Recenze mobilu Huawei P40 8GB/128GB Dual SIM | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Huawei P40 8GB/128GB Dual SIM

Doporučujeme Při nákupu v kategorii mobilů do 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Červenec 2020

  • Vysoký výkon
  • Zpracování
  • Konstrukční řešení
  • Absence aplikace Google play
  • Méně obvyklý podporovaný typ paměťových karet
15 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Chytrý telefon Huawei P40 8GB/128GB Dual SIM je jedním z modelů nejnovější série (2020) od známého výrobce. Stejně jako jeho předchůdci se snaží konkurovat nejlepším modelům větších značek, ale zároveň zachovat přijatelnou pořizovací cenu. Jak se tyto ambice podařilo naplnit si rozebereme v následující recenzi.

Konstrukce telefonu je vyrobena z kovu a jednou z jejich hlavních domén je velmi slušná kompaktnost. Model se snadno drží v ruce, přestože nemá nikterak malou úhlopříčku displeje (6,1 palce). Kvalita zobrazení je zde zajištěna díky OLED technologii a rozlišení 1 080 × 2 340, které stačí na kvalitní zobrazení všech běžných multimédií. Baterka má kapacitu 3800 mAh, a přestože na papíře číslo nepůsobí nijak oslnivě, v realitě stačí k výdrži dva dny na jedno nabití.

Výkon a systém

Výkon telefonu zajišťuje procesor s osmi jádry na maximální frekvenci až 2,86 GHz. V součtu s operační pamětí 8 GB RAM je pak naprosto jasné, že tento model patří mezi to nejvýkonnější, co je ve střední cenové třídě k dispozici a těžko hledá výraznější konkurenci. Na mobilu tak můžete hrát i náročné hry a provozovat jiné výpočetně složité úkony. Prostor pro ukládání souborů činí celkem 128 GB a je ho možné dále rozšiřovat paměťovými kartami. Nevýhodou je však v tomto ohledu podpora pouze karet typu NM, které nejsou u jiných telefonů obvyklé.

Pozitivní je naopak dojem z fotoaparátu. Ten díky trojici objektivů pořizuje snímky prvotřídní kvality a opět můžeme konstatovat, že ve své ceně patří mezi nejlepší. Rozlišení jednotlivých fotoaparátů činí 50 Mpx, 16 Mpx a 8 Mpx a dohromady tvoří snímky s věrným barevným spektrem a poradí si i s horšími světelnými podmínkami.

Jako zásadní nedostatek u telefonu naopak můžeme označit to, že ačkoliv běží na operačním systému Android 10, výrobce u něj nepřidal možnost využívání aplikací od Google. Z toho důvodu nemůžete využívat ani obchod Google Play.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Mobil Huawei P40 8GB/128GB je modelem několika tváří. Oslní vás perfektním výkonem, dílenským zpracování nebo precizním fotoaparátem. Zásadně zklamaní naopak pravděpodobně budete z absence možnosti využívání aplikací od Googlu nebo podpory neobvyklého typu paměťových karet. Telefon můžeme doporučit všem, kdo se nebojí trochu experimentovat a hledají model který alternuje nabídce od současně největších značek. Alternativu může přinést například model Apple iPhone SE (2020) 64GB.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Huawei P40 8GB/128GB Dual SIM
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Huawei P40 8GB/128GB Dual SIM

Huawei P40 8GB/128GB Dual SIM

15 000 Kč Orientační cena