Recenze mobilu Huawei P40 8GB/128GB Dual SIM | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Huawei P40 8GB/128GB Dual SIM

Klady

  • Vysoký výkon
  • Zpracování
  • Konstrukční řešení

Zápory

  • Absence aplikace Google play
  • Méně obvyklý podporovaný typ paměťových karet
15 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Chytrý telefon Huawei P40 8GB/128GB Dual SIM je jedním z modelů nejnovější série (2020) od známého výrobce. Stejně jako jeho předchůdci se snaží konkurovat nejlepším modelům větších značek, ale zároveň zachovat přijatelnou pořizovací cenu. Jak se tyto ambice podařilo naplnit si rozebereme v následující recenzi.

Konstrukce telefonu je vyrobena z kovu a jednou z jejich hlavních domén je velmi slušná kompaktnost. Model se snadno drží v ruce, přestože nemá nikterak malou úhlopříčku displeje (6,1 palce). Kvalita zobrazení je zde zajištěna díky OLED technologii a rozlišení 1 080 × 2 340, které stačí na kvalitní zobrazení všech běžných multimédií. Baterka má kapacitu 3800 mAh, a přestože na papíře číslo nepůsobí nijak oslnivě, v realitě stačí k výdrži dva dny na jedno nabití.

Výkon a systém

Výkon telefonu zajišťuje procesor s osmi jádry na maximální frekvenci až 2,86 GHz. V součtu s operační pamětí 8 GB RAM je pak naprosto jasné, že tento model patří mezi to nejvýkonnější, co je ve střední cenové třídě k dispozici a těžko hledá výraznější konkurenci. Na mobilu tak můžete hrát i náročné hry a provozovat jiné výpočetně složité úkony. Prostor pro ukládání souborů činí celkem 128 GB a je ho možné dále rozšiřovat paměťovými kartami. Nevýhodou je však v tomto ohledu podpora pouze karet typu NM, které nejsou u jiných telefonů obvyklé.

Pozitivní je naopak dojem z fotoaparátu. Ten díky trojici objektivů pořizuje snímky prvotřídní kvality a opět můžeme konstatovat, že ve své ceně patří mezi nejlepší. Rozlišení jednotlivých fotoaparátů činí 50 Mpx, 16 Mpx a 8 Mpx a dohromady tvoří snímky s věrným barevným spektrem a poradí si i s horšími světelnými podmínkami.

Jako zásadní nedostatek u telefonu naopak můžeme označit to, že ačkoliv běží na operačním systému Android 10, výrobce u něj nepřidal možnost využívání aplikací od Google. Z toho důvodu nemůžete využívat ani obchod Google Play.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Mobil Huawei P40 8GB/128GB je modelem několika tváří. Oslní vás perfektním výkonem, dílenským zpracování nebo precizním fotoaparátem. Zásadně zklamaní naopak pravděpodobně budete z absence možnosti využívání aplikací od Googlu nebo podpory neobvyklého typu paměťových karet. Telefon můžeme doporučit všem, kdo se nebojí trochu experimentovat a hledají model který alternuje nabídce od současně největších značek. Alternativu může přinést například model Apple iPhone SE (2020) 64GB.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Huawei P40 8GB/128GB Dual SIM
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub působí v našem týmu více než rok a věnuje se primárně technicky zaměřeným tématům. Mobily patří mezi jeho největší témata a protože má problematiku nejen dobře nastudovanou, ale zajímá se o ni i ve volném čase, dobře jí rozumí. Vysvětlí vám například, jaký výkon očekávat od telefonů s cenou pod 15 000 Kč a proč není rychlé nabíjení vždy výhrou. Kromě mobilů najdete jeho recenze také u tabletů, notebooků a další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Huawei P40 8GB/128GB Dual SIM

Huawei P40 8GB/128GB Dual SIM

15 000 Kč Orientační cena