Recenze mobilu Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM

20,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Mobilní telefony

Klady

  • Kvalitní konstrukce
  • Fotoaparát
  • Výkon

Zápory

  • Netradiční druh paměťové karty
20 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Huawei P30 Pro patří mezi absolutní špičku mobilních zařízení na trhu. Jak je již u produktů této značky zvykem, můžete se u současné vlajkové lodi společnosti (červen 2019) spolehnout na skvělý poměr ceny ku výkonu. V čem je mobil tolik výhodný, si rozebereme v následujících řádcích.

Konstrukce telefonu je vyrobena ze skla a hliníkového rámu, což působí velmi elegantně a zároveň také dostatečně odolně a kompaktně. Trochu vyšší je hmotnost, která čítá 192 gramů. V praxi však s jeho držením a manipulací nebudete mít výraznější problémy. Přední strana mobilu je samozřejmě osazena displejem, který nabídne svým uživatelům kvalitní zobrazení na úhlopříčce 6,47 palce. Rozlišení pak čítá 2 340 x 1 080 pixelů a obecně si vede displej dobře. Baterie nabídne kapacitu 4200 mAh, která se promítá do reálné výdrže pohybující se při běžné zátěži okolo dvou dnů na jedno nabití, a i zde je možné konstatovat, že se jedná o nadprůměrnou hodnotu.

Výkon a systém

U P30 Pro se můžete spolehnout také na dobrý výkon. O něj se stará u námi vybrané varianty osmijádrový procesor s maximální frekvencí 2,6 GHz v kombinaci s operační pamětí 6 GB RAM. Díky tomu nebudete mít problém s běžnými výpočetními úkony ani náročnějšími aplikacemi či hrami. Potěší také kapacita úložiště 128 GB, která je pro běžné účely naprosto dostačující. Možné je pak i její rozšíření pomocí paměťové karty nanoSD, kterou však využívá pouze Huawei, což značně omezuje možnosti jejího využití.

Jednoznačnou dominantou, která odlišuje telefon od konkurence, je skvělý fotoaparát, který patří k těm nejlepším na trhu vůbec. Výrobce přišel s inovativní možností až pětinásobného zoomu a o kvalitě pořízených fotografií dává znát také čtyřnásobný počet senzorů s rozlišením až 40 Mpx. Telefon pořizuje skvělé fotky téměř v jakýchkoliv podmínkách a díky dobře fungujícímu nočnímu režimu nemá problém ani s horším světlem.

Softwarově telefon běží samozřejmě na nejnovější verzi operačního systému Android 9.0. Systém funguje plynule a bez záseků.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Telefon Huawei P30 Pro hodnotíme v součtu jako velmi povedený počin známé značky. Přestože nabízí opravdu špičkové parametry ve všech ohledech, zachovává si příznivý poměr ceny ku výkonu a nestává se tak zbožím pouze pro velmi majetné zájemce. Za silné stránky telefonu lze považovat především skvělý fotoaparát, výkon bez kompromisů nebo kvalitní dílenské zpracovaní. Jedinou relativní slabinu spatřujeme v podpoře nepříliš častého druhu paměťových karet. Mobil se hodí pro všechny, kteří požadují nejvyšší kvalitu, ale berou při pořizování ohledy na kupní cenu. Pokud se zajímáte o nižší model bez označení Pro, doporučujeme vám navštívit také jeho recenzi Huawei P30 6GB/128GB Dual SIM.

20 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM | Hodnocení: 20,0 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM

20 000 Kč Orientační cena