Recenze mobilu Huawei P9 Single SIM | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Huawei P9 Single SIM

Doporučujeme Při nákupu v kategorii fotomobilů

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Kvalitní zpracování
  • Dobrý výkon
  • Nižší výdrž baterie
8 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Značka Huawei si v posledních letech vydobyla poměrně silné postavení na tuzemském trhu především díky produkci velmi dobře parametrově vybavených telefonů za dostupnou cenu. Přesně v tomto duchu je vyroben i model P9, který nabízí velmi slušnou výbavu i pro náročnější uživatele a patří přitom do střední cenové kategorie.

Co se týče konstrukce, můžete se těšit na odolné, ale zároveň velice designově vydařené hliníkové tělo. Za zmínku stojí rozhodně také šířka pouhých 7 milimetrů, což je i přes všeobecný trend ve zužování konstrukcí velmi zajímavé číslo, které nabízí lepší hodnoty než většina konkurentů. Telefon disponuje také čtečkou otisku prstu, která je umístěna na zadním krytu, čímž se také řadí mezi konkurenčně dražší modely. Displej s úhlopříčkou 5,2 palců a rozlišením 1920 x 1080 nabízí velmi dobré zobrazovací vlastnosti i na přímém slunci, realistické zobrazení barev i dobré pozorovací úhly. Baterie má kapacitu 3000 mAh, což je určitý standard dnešních novějších smartphonů a při běžném zatížení má vydrž pohybující se okolo jednoho dne.

Výkon, fotoaparát a systém

Hardwarové vybavení je na tomto modelu také velmi slušné. Osmijádrový procesor se čtyřmi jádry na frekvenci 1,8 GHz a čtyřmi na frekvenci 2,5 GHz nabízí spolu s operační pamětí 3 GB RAM velmi slušný základ který bez problému pokryje funkčnost systému a dá se využít i pro provoz náročných aplikací a nových her. Určitým problémem je přehřívání přístroje při vysokém výkonu, které doprovázelo i straší modely od tohoto výrobce.

Nyní se konečně dostáváme k další silné stránce telefonu Huawei P9 a tou je bezesporu jeho fotoaparát. Huawei totiž přišel s duálním fotoaparátem, který nabízí svým uživatelům dvakrát 12 Mpx a světelnost f/2,2. To jsou sice hodnoty, které jsou na první pohled horší než u vlajkových lodí největších společností, nicméně kombinace dvou fotoaparátu, která umožňuje mobilu pomocí spojení dvou zaznamenaných snímků utvořit jeden opravdu kvalitní nabízí víc než jen standard. Zcela jistě za zmínku stojí také to, že fotoaparát nabízí obrovské množství režimů a módů, které vám výrazně ulehčí focení ve zhoršených podmínkách.

Co se týče softwaru, můžete od Huaweie P9 očekávat vybavení Androidem 6.0. Vzhledem k tomu, že telefon má modelový rok 2016 nejedná se o nejnovější verzi systému, ale i přesto zvládne podporu aplikací i spoustu užitečných funkcí na jedničku.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově lze hodnotit model P9 velmi pozitivně. Ačkoliv kvalita jeho fotoaparátu bývá často zpochybňována v poměru k přijatelné ceně má v našem výběru místo i přesto, že se jedná o loňský model. Pokud hledáte dobře hardwarově vybavený telefon s kvalitním foťákem za dobrou cenu a nevadí vám absence nejnovějšího operačního systému a občasné přehřívání, je Huawei P9 skvělou volbou.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Huawei P9 Single SIM

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Huawei P9 Single SIM

Huawei P9 Single SIM

8 000 Kč Orientační cena