Menu

Recenze a porovnání HUAWEI Y5 II Gold

Doporučujeme Při nákupu v kategorii

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Podpora LTE
  • Starší operační systém
3 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

HUAWEI Y5 II je produktem čínského výrobce telefonů, získávajícího na tuzemském trhu čím dál větší renomé. Huawei řadou Y5 samozřejmě cílí na zákazníky s minimálními požadavky, ale i přesto se snaží dát telefonu dostatečný výkon a vybavení k tomu, aby zůstal v silné konkurenci využitelný i přes velmi nízkou cenu.

Ačkoliv je konstrukce telefonu plastová, nepůsobí nikterak lacině a je dostatečně pevná. Displej má úhlopříčku 5 palců a na model v této cenové kategorii i slušné rozlišení 1280 x 720 pixelů. Zobrazení je na velmi dobré úrovni, a kromě menšího kontrastu mu není příliš co vyčítat. Baterie má kapacitu 2200 mAh a přináší výdrž pohybující se při běžném využití okolo dvou dnů na jedno nabití. Telefon se vyrábí i v Dual SIM variantě, takže kdo chce provozovat v telefonu dvě čísla najednou, také si přijde na své.

Výkon a systém

Výkonnost telefonu zajišťuje procesor se čtyřmi jádry na frekvenci 1,3 GHz, který v kombinaci s operační pamětí 1 GB RAM přinese svým uživatelům plynulý chod systému, ale pro provoz náročnějších aplikací nebo hraní novějších her určitě stačit nebude. Jistým zklamáním je menší velikost úložiště 8 GB, které je však naštěstí rozšiřitelné paměťovou kartou. Fotoaparát má vzhledem k ceně telefonu velmi pěkné rozlišení 8 Mpx, ale výsledná kvalita fotek je spíše průměrná. V dobrém světle si telefon nevede špatně, ale za šera nebo tmy je kvalita jeho výstupu výrazně afektována.

Telefon běží na starším operačním systému Android 5.1, což sice znamená stále slušnou podporu aplikací, ale oproti novějším verzím samozřejmě zaostává. Komunikace softwaru s hardwarem je naopak slušná a systém telefonu běží víceméně plynule.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově nabízí HUAWEI Y5 II parametry, které na první pohled neoslní, ale v kombinaci s velice příznivou cenu jistě také neurazí. Pokud opomeneme vybavenost starším softwarem a menší operační pamětí RAM, telefon se se svými parametry bezesporu řadí do výběru top produktů v této nízké cenové kategorii. Důvod zařazení do našeho výběru spočívá především v dobrém poměru pořizovací ceny v poměru k tomu, že telefon nikterak výrazně nepropadá v žádné z důležitých kategorii.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: HUAWEI Y5 II Gold

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze HUAWEI Y5 II Gold

HUAWEI Y5 II Gold

3 000 Kč Orientační cena