Menu

Recenze a porovnání Huawei P8

v kategorii Nejlepší fotomobily

Klady a zápory

  • Dostatečný výkon
  • Kvalitní konstrukce
  • Starší verze OS
4 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Huawei P8 je sice telefon se starším modelovým rokem, což by mohlo v nejednom zákazníkovi evokovat obavy, zda je dostatečně vybaven. Odpověď je podle nás jednoznačně ano. Vzhledem k ceně se jedná o model, který výrazně převyšuje konkurenty ve stejných relacích.

Na první pohled vás zcela jistě zaujme viditelně kvalitní kovová konstrukce, která působí jednak elegantně a jednak poměrně odolně. Telefon je osazen displejem 5,2 a standardním rozlišením Full HD, nejedná se tedy o žádného obra, ale i to může mít bezesporu v některých situacích své výhody. Navíc má displej slušné zobrazovací vlastnosti a rozhodně jeho parametry nelze považovat za slabou stránku tohoto modelu. Problém může nastat s výdrži baterie, kapacita 2680 mAh je průměrná a v kombinaci s náročností hardwaru není výdrž nikterak oslnivá.

Výkon, fotoaparát a systém

Co se týče hardwaru, určitě vás zaujme osmijádrový procesor, kde u čtyř jader můžete počítat s frekvencí 2 GHz a u další čtyřech s frekvencí 1,5 GHz, tyto parametry v kombinaci s operační pamětí 3 GB RAM by měly zaručit plynulý chod systému a poradit si i s náročnějšími aplikacemi a hrami.

Samotnou kapitolou je u Huaweie P8 jeho velmi kvalitní fotoaparát, který v mnoha ohledech předčí i podstatně dražší konkurenci. Rozlišení 13 Mpx, světelnost f/2,0 a dokonce také optická stabilizace zajistí opravdu slušnou kvalitu fotografií pro model s takto nízkou cenou. Velmi kvalitní snímky lze tak pořizovat i za zhoršených světelných podmínek a můžete se těšit i na kvalitní videozáznam.

Pravděpodobně největší slabinu modelu P8 shledáváme v operačním systému, vzhledem k tomu, že se jedná o starší model je osedlán Androidem 5.0, který je již v dnešní době trochu za zenitem. Nemusí vám tak nabídnout podporu nejnovějších aplikací a budete ochuzeni také o některé funkce, kterými novější Androidy disponují.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově telefon hodnotíme velmi kladně, místo si v našem výběru vydobyl především díky bezkonkurečně nízké ceně. Ačkoliv se nejedná o model s naprosto špičkovými parametry, dokáže hravě konkurovat mnohem dražším modelům. Největší výhodou je tak určitě jeho výkon ku ceně a kvalitní fotoaparát, za slabinu lze jednoznačně považovat starší verzi softwaru, ale to se dá u mobilu v této cenové kategorii se starším modelovým rokem brát jako samozřejmost.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Huawei P8
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub působí v našem týmu na postu technického redaktora déle než rok. Mobilům se věnuje od samého začátku působení u nás, ale protože je technologickým nadšencem, nejnovější trendy sleduje i ve volném čase. Dříve se věnoval poloprofesionálně i focení, vysvětlí vám například, proč je světelnost objektivu důležitější, než počet megapixelů. Jeho recenze najdete také u zrcadlovek, kompaktů, ale také celé řady dalších technických témat.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Huawei P8

Huawei P8

4 000 Kč Orientační cena