Menu

Recenze a porovnání Huawei P9 Lite Dual SIM

Již se neprodává Při nákupu v kategorii do 5 tisíc Kč

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Design, výkon
  • Hybridní slot SIM
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Huawei P9 Lite je stejně jako jeho předchůdci v modelové řadě z minulých let cílen na náročné zákazníky, kteří poptávají modely střední třídy s velmi slušnými parametry, ale v nižší cenové relaci. Pokud se nespokojíte se základní výbavou, ale chcete při koupi telefonu ušetřit, pak je tu model P9 Lite přesně pro vás.

Čeho si při pohledu na Huawei P9 Lite na první pohled všimnete, je jistě líbivé konstrukční řešení, které díky kovovému rámečku a polykarbonátovému tělu budí poměrně zdařilý designový dojem. Displej s úhlopříčkou 5,2 palce a rozlišením 1920 x 1080 pixelů nabízí dobré pozorovací úhly, zobrazení barev i dostatečný jas. Kapacita baterie činí 3000 mAh, což přináší výdrž zhruba dva dny běžného používaní na jednou nabití. Z pohledu konstrukčního řešení se hodí zmínit také to, že telefon disponuje možností Dual SIM, tedy dvěma konektory pro připojení SIM karty a využívaní služeb dvou čísel na jednou. Pozor však dejte na to, že se jedná pouze o hybridní verzi, což znamená, že pokud zapojíte druhou SIM kartu, již nebudete moct rozšířit velikost úložiště paměťovou kartou.

Výkon a systém

O výkon se stará osmijádrový procesor s frekvencí 2,0 GHz, který doplňuje operační paměť 2 GB RAM. Tyto hodnoty bez problému pokryjí chod systému a umožní provozovat i náročnější aplikace a novější hry. Úložiště nabídne 16 GB interní paměti, což není příliš oslnivá hodnota. Do hybridního slotu však naštěstí lze vložit paměťovou kartu až do velikosti 128 GB. Co se týče fotoaparátu, rozlišení 13 Mpx a světelnost f/2,0 znamenají slušnou kvalitu snímku v dobrých světelných podmínkách, která se ale za šera výrazně zhoršuje a přibývá šum.

Telefon běží na operačním systému Android 6.0, což sice není nejnovější kousek od největšího výrobce mobilních softwarů, ale v kombinaci s nástavbou nabízí slušné možnosti podpory aplikací a spoustu užitečných funkcí. Sladění hardwaru s Androidem je také na dobré úrovni a systém běží téměř bez jediného problému.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2
Operační paměť RAM (GB) 2
Velikost úložiště (GB) 16
Úhlopříčka (v palcích ") 5,2
Rozlišení displeje 1920x1080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 13
Operační systém Android 6.0

Závěr

Hlavní doménou telefonu Huawei P9 Lite Dual SIM je jistě výborný poměr jeho ceny ku výkonu, díky které zaujímá také pevné místo v našem žebříčku. Pokud vám nedělá problém menší kapacita interního úložiště, jistě oceníte kvalitní displej, dostatečný výkon i slušnou výdrž baterie.

Recenze Huawei P9 Lite Dual SIM

Huawei P9 Lite Dual SIM

5 000 Kč Orientační cena