsou vám tři snímače s rozlišením až 40 Mpx, které zajišťují velmi dobré výsledky. Foťák nemá větší problém ani se zhoršenými světelnými podmínkami a působí zkrátka skvělým dojmem. O software je postaráno díky nové verzi operačního systému Android 9.0 s grafickou nadstavbou EMUI a i zde byste těžko hledali výraznější problémy. Software běží plynule a bez jakýchkoliv záseků.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2,6
Operační paměť RAM (GB) 6
Velikost úložiště (GB) 128
Úhlopříčka (v palcích ") 6,1
Rozlišení displeje 2340x1080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 40
Operační systém Android 9

Závěr

P30 v součtu vidíme jako velmi kvalitní telefon střední třídy. Jeho hlavními doménami jsou dobrý výkon a nadstandardní fotoaparát, díky čemuž konkuruje i dražším modelům. Slabiny lze spatřovat v nižším stupni odolnosti konstrukce, anebo třeba v podpoře netradičního typu paměťových karet, obecně se však nejedná o žádné výraznější mouchy, které by měly pro běžné využití zásadně negativní důsledky. Telefon můžeme doporučit všem, kteří hledají dobrý výkon nebo špičkový fotoaparát ve střední cenové třídě.