Recenze mobilu Huawei P9 Lite Dual SIM | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Huawei P9 Lite Dual SIM

Doporučujeme Při nákupu v kategorii mobilů do 5 tisíc Kč

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Design, výkon
  • Hybridní slot SIM
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Huawei P9 Lite je stejně jako jeho předchůdci v modelové řadě z minulých let cílen na náročné zákazníky, kteří poptávají modely střední třídy s velmi slušnými parametry, ale v nižší cenové relaci. Pokud se nespokojíte se základní výbavou, ale chcete při koupi telefonu ušetřit, pak je tu model P9 Lite přesně pro vás.

Čeho si při pohledu na Huawei P9 Lite na první pohled všimnete, je jistě líbivé konstrukční řešení, které díky kovovému rámečku a polykarbonátovému tělu budí poměrně zdařilý designový dojem. Displej s úhlopříčkou 5,2 palce a rozlišením 1920 x 1080 pixelů nabízí dobré pozorovací úhly, zobrazení barev i dostatečný jas. Kapacita baterie činí 3000 mAh, což přináší výdrž zhruba dva dny běžného používaní na jednou nabití. Z pohledu konstrukčního řešení se hodí zmínit také to, že telefon disponuje možností Dual SIM, tedy dvěma konektory pro připojení SIM karty a využívaní služeb dvou čísel na jednou. Pozor však dejte na to, že se jedná pouze o hybridní verzi, což znamená, že pokud zapojíte druhou SIM kartu, již nebudete moct rozšířit velikost úložiště paměťovou kartou.

Výkon a systém

O výkon se stará osmijádrový procesor s frekvencí 2,0 GHz, který doplňuje operační paměť 2 GB RAM. Tyto hodnoty bez problému pokryjí chod systému a umožní provozovat i náročnější aplikace a novější hry. Úložiště nabídne 16 GB interní paměti, což není příliš oslnivá hodnota. Do hybridního slotu však naštěstí lze vložit paměťovou kartu až do velikosti 128 GB. Co se týče fotoaparátu, rozlišení 13 Mpx a světelnost f/2,0 znamenají slušnou kvalitu snímku v dobrých světelných podmínkách, která se ale za šera výrazně zhoršuje a přibývá šum.

Telefon běží na operačním systému Android 6.0, což sice není nejnovější kousek od největšího výrobce mobilních softwarů, ale v kombinaci s nástavbou nabízí slušné možnosti podpory aplikací a spoustu užitečných funkcí. Sladění hardwaru s Androidem je také na dobré úrovni a systém běží téměř bez jediného problému.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Hlavní doménou telefonu Huawei P9 Lite Dual SIM je jistě výborný poměr jeho ceny ku výkonu, díky které zaujímá také pevné místo v našem žebříčku. Pokud vám nedělá problém menší kapacita interního úložiště, jistě oceníte kvalitní displej, dostatečný výkon i slušnou výdrž baterie.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Huawei P9 Lite Dual SIM
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Huawei P9 Lite Dual SIM

Huawei P9 Lite Dual SIM

5 000 Kč Orientační cena