Recenze a porovnání Huawei P30 6GB/128GB Dual SIM

Doporučujeme Při nákupu v kategorii do 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Červen 2019

  • Výkon
  • Kvalitní fotoaparát
  • Netradiční druh paměťové karty
  • Nižší stupeň odolnosti konstrukce
13 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

S mobilem Huawei P30 v základní verzi se snaží výrobce zaujmout zákazníky, kteří loví ve středních cenových kategoriích, a nabídnout jim tradičně dobrý poměr ceny ku výkonu, na který jsme u téhle značky zvyklí. Jestli se mu to podařilo si rozebereme v následující recenzi.

Z pohledu konstrukčního řešení vsadil výrobce na inovativní kvalitu a vzhled, díky čemuž si telefon designově příliš nezadá s aktuálně nejdražšími modely na trhu. Celkem slušně drží v ruce, takže se jeví také jako kompaktní. Jeho odolnost je zajištěna certifikací odolnosti I53, která svědčí o ochraně proti prachu a jen omezené odolnosti proti vniku stříkající vody. Hodí se uvést, že většina cenově srovnatelných modelů je zajištěna certifikacemi vyššího stupně, takže se zde řadí mobil spíše k podprůměru. Na jeho přední straně najdeme samozřejmě displej. Ten má velmi tenké rámečky a zaobírá tak se svojí úhlopříčkou 6,1 palce téměř celou plochu. Rozlišení 1080 x 2340 pixelů se promítá do velmi dobrých zobrazovacích vlastností a telefon nabídne špičkové věrné zobrazení nejvyšší kvality. Baterie skýtá kapacitu 3650 mAh a v praxi se její výdrž pohybuje mezi jedním a dvěma dny na jedno nabití při běžném používání, což řadí mobil mezi průměr.

Výkon, fotoaparát a systém

Pozadu nezůstává P30 ani co se týče výkonových vlastností. Osmijádrový procesor na frekvenci 2,6 GHz a operační paměť 6 GB RAM stačí ke všem možným úkonům, na které si vzpomenete, a to včetně provozu náročných aplikací. Stejně pozitivní je i kapacita úložiště nabízející 128 GB prostoru. Bohužel stejně jako u Huawei P30 Pro platí, že rozšíření je možné pouze paměťovou kartou nanoSD, která je podstatně hůře dostupná a dražší než běžné varianty MicroSD.

Velmi dobře lze naopak hodnotit fotoaparát. Kvalita pořizovaných fotek patří k nejlepším v podobné cenové kategorii. K dispozici jsou vám tři snímače s rozlišením až 40 Mpx, které zajišťují velmi dobré výsledky. Foťák nemá větší problém ani se zhoršenými světelnými podmínkami a působí zkrátka skvělým dojmem. O software je postaráno díky nové verzi operačního systému Android 9.0 s grafickou nadstavbou EMUI a i zde byste těžko hledali výraznější problémy. Software běží plynule a bez jakýchkoliv záseků.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2,6
Operační paměť RAM (GB) 6
Velikost úložiště (GB) 128
Úhlopříčka (v palcích ") 6,1
Rozlišení displeje 2340x1080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 40
Operační systém Android 9

Závěr

P30 v součtu vidíme jako velmi kvalitní telefon střední třídy. Jeho hlavními doménami jsou dobrý výkon a nadstandardní fotoaparát, díky čemuž konkuruje i dražším modelům. Slabiny lze spatřovat v nižším stupni odolnosti konstrukce, anebo třeba v podpoře netradičního typu paměťových karet, obecně se však nejedná o žádné výraznější mouchy, které by měly pro běžné využití zásadně negativní důsledky. Telefon můžeme doporučit všem, kteří hledají dobrý výkon nebo špičkový fotoaparát ve střední cenové třídě.

Recenze Huawei P30 6GB/128GB Dual SIM

Huawei P30 6GB/128GB Dual SIM

13 000 Kč Orientační cena